Zavrieť

Porady

Skúsenosti so Slovakia Energy

dobrý deň,
dnes som podpísal zmluvu o zmene dodávatela el. energie a plynu s touto spoločnosťou. Preštudoval som si obchodné podmienky, ceny... a všetko vyzerá v pohode. Garantujú najnižšiu cenu na trhu. Máte s touto spoločnosťou nejaké konkrétne skúsenosti, mám od zmluvy odstúpiť, alebo sa mi to skutočne oplatí, nie su tam nejaké skryté poplatky (v zmluve som nijaké nenašiel)? Ďakujem za odpovede
ikovacikova Dobrý deň, sú to už 4 roky, ale ako ste pokračovali so spoločnosťou Slovakia Energy?
Mária27 Ja dobre. Zadávateľ otázky sem chodí len každý tretí rok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    POMI je offline (nepripojený) POMI

    POMI
    Mám velmi nemilé skúsenosti s touto podvodnou firmou SLOVAKIA ENERGY. Zavolali mi na mobil, že vraj som im podpísal zmluvu a že im mám ešte popísať ďalšie splnomocnenie na prechod k nim. Nesúhlasil som, tak mi chceli dať zmluvnú pokutu niečo cez 100 €. Nedalo mi to lebo ja mám doma všetky zmluvy s podpismi založené, tak som ich žiadal o kópiu zmluvy. Tá mi prišla aj so sfalšovaným podpisom, takým že aj laik rozpozná rozdiel pravosti mojich podpisov. Som zvedavý, čo ich ešte napadne. Majú to však dopredu prehrané. A ani len zrušenie zmluvy im nepodpíšem, aby nezneužili môj podpis. Moje najslušnejšie slovo je PODVODNÍCI !!! Čo najďalej od nich!!!
    misoft ...a mal si okamžite konať - podať na SE tr.ozn. pre tr. čin podvodu - sfalšovali tvoj podpis, podvodom na teba uzavreli (bez tvojho vedomia) "zmluvu"....

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Pridám včerajšiu skúsenosť zo Slovak Energy. (rozpravanie s dramatizáciou)

    V podvečerných hodinách ležím doma na gauči a sledujem TV (ako zákon káže) a zrazu - nástojčivé búchanie na dvere. Prídem ku dverám(v mojom egyptskom župane vyzerám ako Kadáfi)...otvorím...pozdravím..... aj hľa - mladík v bordovom saku v bielej košieľke s nejakou vysačkou na vrecku.

    - "Dobrý večer mladý pán" (bodaj by mal pravdu) - "jééj máte parádny župan - taký som ešte nevidel" (lichotil mi) "ja som z "ENERGIÍ" a prišiel som Vám prehodnotiť spotrebu". Stačí keď mi ukážete doterajšie faktúry zo spotrebou"

    Kedže som nijak nereagoval a iba som si ho očami premeriaval - tak na môj nechápavý pohľad zareagoval .
    -"Posielajú nás od správcu bytov".
    Bez slova vyberám telefón a volám predsedovi bytového spoločenstva.
    (Mladík s účesom "Elvisa") trosku znervoznie a pozerá na hodinky.
    Predseda telefón nedvíha (ved je už podvečer) ...ale ja sa tvárim že ho mám na linke a akože sa pýtam.
    -"Zdravím Ťa -počúvaj - odkedy posielate obchodných predajcov po bytoch - je tu z z firmy............" hladím na jeho vysačku na vrecku saka a vidím "SLOVAK ENERGY" v tom momente vypínam telefón. Pozriem sa do očí mladíka a pýtam sa ostrejším tónom.
    -"Z akej ste firmy" ?????....
    Odpoved mladíka.
    - "Z energií".
    Opätovne - so zvrašťenou tvárou - sa pýtam
    - "Z akých ENERGIÍ ????????
    ....mladík začína habkať - ..a vylezie z neho -
    -"zo SLOVAK ENERGY".
    Tvár mladíka sa mení z predošlého sebavedomého pohľadu na jemne vystrašeného zajačika. Pravdepodobne to spôsobila moja - do purpurovo-červena sfarbujúca sa tvár s výrazom buldoga tesne pred "útokom" .Moja živá váha je nad metrák a nerád by som sám seba stretol "nasratého" podvečer v podchode.
    -"Okamžite nastúpte do výťahu a vypadnite s tohto bytového domu"
    -"všetky byty sú na súkromný majetok a nikto Vás sem nepozval."
    (Privolávam výťah).
    Mladík sa snaží protestovať - že zazvoní ešte u susedy - ale na môj hlasný pokyn ktorý sa zmenil na hluk "hučiacej lokomotívy" - "OKAMŽITE VYPADNITEEEE" nastupuje do výťahu a poslušne odchádza (odrbávať ďalších spotrebiteľov energie) pán z "ENERGIÍ.

    (Kto dočítal do konca - gratulujem)
    Naposledy upravil dmc : 02.04.15 at 08:15
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JanoL Ďakujem za gratulaciu...
    U mňa pochodili približne rovnako. A to mám len 65kg a nemal som župan...

    Jano
    tannenkau To otváraš dvere iba tak ?
    bez župana ?
    tannenkau Aj mne zazvonil
    ani netuším z akej firmy bol
    len chcel niečo so mnou a elektrikou
    - som elektrikár
    - aj energetik

    Aj som mu to 2-3 x povedal

    a furt sa snažil mlieť svoje

    Vzdal sa až keď som mu povedal, že pre korejcov kupujem mesačne elektrinu za 50000€
    takže aj s mojou si poradím sám !!!!!!!!!!!!!
    Mária27 je to len mládež, ktorá si chce privyrobiť
    misoft I ku mne minulý mesiac prišla - mladá kočka, takže som jej slušne povedal, aby opustila vchod, pretože je na súkromnom pozemku. Pochopila.
      zbaliť

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Vcera chodili a vyzvanali u nas po bytovom dome. Dovliekol ich manzel lebo elektromer je nastastie na moje meno. V prvom momente som vobec nechapala o co ide, lebo sa predstavili ako z elektrarni a ja som bola odtrhnuta od inej roboty a do toho mi zvonil mobil este, chceli nejake cislo z faktury, isla som pozriet ci mam po ruke, ale nastastie som nemala a v tom ma napadlo sa ich spytat na co to vlastne chcu, ved elektrarne maju moje cislo odberneho miesta. Zacala pani koktat, opytala som sa, ci su so ZSE, zacali mi vysvetlovat, ze vsetci su len distributori ZSE ...tak som sa opytala jasne, ci ma chcu nahovorit na podpisanie zmluvy s inou firmou, kt. by mi dodavala elektrinu a ze ked sa na to chystaju tak maju smolu....nemenim....Normalne som z nich bola ja zblbnuta, tak verim, ze sa im podarilo oblbnut starsich susedov. Viem, ze jeden sused im to podpisal. Je to podvod, takto pod stresom niekoho nahovarat, aby podpisal zmluvu...

    Jeremy21 je offline (nepripojený) Jeremy21

    Jeremy21
    ja mam s nimi tiez velmi nemile skusenosti, kúpul som byt ktoreho majitel si ich dal a ked som to ja chcel zmenit trvalo to pol roka kym sa to dalo doporiadku. A to nehovorim ze prisli bez toho aby mi dali vediet a z chodby vymontovali hodiny a ja som prisiel domov musel som to vsetko narychlo vybavovat, nikdy viac s nimi nechcem nic mat
    Hulkas To odmontoval distribútor a nie dodávateľ, ten s tým nemá nič spoločné.
    Ja som u Slovakia Enegy spokojný, mám nižšie platby a napriek tomu mám preplatky, takže super. A s ich správaním som tiež spokojný.

    LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

    LydaLyda
    Ja som bola v Slovakia Energy 4 roky, nemala som s nimi žiadne administratívne problémy, korešpondovala som e.mailom, odpovedali mi bez problémov. Tento rok som ale prešla už späť pod SSE, lebo nejaké zľavy som nepocítila a keď som si to rozmyslela po dvoch rokoch, že dám výpoveď zmluve, tak som prešvihla termín- požiadala som o výpoveď neskôr, ako boli podmienky v zmluve. Tento rok som si už dala na to pozor a vyšlo to. Moja kolegyňa ma taktiež elektrické vykurovanie, rovnako silnú pec, ako ja, ale ona zostala v SSE, tak sme si po vyúčtovaní záloh vymenili faktúry a doma sme si prepočítali, koľko by sme boli platili v tej druhej firme. Mne to po prepočte - ročnom vyúčtovaní urobilo asi 10 Eur menej. Poučila som sa, načo špekulovať.

    morista je offline (nepripojený) morista

    morista
    Dobrý deň, podľa toho čo som mal zatiaľ možnosť sa o slovakia energo dočítať príde mi, že rastie od počtu klientov a že sa aj ekonomicky dvíha. Zatiaľ som len vo fáze hľadania a zhromažďovanie všetkých informácií, ale pre mňa sú na papieri zatiaľ zaujímaví. A aj podľa toho čo som sa dočítal, kým neporušíte zmluvu, tak je všetko ok. Sám som teraz chcel odísť uprostred pred ukončením zmluvy a radšej som počkal, dáva mi to čas sa poriadne porozhliadnuť po novom, ale inak je na to sankcie, ale to mám aj u môjho telefónneho operátora, tak ma to ani neprekvapuje.
    buchač Nesranduj človeče...

    Alebo inak.
    Sonduješ ? Tak sonduj aj naďalej...

    Rastie počet klientov a aj sa ekonomicky dvíha ?
    Nuž klienti prichádzajú....a po zistení, že čo je to ta firmu aj odchádzajú. Potom to aj následne vyzerá s ich ekonomickým výsledkom.

    Ale ak jedna firma zmení za pár rokov názov aj tri krát, to potom asi aj niečo znamená.

    Hentá firma je považovaná a vedená v kategórii "ŠMEJDI"..
    Pýtate sa na skúsenosti so Slovakia Energy? Mám neskutočné zlé skúsenosti s touto spoločnosťou! Ich podomoví predajcovia opakovane nahovorili našu 85 ročnú, NEVIDIACU tetu, aby podpísala rámcovú zmluvu ..... ani netušila čo podpisuje, nehovorím o tom, že nevidela! Ale myslím, že správa na stránke Úradu pre reguláciu sieťových odvetví hovorí za všetko: "ÚRSO varuje pred energetickým šmejdami!" , pričom v článku sa píše, že keďže väčšina podaní smerovala práve voči spoločnosti Slovakia Energy, vykonáva tam ÚRSO práve kontrolu. My sa momentálne pokúšame vybaviť ukončenie zmluvy z dôvodu predaja bytu a hoci elektrárne, bytové družstvo, telekom sme vybavili bez problémov, už dva mesiace nejdeme vybaviť ukončenie zmluvy so Slovakia Energy za dodávky plynu! Netuším, či sa dá niečo ušetriť, keď budete energie odoberať od Slovakia Energy, ale tých pár eur nestojí za to, aby ste uzatvorili zmluvu so "šmejdami" a mali problémy, keď budete chcieť zmluvu ukončiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Szmonik Bohu žial už 80 ročný nemôže uzatvoriť zmluvu-aspoň u Slovakia Energy sa nedá chceli sme aby aj babka aj svokra mali tam plyn a elektrinu,ale mali v januári a vo februári 80,tak už sme nemohli. A určite nebudeme mať problémy,ked chceme ukončiť zmluvu!!!to by sme neurobili!!!! kto by bol taký blbec,že by platil viac????celá rodina je u nich,nechceme platiť tie navýšené ceny ako predtým!!!
    Pavol5 to som nevedel, ďakujem za informáciu. my od nich odoberáme všetci (pretože bývame v generačnom dome a všetci máme rovnakého dodávateľa, nemá zmysel, aby každý byt mal iného aj vďaka zľave, ktorá tým pre nás plynie) a myslím, že sa nám to od nich zatiaľ vypláca …
    Robert59 Nás tiež navštívili a to nie sme seniori, ale nedali sme na ich reči a radšej sme si to všetko preštudovali sami. Nakoniec u nás nastala situácia kedy sme výmenu dodávateľa potrebovali, tak sme ich vyskúšali popýtať ako prvý, tak za nás hned všetko vybavili a odoberáme od nich a je to v pohode, cena celkom prijateľná.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.