Zavrieť

Porady

Perska mačka v domácnosti

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Chcela by som kúpiť perzskú mačku - má niekto skúsenosti?
Alebo vie niekto kde ju kúpiť ?
Naposledy upravil AGRO : 05.04.06 at 16:05 Dôvod: nesprávny názov
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Chobot
Ajajajáááj . Toto je mylná predstava ľudí, že mačke treba dávať mlieko. Všade v odbornej literatúre je uvádzané, že mačka má úplne iné trávenie než človek. Nedokáže napr. spracovať soľ (spôsobuje to v neskoršom veku zlyhanie obličiek) a tiež laktózu, ktorá je v kravskom mlieku.

Jasné, že mačka vypije aj mlieko, určite z toho neskape, ale môže jej to spôsobiť problémy pri trávení.

Ale aj kď sme mu dali mlieko, ani to nevypil. Naopak, za šľahačou sa ide potrhať, tej dokáže spucovať celú kopu. Aj keď je to nezdravé, občas dostane aj maškrtu ako tú šľahačku alebo kúsok kuracej šunky.

aháááá........takže šľahačku
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ja som mu dala dnes vodu , ani sa jej nedotkol. K večeru som naliala mlieko tak sa napil.
Tak čo s tým mliekom ? Mám ho vylučiť ? Ale on je ešte malý .
Dnes som si všimla, že veľmi málo žral. Nevadí to ?
Granul sa ani nedotkol.
Keď ráno idem do práce mám mu nechať v miske jedlo ?
Trošku mu tiekli očká.Ako ich vyčistiť ?
Na to všetko ako malo zožral, bol na záchode 3x od obeda. Je to v pohode ?
Vlastne teraz musím dopísať, že vidím že má hnačku. Čo s ním ?
Naposledy upravil AGRO : 24.05.06 at 19:43 Dôvod: dopísanie
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

AGRO
Ja som mu dala dnes vodu , ani sa jej nedotkol. K večeru som naliala mlieko tak sa napil.
Tak čo s tým mliekom ? Mám ho vylučiť ? Ale on je ešte malý .
Dnes som si všimla, že veľmi málo žral. Nevadí to ?
Granul sa ani nedotkol.
Keď ráno idem do práce mám mu nechať v miske jedlo ?
Trošku mu tiekli očká.Ako ich vyčistiť ?
Na to všetko ako malo zožral, bol na záchode 3x od obeda. Je to v pohode ?
Vlastne teraz musím dopísať, že vidím že má hnačku. Čo s ním ?
Podľa dátumu narodenia má asi 7 týždňov. Mačiatka sa môžu oddeliť od matky najskôr v 5. až 6. týždni. Takže je veľmi malý na to, aby bol veľký jedák. Mlieko by mu ešte nemalo uškodiť (malé mačiatka majú inú črevnú flóru, aby mohli piť mlieko od matky), tú hnačku mávajú také malé mačiatka často. Skús vysadiť mlieko, či sa to neupraví. Ak to neprejde do 3 dní, zbehni k veterinárovi (bola si ho už dať odčerviť a zaočkovať?)

Náš kocúr, keď bol taký malý, tak 100g kapsičku Whiskas mal na 2 dni (dostal trochu vždy ráno a večer). Ak dáš viacej, mačka sa neprežerie. Zožerie len toľko, koľko jej chutí. Nieked zvyšok doje neskôr, ale ak sfajnovie, tak radše bude hladovať, než by mal dojesť staré jedlo. Takže radšej daj do misky menej.

Granule taký krpatý ešte nevie dobre požuť. My sme mu ich v takom veku namáčali trochu do vody, aby boli mäkšie. Treba mať trpezlivosť a netreba sa hneď naľakať, keď málo zjedol. Ono sa to zmení. Ešte budeš spomínať na časy, keď mu stačilo tak málo.

A na vecko ho nechaj ísť koľkokrát len chce. Taký krpatý si občas len zahrabe aj bez špinenia.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ďakujem za rady. Niekedy dávno sme mávali ešte pri rodičoch mačku ale len takú na dvore. To bolo trochu iné.
Tento je taký "fajnový "
Bol už odčervený a to 14.4 a 14.5 teraz by som mala ísť znova. Asi zajtra. Alebo stačí aj na budúci týždeň ?
Musím napísať - ja som z neho " hotova " . Mám ho len jeden týždeň ale je super. Nie že by som nemala čo robiť tak si zoženiem mačku . To nie. Veď máme rodinný dom, záhradu a ešte chodím do práce - ale chýbalo i takéto malé stvorenie a viem, že je moje.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Je podobný tomuto?
DSC00034.JPG  
DSC00054.JPG  
DSC00137.JPG  
1/1
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Super. Aj tam kde sme kupovali tohto mali takého ako je tvoj. Ale ja mám takého " tigrovitého " , ak som to napísala správne.
Chcem vedieť, keď mňaučí - vyžaduje si pozornosť, chce niečo jesť, alebo čo chce ?
Viem, že keď ma nevidí tak tiež mňaučí. Ale keď som s ním tak čo ?
Teraz príšem a on mi sedí na nohách a " hrá ".

Je presne taký ako v téme : domáci miláčikovia - príspevok číslo 101
Naposledy upravil AGRO : 25.05.06 at 12:18 Dôvod: dopísanie
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ja sa tiež prikláňam k názoru, že niektoré mačky môžu mať ak pijú mlieko problémy s trávením. Naša čičina ho nechcela ani cítiť ! Vždy pila iba vodu. Pokiaľ mačka konzumuje aj mäsové konzervy, pije menej, pretoťe tie už obsahujú vodu. Ale ak konzumuje iba granule, musí mať vždy k dispozícii misku s vodou.
Agro, Tvoj kocúrik je ešte veľmi malilinký, preto aj mňaučí. Ak na ňom nebadáš nejaké zmeny, že je malátný alebo má permanentne neprimerane rozšírené zrenice alebo nejaké iné podozrivé veci, nemusíš sa ničoho báť. Ak pradie , znamená to , že je spokojný a nebolí ho nič.On si len potrebuje zvyknúť na nové prostredie a cítiť , že je v bezpečí.
Veľmi dobré krmivo je od HILL´S ,oni majú aj zvlášť juniorky , ktoré majú špeciálne zloženia .Alebo Royal Canin ako už bolo vyššie spomínané a oni majú napr. krmivá zvlášť pre dlhosrsté čičiny alebo napr. pre mačky chované v bytoch tiež obsahujúce špeciálne vitamíny a minerály.. Je ale pravdou , že tieto krmivá sú drahšie ale sú naozaj kvalitnejšie a myslím , že aj chutnejšie lebo moja čiča sa išla za nimi vždy zblázniť.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ahojte som tu znova. Kocúrik Murko rastie ako z vody. Dnes sme boli na preočkovanie. Chcela by som vedieť či má niekto skúsenosť s kastráciou. Pýtam sa preto, lebo uvažujem že mu to dám v októbri spraviť. A zároveň by som chcela vedieť, koľko asi stojí také vykastrovanie. Aby som sa vedela pripraviť.
Muro niekedy, vlastne často tak " šalie " pobehá po všetkých veľkých kvetináčoch v byte. No to je roboty. Prečo ho to tak láka ? Keď prevráti črepník, mravči ako keby ho drali. Mám s ním trochu viac roboty, ale stojí to zato. A ako sa teší keď prichádzam domov. Ráno už čaká pred spálňou. No super.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

AGRO
Ahojte som tu znova. Kocúrik Murko rastie ako z vody. Dnes sme boli na preočkovanie. Chcela by som vedieť či má niekto skúsenosť s kastráciou. Pýtam sa preto, lebo uvažujem že mu to dám v októbri spraviť. A zároveň by som chcela vedieť, koľko asi stojí také vykastrovanie. Aby som sa vedela pripraviť.
Muro niekedy, vlastne často tak " šalie " pobehá po všetkých veľkých kvetináčoch v byte. No to je roboty. Prečo ho to tak láka ? Keď prevráti črepník, mravči ako keby ho drali. Mám s ním trochu viac roboty, ale stojí to zato. A ako sa teší keď prichádzam domov. Ráno už čaká pred spálňou. No super.
Náš kocúr už má kastráciu za sebou. U kocúrov je to jednoduchší zákrok ako u mačky. Dostane uspávaciu injekciu a za 15 minút je "hotový". Celý zákrok stojí v závislosti od veterinára a jeho cenníka cca 1000 SK (plus mínus). Po zákroku si ešte pol hodinku až hodinku pospí, potom bude ďaľšiu hodinu-dve taký malátny. Prvé dva dni veľa prespí, bude trochu nervóznejší, nebude rád na rukách, čo je pochopiteľné. V pohybe však nebude obmedzený a bude normálne prijímať potravu.

Po týždni mu treba vybrať stehy (u veterinára). Náš bol veľmi nepriateľský na veterinárku, tak mu opäť musela dať uspávaciu injekciu (hovorila, že tak agresívneho kocúra už dávno nevidela, ale že je to normálna reakcia, keď sa bojí o seba). Takže nás aj vybratie stehov stálo o pár stoviek viac (kvôli tej injekcii), inak to býva v cene zákroku. Po vybratí stehov je úplne v pohode.

Neviem, či sa zmení správanie po kastrácii, lebo my sme ho dali kastrovať hneď ako to bolo možné. Lekári doporučujú najskôr v 6. mesiaci života. Po kastrácii síce tiež beháva niekedy ako splašený kôň, ale neznačkuje si teritórium a vôbec ho nie je citiť. Keď počuje vonku mačky, ktoré majú ruju, tak si ich nevšíma viac, ako keď chodieva okolo smetiarske auto. Viac ho zaujímajú vrabce, ktoré si občas sadnú zvonku na parapet.
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Nášmu kocúrovi Frankymu som síce sľúbila, že ho nedám vykastrovať, kým si trošku neužije, ale keďže sme mali aj mačku - jeho mamu, začal si značkovať celý dom, tak si to u mňa nekonečne pokašľal. Kastrácia prebehla veľmi rýchlo, u nás to bolo za nejakých 500,- Sk aj s následnou kontrolou a vybratím štychov. Najviac ma jeduje, že hoci je vykastrovaný, teraz ho pochytil zase značkovací ošiaľ a značkuje kade chodí. Dúfam, že ho to rýchlo prejde. Inak za "kočkami" nelieta, celé dni sa povaľuje a striedavo zohrieva naše postele.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ja som sa tiez rozhodla, že predsa ho dam vykastrovať. Lekar mi hovoril, že on niekedy ani nezašíva - ze je to taka jednoducha operácia.
A nestrati nič z hravosti ? Aby nebol taký unudený .
Teraz má moj Murko len tri mesiace - ale je to živí striebro
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ja som sa tiez rozhodla, že predsa ho dam vykastrovať. Lekar mi hovoril, že on niekedy ani nezašíva - ze je to taka jednoducha operácia.
A nestrati nič z hravosti ? Aby nebol taký unudený .
Teraz má moj Murko len tri mesiace - ale je to živé striebro
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Nemal by stratiť z hravosti nič. Ale bude treba dávať pozor na kŕmne dávky, aby sa z neho nestalo vypasené sloníča. Ja som na rozdiel od Vašich kniežat mala len obyčajného kocúrika, ktorý sa ku mne pritmolil v záhrade (a ja duša dobrá - blbá) som ho nakvartírovala do bytu k našim psom. Pri kastrácii, vlastne ešte pred ňou, po otázke , či s ním chodím na výstavy a mojej odpovedi že reku s týmto?!?!bol náš plebejec ocenený ako "stredoeurópsky striebrošedo tigrovaný" a to vám poviem, že kastrácia mu veru z krásy a hravosti neubrala. A že bol občas aj dobrá podšívka o tom ani nehovorím.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

willma
Nemal by stratiť z hravosti nič. Ale bude treba dávať pozor na kŕmne dávky, aby sa z neho nestalo vypasené sloníča. Ja som na rozdiel od Vašich kniežat mala len obyčajného kocúrika, ktorý sa ku mne pritmolil v záhrade (a ja duša dobrá - blbá) som ho nakvartírovala do bytu k našim psom. Pri kastrácii, vlastne ešte pred ňou, po otázke , či s ním chodím na výstavy a mojej odpovedi že reku s týmto?!?!bol náš plebejec ocenený ako "stredoeurópsky striebrošedo tigrovaný" a to vám poviem, že kastrácia mu veru z krásy a hravosti neubrala. A že bol občas aj dobrá podšívka o tom ani nehovorím.
Súhlasím a tiež potvrdzujem, že hoci je náš "krásavec" už rok a pol vykastrovaný, je stále hravý, niekedy až moc. Najmä keď ho to chytí o piatej ráno a behá po byte ako splašený kôň a so všetkým čo nájde v byte by sa hral ako s myšou.

Myslím, že kastráciou sa potlačia akurát rozmnožovacie pudy a pud značkovania teritória.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

AGRO Pozri príspevok
Ďakujem za rady. Niekedy dávno sme mávali ešte pri rodičoch mačku ale len takú na dvore. To bolo trochu iné.
Tento je taký "fajnový "
Bol už odčervený a to 14.4 a 14.5 teraz by som mala ísť znova. Asi zajtra. Alebo stačí aj na budúci týždeň ?
Musím napísať - ja som z neho " hotova " . Mám ho len jeden týždeň ale je super. Nie že by som nemala čo robiť tak si zoženiem mačku . To nie. Veď máme rodinný dom, záhradu a ešte chodím do práce - ale chýbalo i takéto malé stvorenie a viem, že je moje.
AGRO musim sa pridat. Tiez mam uz 2 tyzdne maciatko, niekto ho podhodil pod dvere, asi tak 1,5 mesacne male maciatko. Tak ked ta citam, ako keby si pisala za mna.Ja som dovtedy stale tvrdila, ze macku nemusim, lebo je "vterka" a aj falosna vie byt. Psa mame, to je ako nase dieta, aj ked velke, ale toto malicke, tak to som nemohla nechat tak a mam ho este aj "v dome". To som sa prekvapila samu seba, ale je to take krasne a vdacne, normalne sa na nu tesim, ked idem z prace a hram sa s nou, este hlada mamu, lebo zakazdym vylezie na mna a zaspi. Tiez ked som tu na Porade, sedi mi na nohach a pradie. Je to taky maly anjelik. Uvidime, ci to bude kotuha, ked vyrastie.Len neviem este, co urobime, ked sa stretne s nasou fenkou, lebo ta strasne ziarli a boji sa zase, ze ju nechceme a....Tak neviem, co urobi...Neviete ako na to? Ako skamaratit fenku s maciatkom?
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Chobot Pozri príspevok
Máš to dobre premyslené? Myslím tak samotnú kúpu mačky, ako aj výber plemena?
Ak chceš pokecať o iných plemenách alebo o mačkách v byte všeobecne, alebo o tom, či treba čistokrvnú s PP alebo nie, tak som tu.
Chobot, poprosim a o informacie, lebo vidim, ze vies co s maciatkami. Chcela by som vediet, aku stravu maciatku? Uz ma asi po 2. mesiaci vek, kupujem jej konzervy, ale to jej moc nejde aspon sa mi zda, granulky tiez nie, ale v takych tych tastickach mäskove stavnate -to moze byt, huspeninu sme jej dali troska, to bol plsekot. Mliecko jej nedavam teraz, lebo ma hnacku. Co by bolo tak este z "domacej stravy" pre nu vhodne, aby rastla ako z vody? Dakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

lorelei Pozri príspevok
Chobot, poprosim a o informacie, lebo vidim, ze vies co s maciatkami. Chcela by som vediet, aku stravu maciatku? Uz ma asi po 2. mesiaci vek, kupujem jej konzervy, ale to jej moc nejde aspon sa mi zda, granulky tiez nie, ale v takych tych tastickach mäskove stavnate -to moze byt, huspeninu sme jej dali troska, to bol plsekot. Mliecko jej nedavam teraz, lebo ma hnacku. Co by bolo tak este z "domacej stravy" pre nu vhodne, aby rastla ako z vody? Dakujem.
Mačky zvyknú vo veciach stravy strašne "sfajnovieť". Keď si zvyknú na niečo dobré, iné už nebudú chcieť.

Treba vyskúšať všeličo možné a potom ju kŕmiť tým, čo jej bude chutiť.

Takej malej ale ešte granule nemusíš dávať, stačí tak od 3 mesiacov. Taštičky a konzervy musíš vyskúšať rôzne druhy. Konzervu nenechávaj dlho otvorenú, naša mačka ju už po 3 dňoch nechce žrať. Takže najprv jej dávaj kapsičky v malých dávkach, jedna vydrží takej malej na 3-4 krát. Konzervu by strašne dlho jedla, preto tú až neskôr.

Môžeš skúsiť aj rôzne iné maškrty - syr, varené vajíčko, surové ryby, surové mäso. Naša napr. má rada aj varenú kukuricu a žltý melón. Je to ako u ľudí, každý má rád niečo iné. Ak jej z raňajok poobede zostane niečo v miske (okrem suchých granulí), tak nečakaj kým to zje. To už nezožerie, bude čakať na čerstvé.

My kupujeme krmivo z DM, konzervy Dein Bestes a tiež občas aj taštičky. Okrem toho jej dávame na striedačku Kitekat, whiskas jej nechutí.

Doporučujem ti prečítať si na mačacích stránkach čo najviac o kŕmení a potom si vytvoriť vlastný jedálníček podľa toho, čo bude mať rada.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Dakujem Ti Chobot. Pomohlo mi to zaradit sa trocha. Pekny den Ti prajem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
AGRO Pozri príspevok
Ďakujem za rady. Ešte nie som 100% rozhodnutá že to musí byť perská mačka. Rada by som takú, čo nie je s ňou tak veľa roboty. Máme aj psa pudlika tak neviem či to nebude vadiť . Vlastne, či vedia spolu nažívať.
Ja som najpr uvažovala, že zoženiem mačku na dvor / máme rod. dom /,
ale tak aby bola aj dnu aj na dvore. Ale zas mám obavy či bude na našom dvore , či neujde. Zatiaľ som ešte nie rozhodnutá. Ale uvítam vašu radu.
Mačka pokiaľ jej dáte pravidelne nejaké žrádlo neodíde ,kocúr áno najmä vtedy ak ho z jeho teritória vytlačí iný silnejší kocúr.
0 0
Helaine Helaine

Helaine je offline (nepripojený) Helaine

lorelei Pozri príspevok
AGRO musim sa pridat. Tiez mam uz 2 tyzdne maciatko, niekto ho podhodil pod dvere, asi tak 1,5 mesacne male maciatko. Tak ked ta citam, ako keby si pisala za mna.Ja som dovtedy stale tvrdila, ze macku nemusim, lebo je "vterka" a aj falosna vie byt. Psa mame, to je ako nase dieta, aj ked velke, ale toto malicke, tak to som nemohla nechat tak a mam ho este aj "v dome". To som sa prekvapila samu seba, ale je to take krasne a vdacne, normalne sa na nu tesim, ked idem z prace a hram sa s nou, este hlada mamu, lebo zakazdym vylezie na mna a zaspi. Tiez ked som tu na Porade, sedi mi na nohach a pradie. Je to taky maly anjelik. Uvidime, ci to bude kotuha, ked vyrastie.Len neviem este, co urobime, ked sa stretne s nasou fenkou, lebo ta strasne ziarli a boji sa zase, ze ju nechceme a....Tak neviem, co urobi...Neviete ako na to? Ako skamaratit fenku s maciatkom?

tak ja mam fenku na dvore a ked som si doniesla macicku tiez som sa bala ako zareaguje moja fenka najskor an seba prskali prve dni ale po case ani neviem ako si k sebe nasli cestu a to ma prekvapilo lebo fenky je dost ziarliva...stalo sa neraz ze spolu aj spali..
potom som mala kocurika a mali dokonca taky vztah ze kocurik bral moju fenku ako z amamu kedze sme ho doniesli maleho
nemaj strach mozno budu na seba zo zaciatku prskat a stekat ale po case by si k sebe mali najst cestu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať