Zavrieť

Porady

Hnednutie cyprusovcov leylandských

Mám zasadených nieľkoľko cyprusovcov na živý plot. Sadené boli začiatkom novembra minulého roku, ale cca od apríla minulého roku boli v kvetináčoch na balkóne, kde krásne podrástli a darilo sa im. Teraz sú zasadené v ílovitej pôde, kde som pri sadení v okolí cca 0,4 m okolo a cca 0,3 m dolu dala zeminu pre ihličnany. Zhora je mulč. Po tejto nijakej zime som si všimla, že z vrchnej strany, po celej dĺžke ihličia mierne hnednú, nie je to taký prudký prechod zo zelenej do hnedej, ale plynulá farba taká nevýrazne hnedá, celkovo nejako zbledli, sú skôr do siva ako zelené, zo spodu sú svetlozelené. Neviem, či majú veľa vody (máme pozemok pri potoku), alebo málo vody, zalievala som ich iba keď sa oteplilo, 1x týždenne, ale nie som si istá, či ich mám teda zalievať a neškodím im tou zálievkou. Foto nemám, teraz u nás hrozne fúka a fotky sú celé rozmazané.
Naposledy upravil TaraNoelle : 17.03.14 at 11:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Hnednutie cyprusovcov leylandských

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.