Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz DPH. Fa z Polska

Prosím o radu. Účtujem v POHODE. Mám fa za tovar z Polska bez DPH. Zaradím ju v prijatých fa
členenie DPH – PN/Nezahrňovať do priznania DPH/.

Cez ID : Vymeranie DPH – Ostatný výdaj nedaňový
Členenie DPH – DDnad EU/Nadobudnutie tovaru z iného štátu EU/
Členenie KV DPH – B 1

: Odpočet DPH – Ostatný príjem nedaňový
Členenie DPH – PdnadEU / Nadobudnutie tovaru z iného štátu EU/
Členenie KV DPH – B 1

V KV DPH sa mi to nezobrazuje. Prečo ?
Poradťe prosím ako takýto prípad správne zaučtovať aby sa korektne zobrazoval v KV DPH.
Ďakujem za každú radu. Pekný deň.
5 komentárov     zbaliť
ivab Dobrý deň riešim nadobudnutie tovaru z EU a potrebujem len info, či sa mi v časti B1 premietne to isté na dvoch riadkoch, teda vymeranie aj odpočet? Ďakujem
JM1968 detto, ani ja som si nie istá, podarilo sa poriešiť? díky
ivab premietne sa to len na jednom riadku.
JM1968 ďakujem pekne
Dada A neznuluje ti sadzbu DPH, ak použiješ predkontáciu Ostatný výdaj nedaňový a Ostatný príjem nedaňový?? Lebo vždy som to tak mala nastavené a teraz som dala Vymerať DPH a zrušilo mi to, tak som musela použiť iné predkontácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Lebo ti v interných dokladoch chýbajú vyplnené dátumy dodania a KV DPH.

    Hanka28 je offline (nepripojený) Hanka28

    žena Hanka28
    Ja na fa zadávam kód pre DPH:"PDnadEU" a potom cez záznam vymeriam DPH vrámci EÚ.
    Hanka28 Do kontrolného výkazu sa neuvádzaju:
    • Dodávky do EU oslobodené od dane podľa § 43
    • Dodávky trojstranného obchodu § 45, pri ktorých vystupujeme ako prvý odberateľ
    • Služby dodané s miesto dodania mimo tuzemska do iného členského štátu alebo tretích štátov
    • Vývoz tovaru (§ 47)

    nopeas je offline (nepripojený) nopeas

    nopeas
    podľa príkladov tovar z EÚ na B1 vstupuje iba raz. a ak nie je právo na odpočet tak B1-0.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivana184 t.j. faktúra, ku ktorej robím samozdanenie sa mi zobrazí v KV iba jedným zápisom v B1?
    nopeas tak som to pochopila z vysvetliviek, tiež mi to nebolo jasné, ale našla som to.
    https://www.pp.sk/1563/Kontrolny-vyk...dupp50871.aspx
    ivana184 aj mne to tak vychádza, že bude uvedená iba na vstupe
    Tamila samozdanenie bude iba v B1, stl. 5 = 7 ak je povinnosť aj odpočet rovnaký. Ak sa počíta koef., tak stl. 5 je vyšší ako 7. Ak nie je nárok na odpočet, tak v stl. 5 bude povinnosť a v stl. 7 bude napr. nula.
    ivana184 a ostatné riadky... r. 4 a 6 nevypisujem?
    Tamila vypisuješ predsa všetky stĺpce, aj 4 a 6
    ivana184 vďaka, myslela som si, ale po zhliadnutí xy poučení nie som si istá už asi ničím
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bea B1-0 je len pre prípad, keď nie je nárok na odpočet. Myslím, že keď urobil to, čo mu radí Dada, tak to má už dobre.
    piškot dakujem Vám už sme na to prišli..dakujem
    ivapas Môžem vedieť ako ste to poriešili? Ja mám vyplnené úplne všetko a aj tak mi to nezobrazuje v kontrolnom výkaze...
    piškot a máš aj v interných dokladoch vyplnené všetky dátumy..
      zbaliť

    BuBa1306 je offline (nepripojený) BuBa1306

    BuBa1306
    Dumám, dumám, všetko členenie mám dobre, dátumy v ID doplnené a stále sa mi to nenahodí do KV... po hodine hľadania som prišla na odpoveď - potrebné uviesť číslo do kolónky IČ DPH (pri faktúre z Čiech tam bolo len DIČ a IČO).. Snáď som niekomu ušetrila hodinu nervov.. :-)

    Kontrolný výkaz DPH. Fa z Polska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.