Zavrieť

Porady

Vedeli ste, ze KV DPH na portali FS sa neda vytlacit vo forme celeho vykazu?

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Toto je otazka na stranke Financenj spravy na FB:

Dobrý deň,
poprosím chcem poslať KV DPH, dala som načítať data, ale chcela by som si skontrolovať či sa data preniesli správne. Ale keď si dám tlačiť KV DPH vytlačia sa mi len 4str., s tým že v A1 mi píše počet strán, ale neviem si tento zoznam vytlačiť a to isté aj B1, B2.
Ako si môžem skotrolovať správnosť?
Nie je myslitelné, aby som išla stranu po strane a kontrolovala či tam sú všetky doklady.
Máme 150 f. vydaných. Potrebuje si overiť správnosť načítania , prenesených dát.

Odpoved FS:

Dobry den, KV DPH sa neda tlacit, pretoze zo zakona nie je mozne podat KV inak ako elektronicky. Ak si z akehojkolvek dovodu(napr. archivacia) chcete dokument vytlacit, pouzite funkciu print screen.
KV DPH je mozne vytlacit v prehliadaci – tak ako akakolvek stranka na internete, ked date hore v prehliadaci subor tlacit.

Ref: https://www.facebook.com/FinancnaSprava?fref=ts
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

robia si asi srandu... Ved niektorí ho budú vypĺňať napríklad aj ručne
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

oni si radi robia srandu..
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nechápem, prečo sa to nedá vytlačiť vo fazóne, ako je to v Poučení? načo to tam potom dávali???
júj, každý deň sa viac a viac utvrdzujem v tom, že sú tam diletanti
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No to by tak ešte chýbalo, aby sme to vyplnili správne. Koho by potom pokutovali? Veď asi iné ani skontrolovať nebudú vedieť. Nanajvýš dátum podania a IČDPH.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ozaj, kedy ste naposledy videli Kažimíra? Kde je zalezený?
1 0
Ružena521 Ružena521

Ružena521 je offline (nepripojený) Ružena521

Včera som písala na technickú podporu, že do formulára KV mi nenačíta xml súbor zo softwaru , formulár zostal prázdny. Odpoveď bola, že to je problém, lebo xml súbory sa nedajú načítavať, problém riešia. Tak jediným možným riešením bolo vyplniť formulár doklad po doklade . Je toto vôbec možné???
0 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

doklad po doklade akoze 150 vydaných faktúr a 220 prijatých ??? a ten systém po čase nečinnosti (nečinnosť je aj to, že typujem tie doklady ale kýmmich neodošlem akoby som mala len otvorený prázdny formulár) tak odhlasuje subjekt zo systému a musíte sa prihlásit znovu - to znamená, že robím robím a zrazu bum . . . som vonku a začínam od znova ????
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

... vy fakt tomu veríte, že to do 25.2.2014 spustia ? a že to bude fungovať ? ja už od decembra nie ... neviem, akým zázrakom by sa to malo úspešne spustiť. Toto môže skončiť iba fiaskom ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no, mňa by celkom zaujímalo, ako to plánuje DU kontrolovať, keď sa to nedá vytlačiť, keď prídu na kontrolu Budu si nosiť PC a čítať doklady z neho? Alebo tiež budú mať printscreeny???? Alebo toto kontrolovať nebudú?
2 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

začínam si myslieť, že zrejme to, aby to nebolo prehľadné a správne je úmysel zo strany štátu - pri sumách pokút, ktoré stanovili.
4 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... už teraz chodia kontroly s notebookom ... vyžiadajú si výstupy v Exceli ... a prostredníctvom softvéru IDEA ho prelustrujú ... ak nič nenájdu otvoria tzv. dokladovú daňovú kontrolu ... a kontroly v súvislosti s kontrolným výkazom budú, podľa mňa, niekedy ku koncu roka ... dovtedy budú poučené a vychytané všetky "muchy" ...

... ja som v pondelok už zaslala jeden kontrolný výkaz ( mksoft = tu musím pochváliť ... ten robí o. i. aj kontrolu IČ DPH ...) a bez problémov prešiel ... ale elektronicky ... takže tam to funguje ... súcitím s ostatnými, ktorí to takto nemôžu urobiť ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ja napíšem takto:

vytlačiť sa celý kv dph na portáli fssr dá a dokonca rovno do pdf-u - viď priložený pdf.

ak vám to nijakovskky nejde - nainštalujte si napr. pdf creator.
klikom na "vytlačiť" na portáli fssr volám aplikáciu pdf creator a výsledok je v pdf súbore. ale je pravda, že ďalšie strany napr. b1 treba posúvať - dobrá robota :-)

doplnené:
lepšie je archivovať v xml formáte

poznámka - len 1. stranu som upravil v inom softe pre identif. údaje.
Naposledy upravil srska : 12.02.14 at 08:17
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

srska
ja napíšem takto:

vytlačiť sa celý kv dph na portáli fssr dá a dokonca rovno do pdf-u - viď priložený pdf.

ak vám to nijakovskky nejde - nainštalujte si napr. pdf creator.
klikom na "vytlačiť" na portáli fssr volám aplikáciu pdf creator a výsledok je v pdf súbore. ale je pravda, že ďalšie strany napr. b1 treba posúvať - dobrá robota :-)

doplnené:
lepšie je archivovať v xml formáte

poznámka - len 1. stranu som upravil v inom softe pre identif. údaje.
no pdf ti vytvori ale vzdy ti da len 4 strany - vytlaci tusim, len to co je na obrazovke - a teda nevidis tam vsetky nahodene faktury, nemas moznost vytlacit tabulku KV tak ako bol dany vzor KV v opatreni MF

archivovanie xml je podla mna samozrejmost - ale tento subor neumozni vizualnu kontrolu spravnosti zadanych udajov
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

avalik
srska
ja napíšem takto:

vytlačiť sa celý kv dph na portáli fssr dá a dokonca rovno do pdf-u - viď priložený pdf.

ak vám to nijakovskky nejde - nainštalujte si napr. pdf creator.
klikom na "vytlačiť" na portáli fssr volám aplikáciu pdf creator a výsledok je v pdf súbore. ale je pravda, že ďalšie strany napr. b1 treba posúvať - dobrá robota :-)

doplnené:
lepšie je archivovať v xml formáte

poznámka - len 1. stranu som upravil v inom softe pre identif. údaje.
no pdf ti vytvori ale vzdy ti da len 4 strany - vytlaci tusim, len to co je na obrazovke - a teda nevidis tam vsetky nahodene faktury, nemas moznost vytlacit tabulku KV tak ako bol dany vzor KV v opatreni MF

archivovanie xml je podla mna samozrejmost - ale tento subor neumozni vizualnu kontrolu spravnosti zadanych udajov
súhlasím.
tí čo majú pohodu ešte čakajú (ja tiež). ručne sa mi to nechce zadávať.
pohoda.jpg  
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Oberon nastastie upravil tlacovy vystup KV, tak aby sa aj v castiach B3, D1 a D2 zobrazovali udaje z jednotlivych dokladov a nie len celkove udaje ako idu do KV - takze sa da kontrolovat
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
avalik
Oberon nastastie upravil tlacovy vystup KV, tak aby sa aj v castiach B3, D1 a D2 zobrazovali udaje z jednotlivych dokladov a nie len celkove udaje ako idu do KV - takze sa da kontrolovat
náš soft to robí tak isto, máme tlačový výstup so všetkými dokladmi (ten voláme KoQ) a potom aj s údajmi napočítanými, tak ako to ide do xml, my sme už úspešne odoslali 8 firiem KV
1 0
szidzsi szidzsi

szidzsi je offline (nepripojený) szidzsi

Ja som to dnes tiež skúsila, software OK, načítanie na web DÚ tiež v pohode, len prekontrolovať som to nevedela. Rada by som videla aj na papieri čo posielam, aj pri načítaní XML schémy môžu nastať problémy. Dostala som info, že aj na e-Dane bude zverejnený formulár KV. Dúfam, že v takom formáte, ako to bolo zverejnené.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja som sa na tom tiež vytočila.
http://www.porada.sk/t234704-termin-...na-e-dane.html
Bolo mi čudné, že mi to oznamuje - " Pre vytlačenie si rozbalte obsah ZIP súboru na lokálny disk a otvorte si FDF súbor/súbory cez PDF prehliadač (napr. Acrobat Reader). Priložené PDF súbory sa naplnia údajmi a môžete si ich uložiť alebo vytlačiť. V prípade opakujúcich sa strán môže byť FDF súborov viac. "
Žiadny ZIP však nevyhodilo, a tak som sa pýtala priamo na technickej podpore, keď som už hodinu bádala, čo robím zle, keď má byť KV údajne plne funčný. Odpoveď z ich strany bola jednoduchá:
"momentalne kontrolný výkaz nevytlačite nedá sa lutujem"
A tak som tie položky kontrolovala naozaj prácne preklikávaním. Našťastie ich nebolo tak veľa. Ale pevne verím, že to takto nenechajú.
Ale musím povedať, že xml súbor sa mi podarilo pekne načítať - s tým problém nebol.
0 0
enter enter

enter je offline (nepripojený) enter

Moja skúsenosť zo včera, podala som najprv KV - vytlačiť sa nedalo, nasledoval oznam že správa o podaní bude v schránke správ, potom som podala Priznanie k DPH ani ten som nevedela vytlačiť lebo v PDF nie a nie sa zobraziť údaje (to že acrobat komunikuje v AJ mne osobne nevyhovuje) a znova oznam, že správa o podaní bude v schránke správ, tak som sa prekliala do schránky správ a správa bola iba o podaní Priznania k DPH.
Keď ma prešla trpezlivosť tak som vytočila info-centrum, tak mi oznámili že mám počkať minimálne jeden deň, čo ma poriadne vytočilo, keďže v zákone je jednoznačne že teba obidva výkazy podať ten istý deň (mimochodom neviem prečo). Po konzultácii pracovníka info-centra so svojim šéfom so dostala takú informáciu, že ak mi do pondelka nepríde správa mám zavolať a vystavia mi akýsi ticket. Bude to potvrdenie na to aby som nedostala pokutu, takže tešme sa (pritom pracovník info-centra si ani nepoznamenal moje údaje).
Dokedy budeme ešte trpieť, že sme pokusnými králikmi?

V minulosti keď sa zavádzal systém EZU nebola som nadšená lebo, každá zmena zaťažuje ale s odosielaním dokumentov a prehľadom o dokumentoch v celku som bola spokojná.
Nespokojnosť daňových úradníkov so systémom nakoniec stopol celé EZU.

Mám taký dojem, že teraz IT-čkári sa zamerali iba na to, aby úradníci boli spokojní a kašlali na komfort užívateľov systému.
Podnikateľia majú čušať, veď sa pekne o to postarali aby nás mohli pokutovať.
Naposledy upravil enter : 15.02.14 at 19:03
4 0
Ajenka Ajenka

Ajenka je offline (nepripojený) Ajenka

úpne obyčajná žena
Ahojte všetci, čo sa trápite s podávaním kontrolného výkazu. Mne sa to síce dnes podarilo a chvíľu sa zdalo, že je všetko v poriadku. Pri odosielaní som spustila kontrolu, ktorá nič nenašla, potom som to odoslala a následne som si vytlačila potvrdenie o odoslaní a prijatí dokumentu. Neprešla ani hodina a telefonicky som bola oboznámená s tým, že v kontrolnom výkaze sú chyby - vraj nesprávne IČ pre DPH. Prvá moja reakcia bola - ako to, veď som si každú jednu položku overovala? Až neskôr som prišla na to, "kde je pes zakopaný"! Preto by som chcela všetkých, ktorí ešte tento výkaz neodosielali upozorniť na jeden nedostatok systému. Väčšina ekonomických systémov totiž IČ pre DPH zarovnáva na ľavú stranu, preto nie je možné zistiť voľným okom, že za IČ pre DPH je ešte medzera. Kontrolný výkaz pri načítaní cez e-Dane však zarovnáva na pravú stranu a tú medzeru posudzuje ako ďalšiu číslicu. Takéto IČ pre DPH je potom vyhodnotené ako neplatné. Len nerozumiem tomu, prečo to nezachytí a nezahlási kontrola pri odosielaní výkazu. Vyhli by sme sa tým mnohým problémom. Takže pozor na medzery za IČ pre DPH!!! Ešte presne neviem, ako to budem musieť opravovať ale pravdepodobne budem musieť v pondelok poslať opravný výkaz. Vie mi niekto poradiť, ako na to?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať