Zavrieť

Porady

Príležitostný príjem do 500,- EUR a odvody do zdravotnej poisťovne

VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

VERONIKA6
Zamestnanec má aj príležitostné príjmy na zmluvu o dielo podľa obč. zákonníka. Tie sú do výšky 500,- EUR oslobodené od dane. Platí, že sa zdravotné poistenie z oslobodených príjmov do 500,- EUR neplatí ?

Prosím, potvrdíte mi to niekto?
Naposledy upravil VERONIKA6 : 21.02.14 at 10:11
veronikasad Ide o príjem u zamestnávatela, s ktorým má uzatvorenú prac.zmluvu ? O akú prácu sa jedná ?
VERONIKA6 Lekár, má zmluvu uzatvorenú so svojim zamestnávateľom na nejaké odbery. Na zmluvu dostal asi 200,- EUR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    expotech

    expotech je offline (nepripojený) expotech

    expotech
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    VERONIKA6 Nejde o dobrovoľne nezamestnanú osobu. Je to zamestnanec + príjem na zmluvu o dielo u toho istého zamestnávateľa. Príjem na túto zmluvu je príležitostný a dosiahol výšku v uplynulom roku okolo 200,- EUR.
    expotech píšem ako tatár ale myslela to tak, že zdravotné poistenie sa vzťahuje na zdaniteľné príjmy, čo príležitostný príjem do 500€ nie je..

    Od odvodu na verejné zdravotné poistenie je oslobodený príjem:
    g) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období 500 eur, pričom ak takto vymedzené príjmy presiahnu 500 eur, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom

    http://www.health.gov.sk/?clanok3
    VERONIKA6 Ďakujem pekne.
      zbaliť

    Príležitostný príjem do 500,- EUR a odvody do zdravotnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.