Zavrieť

Porady

Vzor daňového priznania opatrovateľky v Rakúsku 2013

Dobrý deň, mohol by mi niekto poskytnúť vyplnené daňové priznanie pre rok 2013 pre opatrovateľku, ktorá pracuje v Rakúsku? Formuláre sa za tie časy, keď som sa tomu venovala zmenili a nechcela by som urobiť chybu. Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

    alohamercy
    kontrola ..... hlavne strana 8 a strana 11

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    BrigittaB, Luka17, Naslovo7, poradatelna, Darma111, expotech, paris007
    7
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zanetth Ak uplatňuješ daňový bonus na dve deti, prílohou budú kópie rodných listov, a ak má dieťa viac ako 16 tak aj potvrdenie zo školy, čiže počet príloh bude 4 alebo 5 (vrátane prílohy 1 a 2, ktoré sú súčasťou DP), inak je to ok.
    alohamercy A na strane 11 uvádza sa kód OSN (ako je to uvedené) alebo akronym (AUT)?
    zanetth Kód máš tiež správne 040.
    alohamercy Ďakujem :-)
    Topas a nemá byť v r. 80 suma z r. 43?
    zanetth Aha, áno, mala by tam byť suma čiastkového základu dane z r. 43....to mi ušlo
    alohamercy Ok opravím ;-) a ešte otázka je potrebné dokladovať aj kópiu o zaplatenom piistnom a dosiahnutom príjme?
    zanetth Nie, pri živnosti k DP nič neprikladáš, žiadne faktúry ani potvrdenia o zaplatení poistného, doklady sa len archivujú pre prípad daňovej kontroly.
    alohamercy Je potrebné podpísať prílohy č.1 a 2 ak sa nevypĺňaju?
    Topas áno
    mlulica ako bola vypoč výška výdavkov v Odd VI. r. 2 ?
    ano, tiež si myslim, že uhrn prijmov v r.80 je uved. nespr.
    alohamercy Tak potom ako to má byť? Tej chyby na r.2 som si vedomá, máa tam byť suma, kt. je uvedená na r.9 (40% z príjmov + zaplatené odvody v Rakúsku).
    Topas do r. 2 dali asi len paušál, v r. 9 je aj s poistným,
    ja dávam iba do r. 9 paušál a poisné spolu, r. 2 mám prázdny
    aj v poučení k vyplneni DP je na str. 7 uvedené - ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjom, uvedie sa suma výdavku úhrnom na r. 9 vrátane poistného
    alohamercy Viď príspevok vyššie a čo je zlé s r. 80?
    zanetth r. 2 v tej tabuľke nechaj prázdny, na r. 9 uveď sumu paušálnych výdavkov spolu s odvodmi a v r. 80 bude suma z r.43 ako som ti už písala... tiež neviem čo sa mlulici nezdá na r. 80, alebo len chcela vyjadriť súhlas s upozornením , že na r. 80 by mala byť suma z r. 43
    Slavena Dobrý deň, máte chybu vo výpočte paušálnych výdavkov alebo mi niečo uniklo? Aké percento si uplatňujete? Malo by byť 40 % a vy tam máte 36,93 %. A tiež mi nejde do hlavy ako rafinovane v tabuľke č. 1, riadku 9 - výdavky obohatíte o zaplatené poistné. Je to tak správne? V riadku 9 je predsa vpísané - spolu r. 1 až 8 za každý stĺpec, teda aj za príjmy aj za výdaje.
    Ahááá, už rozumiem, prečítala som si aj ostatné komentáre. Len tá suma v r. 2 mi nesedí, nemáte tam chybu?
    Vladja Veľká pomoc, Ď!
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    najlepšie sa naučíš na tom svojom DP.....
    vyplni a prilep, už iba formálnu kontrolu urobíme.....
    a ak nechceš, zalistuj na Porade, už sa tu riešili opatrovateľky.......
    Majuliicatko nemohli by ste mi prosím Vás jedno daňové priznanie pre opatrovateľky poskynúť, ak máte nejaké vyplnené? Ja mám práve problém s kolonkami, že čo mam vyplniť kam, naposledy som to robila v roku 2009 a formulár je zmenený, účtovníctvu sa od strednej školy nevenujem (čo je asi veľká škoda).

    Vzor daňového priznania opatrovateľky v Rakúsku 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.