Zavrieť

Porady

Podnikateľský účet

Môže si živnostník realizovať cez svoj podnikateľský účet svoje súkromné
úhrady, ktoré nesúvisia s podnikaním, napr. splátky stav. sporenia ?
Mám takýto prípad a účtujem tieto výdavky ako neoplyvňujúce daňový základ. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Nemal by, ale bežne sa to robí a záleží len od daniara, ako sa k tomu postaví. Jednej mojej klientke to vytkli, ale len "no-no-no" bez pokuty

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vovi
    Môže si živnostník realizovať cez svoj podnikateľský účet svoje súkromné
    úhrady, ktoré nesúvisia s podnikaním, napr. splátky stav. sporenia ?
    Mám takýto prípad a účtujem tieto výdavky ako neoplyvňujúce daňový základ. Ďakujem za radu.
    Dá sa to, ako VnOZD, tak ako píšeš.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Nikde v zákone nieje presne definované, aký a či vôbec, musí mať podnikateľ účet. Dôležité je, ako je to zaúčtované a ako to ovplyvňuje daň. Je jednoduchšie, mať zriadený osobitný účet na podnikanie, ale ja nevidím problém ani ak sa na jednom účtujú aj podnikateľské aj súkromné veci. Tie poplatky na účtoch sú niekedy nehorázne, tak prečo si neušetriť? Iba to treba správne rozúčtovať (poplatky by som radila tiež členiť, alebo radšej nedávať ako ovplyvňujúce daň).

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Fany
    Nikde v zákone nieje presne definované, aký a či vôbec, musí mať podnikateľ účet. Dôležité je, ako je to zaúčtované a ako to ovplyvňuje daň. Je jednoduchšie, mať zriadený osobitný účet na podnikanie, ale ja nevidím problém ani ak sa na jednom účtujú aj podnikateľské aj súkromné veci. Tie poplatky na účtoch sú niekedy nehorázne, tak prečo si neušetriť? Iba to treba správne rozúčtovať (poplatky by som radila tiež členiť, alebo radšej nedávať ako ovplyvňujúce daň).
    Ja Ťa mojim postojom k uvedenej veci nechcem ovplyvňovať , avšak som proti týmto súkromným účtom používaným na podnikanie . Jednak je účtovanie na podnikateľskom účte prehľadné a sú to len podnikateľské operácie , čiže účtovanie jedna radosť .

    Nejedna účtovníčka aj tu na porade zúfala , keď jej podnikateľ predložil bankové výpisy z osobného účtu a mala čo robiť , aby sa vôbec z toho spamätala a až potom mohla začať vykonávať svoju účtovnícku prácu .

    Ja osobne nikoho ľutovať nemienim, že koľko to stojí taký účet ...... každý si zodpovedá za svoje účto .... avšak raz sa mu to môže vypomstiť a potom treba spočítať koľko to stálo .

    Tento môj názor som nevyslovila na porade prvý krát , ale ak počujem osobný účet a ...chudák podnikateľ ..... tak ver , že sa mi to moc dobre nečíta , keď si predstavím , že aj tu sa prezentuje , koľko KPZ a všeličoho možného sa uplatňuje vo výdavkoch ku koncu roka , len aby sa tie dane znížili , a na druhej strane mám niekoho ľutovať ........ no to asi nie .....

    Takže prepáč Fany , ale toto je zasa môj názor .
    Naposledy upravil Zita5 : 28.03.06 at 16:23

    Podnikateľský účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.