Zavrieť

Porady

Môže si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku?

Dobrý deň, v roku 2013 som poberala rodičovský príspevok, po dovŕšení troch rokov môjho dieťaťa som dňa 10.10.2013 nastúpila späť do práce. Môj zárobok za minulý rok po nastúpení do zamestnania bol 1900€ v hrubom. Požiadala som svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti za rok 2013. Môže si môj manžel uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku? Moja mzdárka tvrdí že nie, keďže si podávam ja žiadosť o ročné zúčtovanie, jeho mzdárka tvrdí že áno, aj napriek tomu že si podávam žiadosť o ročné zúčtovanie. Takže môže si to uplatňiť alebo nie? Ďakujem pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Môže si uplatniť - ak spĺňa podmienky v § 11 (vyzerá to na 10 mesiacov strostlivosti)... však manželova mzdárka to bude robiť! .)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Súhlasím s Katy a R, len pre úplnosť uplatní si rozdiel medzi NČZD a tvojími príjmami poníženými o odvody. A tento rozdiel uplatní len za mesiace na RD, teda PČ 10/12.

    Môže si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.