Zavrieť

Porady

Príjazdová cesta je v zlom stave

Dobrý deň.

Hľadáme radu vo veci opravy príjazdovej cesty k domu. Jedná sa o asi 120 metrov dlhý, blatistý a premočený úsek. Obec na to odmietla poskytnúť peniaze. Potrebovali by sme vedieť kto je správcom takýchto ciest a či je možné žiadať o príspevok na asfaltové pokrytie cesty. Ak áno, kde?

Vďaka
Chobot Témy som spojil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Túto skupinu stavebníkov doslova milujem. Napchajú sa na ornú pôdu za dedinou, bez poriadku, ako niekde na Aljaške pred 150 rokmi, popri ceste, vedúcej do polí. Spôsobom vlastným tejto dobe dosiahnu stavebné povolenie - dva roky po nasťahovaní do domu a v zápätí ešte chcú aj asfaltku, najlepšie rovno do dvora a hneď. Záleží na tom, kto vlastní cestu, ak nemá záujem investovať do asfaltového povrchu pre blaho týchto stavebníkov ? Minule som dával jednému takému politické školenie, ktorý sa postavil k našej ceste a bránil nášmu traktoru v prejazde, lebo mu robí blato, že potom sa k nemu vraj nedostane sanitka. . Bol rád, že stihol zdrhnúť s celým ciferníkom a stihol spratať aj hondu z cesty do dvora so zámkovou dlažbou za kovanú bránu.
    Nehľadaj vlastníka cesty, ale developera, ktorý ti predal pozemok, toho sa pýtaj, kedy bude cesta. Ak si developerom sám, tak sa pýtaj sám seba, kde si sa to vlastne postavil. Ak si kúpil stavebný pozemok, tak v jeho cene a lokalite musí byť zakalkulovaná aj výstavba cesty, tak ju požaduj. Ale ak si kúpil ornú pôdu a premenil ju na stavebný pozemok, tak si postav cestu sám. Ak ti vlastník dá na na jej asfaltovanie súhlas. A ešte k tej dani. Koľko že si jej už zaplatil ? Ohlás sa na obci, keď jej zaplatíš toľko, že sa z nej bude dať postaviť aj tvoja cesta. Obec je povinná postaviť cestu tam, kde sama zariadila a predávala stavebné pozemky. Inde je to povinnosť developera, alebo právo stavebníka samotného po súhlase vlastníka cesty.
    pavol54 A nech je rád že to vlastník pozemku neoznačí ako súkromný a nezakáže mu tam akýkoľvek vstup
    Potreboval by som súrne poradiť, kto spravuje tzv. polné cesty. Ide o príjazdovú cestu ku skupine domov. Takéto cesty sú vo vlastníctve majiteľov okolitých nehnuteľností, alebo ich spravuje obec?

    Vďaka

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Preco nepokracujes v povodnej teme? http://www.porada.sk/t232427-prijazd...ml#post2471702

    Informuj sa na obci,alebo na katastri.
    Aj ked sa to tebe zda ako polna cesta,ale urcite ma majitela.
    mstredansky pardon pomotalo sa mi to. zmylil som si taby v prehliadaci, mal to byt koment. kazdopadne toto nie je konkretne moj problem, ale snazim sa zistit nejake info pre jedneho pana. predpokladam vsak ze si ju bude musiet opravit na vlastne naklady ak mu uz obec odmietla dat prispevok, ci?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Predovšetkým je potrebné vyriešiť, či daná cesta je komunikáciou v zmysle zákona. Keďže ide o tzv. poľnú cestu, môže len slúžiť na prejazd poľnohospodárskych strojov, teda vo svojej podstate ide napr. o ornú pôdu.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Komu platíš dane z nehnuteľnosti? ten by mal po dohode s vlastníkom pozemku pod poľnou cestou riešiť stav, respektíve bývaš tam v záujme vlastníkov poľnohospodárskej pôdy? Všetko sa odvíja od rozhodnutia vlastníka pod cestou

    Príjazdová cesta je v zlom stave

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.