Zavrieť

Porady

Mám povinnosť podať daňové priznanie na daň z príjmov elektroniky, ak mám dohodu o elektronickom doručovaní a ID, ale nie som platca DPH?

V roku 2013 som pár mesiacov poskytovala služby aj v ČR, musela som sa registrovať na DÚ a získala som IČDPH. Platca DPH ale nie som. Keďže mi faktúry zo zahraničia doteraz neboli vyplatené, nič som ešte elektronicky nepodávala. Som povinná podať DP k dani z príjmu elektronicky alebo ho môžem podať aj v papierovej forme. V zákone som našla, že len platci DPH sú povinní, len ma mätie moje ID.
kn-alka súhrnný výkaz si mala povinnosť podať pri vystavní faktúr do ČR, nie až pri ich vyplatení
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    ani súhrnný výkaz si nepodávala?
    buganka nepodávala, pri registrácii ma na daňovom povedali, že som povinná poslať súhrnný výkaz za mesiace, kedy mi prišla platba z ČR a tá mi neprišla ani raz.
    tuta ono nie je podstatné čo Ti niekto povedal, podstatný je zákon a tam je jasné dané:

    80
    Súhrnný výkaz
    Na začiatok

    (1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
    a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
    b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
    c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
    d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

    a ďalej pokračovanie § 80 Zákona o dani z pridanej hodnoty.

    Mám povinnosť podať daňové priznanie na daň z príjmov elektroniky, ak mám dohodu o elektronickom doručovaní a ID, ale nie som platca DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.