Zavrieť

Porady

staré tlačivo daň z MV

Nedopatrením bolo podané daňové priznanie k dani z MV za rok 2013 na starom tlačive r. 2012 /neaktualizovaný účtovnícky program/. Podnikateľ bol vyzvaný na nápravu. Podáva dodatočné, alebo riadne priznanie? Išlo o ukončenie živnosti v priebehu roka 2013, takže už je po termíne na podanie . Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
kn-alka prečo je po termíne na podanie? termín je do 31.01.2014, takže podáva opravné DP.
marjankaj No ak DU bude tvrdiť, že nepodal žiadne(na nesprávnom tlačive nie je podané), tak bude podávať riadne.
kn-alka ...jednoznačne - ísť za správkyňou
marjankaj V tom sa zhodneme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    po termíne podanie je už len dodatočné....a asi aj pokutu za nepodanie DP dostane :-(
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    učtovníčka nesprávne tlačivo- mám skúsenosť že sa naň pozerá ako na nepodané. Takto som vyfasovala pokutu za súhrnný výkaz podaný na neplatnom tlačive. Zisti si na daňovom či to aj u teba tak nie je. Potom dodatočné nepomôže.
    Ale ved za 2013 ešte stihneš podať normálne.
    tictac7 účtovníčka, v zadaní sa píše že nesprávne tlačivo je podané po termíne..... Tak čo komentuješ? Má povinnosť podať správne tlačivo, ale ako dodatočné (ona nemá termín k 31.1.2014 - viď zadanie), a teda je k tomu už aj pokuta za nepodanie DP. Veď aj Ty píšeš, že si takto raz pochodila - tak o čom polemizuješ?
    veronikasad Prečo po termíne ? Živnostník ktorý ukončil podnikanie nepodáva DP DzMV do 31.1. ?
    marjankaj Termín na podanie daňového priznania DMV za rok 2013 je predsa 31.1.2014. To nemôže zmeniť DU na skorší termín. Tu nie je kocúrkovo, aj keď to niekedy tak vyzerá.
    kn-alka ... ja tiež nikde v zákone nevidím, že by sa daň z MV podávala skôr kvôli ukončeniu živnosti..... alebo mi niečo uniklo?
    marjankaj A myslíš, že kvôli niekomu vyrábali skôr nové tlačivá?
    Všetko robia na poslednú chvíľu. A nás budú buzerovať, že DPH sme neodovzdali 1.1.2014, ale si to nechávame na poslednú chvíľu a im potom nestíha systém. Ako to stále omieľal ten diskutér(generálny riaditeľ daňovej a colnej sekcie na FR Daniel Čech) na TA3 vo štvrtok.
    veronikasad Svoj predch.príspevok som zmazala, ale stále som na pochybách či v tomto prípade sa podáva opravné, alebo riadne - ako píše účtovníčka.
    marjankaj Veď nech sa dohodne so správcom. Ide iba o jeden krížik na tlačive.
    A ak dostal výzvu, tak by to tam malo byť uvedené.
      zbaliť

    staré tlačivo daň z MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.