Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a PN ?

Ahojte. Potrebujem poradiť. Minulý rok som bola január a február ešte zamestnaná ,ale na PN, potom už od marca do konca decembra iba nezamestnaná evidovaná na úrade práce s výnimkou jednodňovej dohody o vykonaní práce s príjmom 30 eur. Mám povinnosť podať daňové priznanie ? Ďakujem.
veronikasad Mala si od predch.zamestnávatela vyplatený nejaký zdanitelný príjem, napr. preplatená dovolenka. Ak ano, bola z neho zrazená daň ?
huhulienka Vyplatne pasky za januar a februar som mala s nulovou sumou. Na dovolenku som narok nemala ani mi nic nepreplacali. Akurat som dostala od predchadzajuceho zamestnavatela potvrdenie o prijme za rok 2013, vsetky riadky tam mam nula , akurat riadok 6 nezdanitelna cast na danovnika tam je 622 eur. A na inom potvrdení mám v prehľade vymeriavacích základov za január a február nulu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemáš povinnosť podania, ale ak si mala z dohody zrazenú daň, t.j. nemala si podpísané Vyhlásenie k zdaneniu( nebola uplatnená NČZD), ak ho podáš, preddavok Ti vrátia.
    huhulienka Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. V tejto oblasti nie som vôbec zbehlá. Viem, že posledný zamestnávateľ na požiadanie do 14.2 by ročné vyúčtovanie mal urobiť za mňa, ale bohužiaľ mám osobné dôvody pre ktoré by som si to radšej poriešila sama, ak by to bolo potrebné. Ešte raz srdečná vďaka.

    Daňové priznanie a PN ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.