Zavrieť

Porady

danove priznaie, materska, rodicovska a PN

Dobry den,
chcela by som sa opytat na danove priznanie.
Do 15.10.2012 som si platila DNP z max. vymeriavacieho zakladu.
15.2.2013 so nastupila na PN na rizikove tehotenstvo.
V juni 2013 som porodila.
Pracovala som na polovicny pracovny uvazok a na dobu neurcitu, pracovny pomer zatial nebol ukonceny.
Na vyplatnej paske som mala 90eur v cistom.
O svojej PN som informovala Socialnu poistovnu ktora mi nasledne vyplacala PN a potom aj matersku z DNP.
Rovnako som o svojej PN informovala svojho zamestnavatela.
Moja otazka znie musim si podat danove priznanie za minuly rok 2013?
Na socialnej poistovni mi dali tlacivo na ktorom su vypisane platby z DNP.
Pokial som pracovala tak tieto veci riesil zamestnavatel, teraz ked som na materskej som na toto zabudla.


Moja druha otazka je ci si mozem poziadat o vratenie dane z PN ak som bola od 15.2.2013 do porodu teda juna 2013 PN a PN mi bola vyplacana aj z dobrovolneho nemocneskeho poistenia cca 650eur.
Nasledne mi bola vyplacana z DNP aj materska v tejto sume.

Na toto nadvezuje moja posledna otazka.
Ako sa materska chape ak som bola zamestnana a mala som 90eur v cistom a tiez som si platila DNP z max. vymeriavacieho zakladu a preto som mala tych cca 650eur/mesiac.
Ci sa materska osobitne pocita zo zamestnania a osobitne z DNP.
Pretoze ak sa pocita vzdy osobitne tak z prijmu zo zamestnania by mi samostatne vysla mala materska a mohla by som poziadat o dorovnanie materskej do vysky rodicovskeho prispevku.
Ak by to bolo takto tak sa chcem opytat ze do akej doby od porodu je mozne o toto vyrovnanie poziadat.

Priznam sa ze sa v tom moc nevyznam a to ze existuje nejake dorovnanie davky a povinnost danoveho priznania som sa dozvedela len nahodou. Nie som vydata a o dieta sa staram sama.

preto dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    danove priznaie, materska, rodicovska a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.