Zavrieť

Porady

Kedy nám zavesia nové tlačiva na eDane?

Mám pocit, že rok čo rok nám aktualizujú nové tlačivá na eDane neskôr a neskôr.
3 komentárov     zbaliť
bodliak Stalo sa, KV pribudol práve dnes!
ajacik Dnes nefunguje portal Financnej spravy. Žeby nám konečne chystali nové tlačivá?
jamis už funguje, ale daňové priznania tam veru nie su. Ani na e-daniach.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Navrhujem, aby minimálna doba medzi zverejnením a sprístupnením definitívnej formy formulára, tlačiva, elektronického výkazu atď nemohla byť menšia, než 3 mesiace.
    Skrátka, ak oni nestíhajú, naša povinnosť sa posúva.

    Hlavne, NENECHÁVAJTE SI TO NA POSLEDNÚ CHVÍĽU.
    A tie sankcie...

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    janaGT, promont maja, Ivane01, nika.sum, rennka, lubko6394
    6
    karakul ... návrh je perfektný, ešte ho len legislatívne presadiť.

    dvd je offline (nepripojený) dvd

    dvd
    ...nechápem médiá, že sa do toho neobujú, je 21.2.2014 a stále nieje tlačivo DP FO v elektronickej podobe, to je STRAŠNĚĚĚ
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Sú - na stránke KROS-u
    dvd myslel som tlačivo na e-podanie, nie na vyplnenie...
    tuta podľa najnovších informácií v edane-win uz nebudú daňove priznania FO a PO. Bude to iba na stránke finančnej spravy a v edane-java ...
    veronikasad Pre mňa je momentálne podstatné, že ich už môžem vyplňať v elektronickej podobe, Na elektronické odoslanie na FS je ešte dosť času.
    sattelitka a čo to presne znamená, akože v jave, kde to nájdem ?
      zbaliť

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Na eDane KV DPH už je. Práve som tam chcela načítať export z Omegy - ale nič nenačíta. Ostane prázdny formulár. Mám novú verziu 17.11 a nepomohlo. Skúšali ste to už prosím?
    JankaO Mne to funguje. Treba najskôr spraviť uzávierku na DPH a potom prenesie údaje aj do pdf a aj do xml. formátu. A následne aj na eDane.
    ajacik dakujem. Zrusila som staru uzavierku, urobila uzavierku v novej verzii a uz to ide.
    ajacik Idem vam na eDane vytlacit Potrdenie o podani KV?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Editovateľné tlačivá DP pre fyzické osoby sú už na stránke FS a rovnako sa nachádzajú v edaniach jawa
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sattelitka a kde je v edaniach jawa, ako sa tam dostanem ?
    tuta musíš si stiahnúť novú aplikáciu zo stránky FS. Link más tu: https://www.financnasprava.sk/sk/ele...cia-dane/edane
    sattelitka dík, stiahla som, no to si mám zakaždým tu sťahovať? lebo inak mi to nejde............ :-((((((
    Zdenka175 Minulý rok som tlačivá k DP B vypísovala cez edane, mám verziu 1.2.0.5.. tento rok tam tlačivá nie sú,,, A píšete že na stránke Finančnej správy sú,, a to si musím inštalovať tú Javu.. a pôjde mi to, aj keď nie som účtovník, a nie som prihlásená?
    Zdenka175 Práve som sa snažila tu jabu naištalovať a hodilo ma to na nejakú anglickú stránku, nerozumiem tomu..
      zbaliť

    gabina je offline (nepripojený) gabina

    gabina
    súhlasím

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Takze Kontrolny vykaz k DPH sa cez eDane este neda poslat? Alebo je chyba niekde u mna? Uz by som to mal rad z krku, nechcem maturovat v posledny den.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    No mne napísali cca pred týždňom, že do konca týždňa tlačivá budú. Teraz neviem - do konca ktoré týždňa mysleli?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika.sum snad do 25.-teho budu :-(
    ajacik Popravde som čakala, že ked mali v noci odstávku, tak tam KV DPH už bud. Ale stále nie je. Akurát som to skúšala priamo cez portál, ale mám z toho poriadny "hokej". Teda hlavne to neviem vytlačit tak ako oni kážu. Takže som to radšej ešte nepodala.
    ivetaf mne napísali že budú v druhej polovici februára
    ajka100 KV už je aj na eDane
    Gabhus Skáčem dva metre
      zbaliť

    lslavo je offline (nepripojený) lslavo

    lslavo
    inak som zly ze stale nic nie je ani na posratej stranke nie je posrate pdf ani posraty typ A DP vyplnatelne v pocitaci...
    Chudíková Katarína aj ja, chodím ako pako na stránku DÚ a stále nič-to dokedy nás chcú takto naťahovať? Minulý rok vládna strana hneď sa obula do predchádzajúcich vládnych, že spadol DÚ, ale 8.2. som už mohla posielať daň. priznania a teraz? V mádiach ani ťuk- to je všetko O.K?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Možno na tom práve pracujú ... na e-dane okrem priznaní je všetko, ešte aj prehľad, čo má čas do 28.2.2014

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja stále nerozumiem, tej jave, teraz mám stiahnuté e-dane tie prvé z minulého roku, ak chcem java edane, čo musím urobiť?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tuta musíš si nainštalovať tie nové edane jawa 2014. Tu máš link: https://www.financnasprava.sk/sk/ele...cia-dane/edane
    janaGT skúsila som, ale nejde mi to otvoriť ... vypisuje, že nemá program či čo
    ecompka Tak si nainštaluj Javu
    janaGT už mám, díky
    janaGT ale neurobila sa mi na ploche ikona, ani v programoch nevidím .... kde to zase nájdem??? potrebujem it technika, pomóóóc ...
    tuta skús vyhľadať v prehliadači cez ktorý si sťahovala, neviem mozilla, chrome - preberané súbory, daj si to potom zobraziť v priečinku a následne pravým tlačidlom myši klikni na ikonku - odoslať - na pracovná plocha vytvoriť odkaz
    ivetaf nemáš náhodov Windovs 8 na nej to nefunguje, napísali mi to z technickej podpory, takže tí ktorý máme v počítačoch windovs 8 zabudnite na java edane
      zbaliť

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Mne nejde cez e-dane java podpísať dokument ZEP-om...
    Volala som na technickú podporu a teta mi zahlásila, že e-dane java nepodporujú podpísanie ZEP-om...trošku divné. Stretli sa s tým niekto? Veď tam na to majú ikonku. Mne ale neponúka môj nový certifikát, len tie staré...

    Takže dopĺňam:
    Písala som technickú podporu a odpoveď mi prišla do pol hodiny. V klasických e-daniach nebudú zapracované vôbec tlačivá pre FO ani PO. Cez e-dane java môžu podávať tí, čo majú dohodu z FS a cez FS tí čo majú ZEP alebo dohodu.
    Naposledy upravil cacka : 26.02.14 at 13:21
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tuta už to maj[ aj oficiálne na svojej stránke: https://www.financnasprava.sk/sk/arc...re-vsetkych/bc
    cacka Milé, že sa unúvali nám to aj oznámiť...
    IVETA N adakujem im veľmi pekne ešte by som chcela vedieť, ktorý občan si to vtom miž maže bude vedieť na prvý krát najsť .. Zase to pekne skomplikovali....
    Mirkaska cez e-dane som si v minulosti zvykla exportovať DP do formátu pdf a uložiť. ak budem tento rok vyplnať DP cez portál (nie e-dane), neviete, či je to možné exportovať? ja som tam našla iba uložiť, predpokladám, že to je v nejakom inom formáte, ktorý sa dá potom aj načítať do aplikácie na nete. dakujem
    cloe Vygenerovaný tlačový súbor na stránke finančnej správy sa dá uložiť ako pdf. Ja si ich tak ukladám.
    Mirkaska dakujem velmi pekne
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.