Zavrieť

Porady

4 komentárov     zbaliť
ivka70 Kedy bol pod vplyvom alkoholu?
Pocas operacie??
kopretinka a komu to má tá poisťovňa uhradiť?
veronikasad žeby zdravotníckemu zariadeniu, v ktorom bol pacient operovaný ?
Chobot A pýtaš sa ako kto? Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti? Pacient?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Sorry, ale tvojej otázke niečo chýba.
    Aký mu súvis operácia nohy s alkoholom? Ak to bol úraz, v prvom rade dostane pacient neodkladnú starostlivosť u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Potom si to tento vyfaktúruje v zdravotnej poisťovni. Neviem o tom, že by poskytovatelia hlásili, že pacient bol pod vplyvom alkoholu. Jediné, čo by mohla zdrav. poisťovňa je, že by faktúru z nejakých dôvodov neuhradila.

    V ktorej si poisťovni?
    buchač A preto som aj tak napísal , teraz doplním :

    1. ÁNO - ak bol účastník napríklad zrazený na priechode pre chodcov a dodržal všetky podmienky
    2. NIE - ak nedodržal pravidlá bezpečnosti práce alebo riadil auto
    3. MOŽNO - záleží od viacerých okolností a aj skutočností a tých je habadej ...................
    4. ...........

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Zdravotnému zariadeniu uhradí,ale následne má zo zákona nárok poslať fakturu poistencovi.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka každý ošetrený pacient pod vplyvom alkoholu dostane faktúru od poisťovne?
    buchač Nie ....neexistuje predsa ....
    kopretinka ale veď BXL to píše.....
    buchač BXL to píše skôr všeobecne ....

    Ako som už vyššie písal ....prechod pre chodcov , mám v sebe zo dve pivá a zrazí ma auto .
    To akože poisťovňa bude ešte bude odo mňa vymáhať ?

    Alebo idem domov z krčmy , dal som si tie dve pivká a cestou dostanem nakladačku , že skončím na traumačke polámaný ...
    To tiež by odo mňa poisťovňa vymáhala ?
    kopretinka no veď toto.......alebo sa porežeš pri krájaní zemiakov do vianočného šalátu.....
    Chobot Nebojte, poisťovňa "môže" nie "musí" vymáhať regres od poistenca. Neviem o tom, že by sme to vymáhali. Veď toľko úrazov sa stane pod vplyvom alkoholu ... na to nemajú poisťovne ľudí.

    Ale zistím..
    BXLmiami Poisťovňa má zo zákona právo...čo urobí a kedy je druhá vec.Viem že to dodržuje pri autohaváriách a minule prebehla mediami správa o tom,že chceli preplatiť uraz dieťaťa od toho kto ho strážil.Majú na to zo zákona právo.
      zbaliť

    gerlach je offline (nepripojený) gerlach

    gerlach
    ale jemu to poistovna zatiahla a ete aby nebolo že pri koši sa šmykol a volakto zaplati regres

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. ÁNO
    2. NIE
    3. MOŽNO
    4. ...........

    Uhradí zdravotna poistovna operáciu nohy keď bol pacient pod vplyvom alkoholu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.