Zavrieť

Porady

Česká fa a DPH samozdanenie alebo iba r. 11/12

Prosím Vás chcela by som sa spýtať na fakúru za prenájom českej stránky webareal

1. Ak mi príde fa z čiech a je tam Oslobodené plnenie podľa §102 ods . 1 pis. zákona . DPH 235/2004sb. Povinnosť odvodu prechádza na príjemcu - musím túto službu samozdaniť alebo len zaplatiť DPH na SK

2. ďalšia fa je z heureky dobytie kreditu a tam je Miesto v štáte príjemcu služby podla § 10 ods. 6 zákona 235/2004 zákona o DPH

Prosím Vás obidve fa sa samozdaňujú : odpočet a zápočet ? alebo sa musí platiť len DPH ja som to dávala ako službu pri ktorej príjemca platí daň §69 ods. 3 - no teraz som začala pochybovať či to vôbec robím dobre.
Ak áno v poriadku aspon mám istotu že je to dobre
ale ak nie musím podať DDP DPH za celý rok - každý mesiac?
Dopním otázku:

kedy je nárok na odpočet DPH a kedy nie je nárok na odpočet DPH?


Ďakujem krásne za ochotu.
Naposledy upravil mirka134 : 02.02.14 at 18:28
nika.sum ste platitelom DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    samozdanenie - znamena (aspon ja to tak chapem), ze prijemca sluzby zaplati dan vo svojom state. Ak je platitelom DPH a sluzby pouziva na podnikanie, tak zaroven spravi odpocet DPH - cize vysledok voci statnemu rozpoctu by bol 0. Ak by vsak nebol platitelom DPH, tak musi len samozdanit, cize odviest DPH vo svojom state (teda v nasom pripade na SK)
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirka134 Áno na SK je platca DPH - čiže som celý rok robila zle ja som mu to dávala len platba dane nesamozdaňovala som to používala som ten §69 ods 3. A teraz neviem musím to opraviť čo sa stane ak to nechám tak?

    Ďakujem krásne - vlastne sme navyše zaplatili DPH no to som ale pokazila riadne...
    nika.sum ja ked zadam v programe §69 odst.3, tak mi to aj odpocita, ak dam plny narok na odpocet, skontrolujte si to, ci to nemate aj odpocitane
    mirka134 no práve že ja som to dávala v Alfe do riadku zahraničie - len daň a vlastne som ju len platila a teraz rozmýšľam vlastne urobiť 1 rok DDP DPH - neviem ......
    nika.sum zalezi od vysky sumy, ak je zanedbatelna, tak by som neriesila, ale ked je vyssia preco ju nechat statu...
    mirka134 Monika , to znamená ak by som robila DDP DPH napríklad za tie mesiace, ktoré majú viac ako 10 € ( nie 1,39 - to by som nechala tak) musela by som k ním už teraz robiť ak kontrolný výkaz?
    Ďakujem krásne
    Antonia Jendrišáková Ak máš aj odpočítanú budeš mať vyššiu sumu v r.20 resp. 21 ako v r.22 až 25
    nika.sum vraj len zaplatila :-(. Neviem ako to je s kontrolnym vykazom, sa priznam. Myslim, si ze kedze kontrolny je az od 1.1.2014, tak na DDP sa to nevztahuje, ale isto neviem, skolenie som este nestihla pozriet...
    mirka134 no uvidím aj ja sa skúsim ešte aj ja pozrieť na školenie ale myslím, že na jednom vraveli že sa to nedáva lebo nemajú to k čomu priradiť a na druhom že sa to tam musí dať skúsim ešte pozrieť videoškolenie...
    takže aj tak budú zmätky...
    ingak Nemusis podavat dodatocne priznania za jednotlive mesiace, staci podat dodatocne za 12/2013 a tam si uplatnit odpocet, ak naozaj nebolo odpocitane skor.
    mirka134 to znamená že ak som len platila DPH z tých fa tak dám len odpočet za všetky mesiace? to by bolo super..
    ingak narok na odpocet je do konca r. 2013. Ked si napr. dan odviedla 5/2013 a neodpocitala, tak mozes tak urobit do konca r. 2013. Preto som pisala, ze urobit DDP DPH za 12/2013 a tam si uplatnit odpocet zo vsetkych faktur, z ktorych si neurobila.
      zbaliť

    Česká fa a DPH samozdanenie alebo iba r. 11/12

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.