Zavrieť

Porady

Dane a odvody

Prosím Vás vie mi tu niekto seriózne poradiť? Môj problém je, že do apríla 2013 som podnikala na IČO ako SZČO, potom som od septembra na DIČ a od októbra opäť na IČO ale v inej sfére. Od októbra 2013 do teraz nemám žiadny príjem zo živnosti ani z ničoho iného. Musím i tak podať daňové priznanie? Od septembra si platím odvody,ale príjem nemám žiadny, musím i tak platiť odvody, keď nemám z čoho??? Mám trochu komplikovanú prácu s úvermi, kde tie úvery vyplácajú aj po pol roku,,, Takže ani neviem, kedy budem mať najbližšiu výplatu... Prosím poraďte mi čo mám robiť, už som fakt zúfalá,,,,
4 komentárov     zbaliť
mondes Píšeš, že od októbra si nemala žiadny príjem. A do októbra? Tiež si nemala príjem? A čo bolo od apríla 2013 do októbra 2013?
Matka87 Tak od apríla do mája som nerobila nič, od júna som sa zamestnala v Brokerskej firme/cez NBS nie na IČO/, kde môj príjem bol v júli 150€, v auguste tiež tak, v septembri 712€ a posledná výplata v októbri 233€. V októbri som tam dala výpoveď a od 14.11. som zamestnaná cez NBSpre maklérsku firmu a IČO mám od 1.10. 2013 kvôli práci v Proficredite, kde som za tri mesiace mala príjem v decembri 150€. Iné príjmy som nemala.
Katy a R to nebolo zamestnanie! - a príjem predsa máš ..
Anik z príjmu zo živnosti si nemala žiadny príjem za celý rok ? Platíš si odvod len na zdravotnú či aj na SP ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    je jedno či na IČO , či na DIČ .. si SZČO - a počas trvania tejto činnosti musíš platiť povinne odvody do ZP - zatiaľ z min VZ. pokiaľ si nemala oprávnenie - tak si bola povinná platiť také isté odvody ako samoplatiteľ. (zamestnanie nespomínaš žiadne)
    - nuž , všetky SZČ osoby musia rátať s takýmto rizikom (nie si veru sama)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.