Zavrieť

Porady

Recepty bez bieleho cukru, múky, mlieka, mliečnych výrobkov a zemiakov.

Zo zdravotných dôvodov nesmiem konzumovať mlieko, mliečne výrobky /okrem masla, bryndze, tvarohu, acidka, domáceho jogurtu/, zemiakov, cukru /iba stéviu + nerafinovaný cukor/, múku /okrem špáldovej/ po dobu 1/2 roka. Môžem Vás poprosiť o nejaké recepty? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    moja zena ma podobne problemy, ta ale nesmie nic z kravskeho mlieka, Tak som kvoli tomu robil tiez nejaky research a recepty (okrem ineho), ktore sme nasli, ci vyvinuli, mozes najst tuto
    www.jedloakopriatel.sk

    Biely cukor nepouzivame tak, ci tak, takze by to malo byt pre Teba v pohode

    Specialne Ti doporucujem si precitat clanok o laktoze http://www.jedloakopriatel.sk/laktoz...-kde-vsade-je/, aby si vedela kde vsade laktozu a mliecny protein najdes. Budes mozno prekvapena. Zaroven si dovolim povedat, ze by si nemala jest po tu dobu ani bielko z vajec. Trosku je mi divne, ze nemozes mlieko a mozes maslo. To mi nesedi.,kedze maslo sa vyraba z mlieka a neprebehne pri vyrobe ziadna fermentacia.

    A fajna stranka sa mi vidi aj tato
    http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/,
    Naposledy upravil taiko : 05.02.14 at 09:07
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    madlin Vrelé dik patrí aj Vám.
    taiko my si tu vacsinou tykame
    madlin OK, tak sa maj krásne a pekný deň.
    madlin Posielam receptik na súper chlebík zo špaldovej múky /môže byť aj iná napr. celózrna a pod./ :
    3 hrnčeky špaldovej muky, 1 cl sušeného droždia, 5 cl soli, 1 cl drvenej rasce, 1,5 hrnčeka vody a môžeme pridať aj rôzne semiačka, oškvarky, cesnak a pod. Toto zmiešame polievkovou lyžicou a necháme prikryte 8-12 hod. Potom vykydneme na mukou vysypanu dosku. Necháme 15 min tak. Potom dáme do rúry zapekaciu misu a necháme ju nahriat 30 min pri 230 st. Cesto preložime na tretiny zboku aj zhora a necháme ešte tých 30 min prikryte oddychovať. Potom vložíme do vyhriatej misy a prikryte pečieme 30 min pri 230 st.. a na záver ešte 15 min. odokryte dopekáme.. Dobrú chuť!
    taiko hmm, zaujimave, skusim ale s kvaskom urobit, skusm totiz drozdie vynechavat, ako sa len da
      zbaliť

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Skús sa popozerať na webovej stránke http://www.bezmlieka.sk , možno sa ti niečo bude hodiť aspoň na inšpiráciu.
    madlin Veľmi pekne ďakujem, idem si prezrieť spomínanú stránku.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    chlieb so špaldovej múky a jogurtu,bez droždia.netreba ho miesiť,miesenie je zakázané.
    http://varecha.pravda.sk/recepty/irs...79-recept.html

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja používam špaldovú muku skoro vždy ako aj inú. Robím z nej aj buchty na pare a sú také isté, len farebne trochu tmavšie.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko nie su take iste, su lepsie . Ja uz nic ine ako spaldu nejem, co sa obilnin tyka
    madlin Recept na buchty je ten istý ako pri obyčajnej bielej múke?
    taiko so spaldovou mukou sa trosku inac robi, lebo ma iny lepok a inac saje vodu. Treba si trosku zvyknut.
    ilona Úplne ten istý len múku dáš špaldovú.
    justme klasickú pšeničnú múku vždy nahrádzam hladkou špaldovou a výsledok je úplne rovnaký
    madlin Čo sa týka špaldovej múky, tak som ešte len v uplných začiatkoch, čo sa týka receptov. Akurát mám výborný receptík na špaldový chlebík pečený v rúre a bez akéhokoľvek namáhania sa v miesení.
    taiko ano ano, tadial vedie cesta. Tiez sa pokusam chlebik robit, ale zatial som len ucen . Noze daj ten svoj receptik.
    madlin A môžem poprosiť o recept? Ja si práve chcem vytvoriť nejakú kolonku, čo sa týka receptov zo špaldovej muky. A na prisladzovanie začínam používať steviu vo forme kvapiek.
      zbaliť

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Tak to bude celkom vyzva. Ale vo vseobecnosti stredomorska kuchyna, tam je plno takych jedal.

    Nemozes mlieko ani mliecne vyrobky. Ale mozes maslo, ok to este pochopim. Mozes domaci jogurt - kvalitny z obchodu nie? Mozes acidko, predpokladam aj kefir? Mozes tvaroh a bryndzu, tak preco nie aj ine syry? Tejto logike nerozumiem. Si si isty?

    Muku (psenicnu, predpokladam) nemozes. Ale spaldovu ano? Preco? Mozes aj raznu, jacmennu, z tvrdej psenice? Over si to, lebo sa ti rozsiri jedalnicek.

    S tym cukrom nebude problem, to sa da vzdy nahradit.

    O ake recepty mas zaujem? Si vyberavy? Je nieco, co nezjes?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Daj si do vyhladavaca "Dukanova dieta" , tam najdes dost receptov z tychto povolenych surovin
    kopretinka v dukanke nie je povolené maslo ani bryndza,mlieko,syry a joguty sú povolené

    justme je offline (nepripojený) justme

    justme
    Mlieko môžeš ľahko nahradiť mliekom rastlinným (na trhu je ich veľa - sójové, mandľové, ovsené, špaldové...) - i keď je o dosť drahšie ako živočíšne, čo je škoda... Receptov je na nete veeeeeľa, kukni ma môj obľúbený vegánsky blog - http://www.veganotic.cz/ sú tam skvelé recepty. Cukor môžeš nahradiť za nerafinovaný, veľa receptov používa napr. agáve alebo javorový sirup... Klasickú pšeničnú múku nahraď hladkou špaldovou atď...

    Recepty bez bieleho cukru, múky, mlieka, mliečnych výrobkov a zemiakov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.