Zavrieť

Porady

V ktorom mesiaci podať daňové priznanie a odviesť DPH?

Dobrý deň, poradí mi prosím Vás niekto potrebujem sa len utvrdiť v tom čo si myslím a chcela by som vedieť aj názor iných.

Organizácia je registrovaná dobrovolne podľa §7 zákona o DPH postupujeme podľa § 11- Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu.
Každý rok nám chodí literatúra z Českej republiky. V ktorom mesiaci by som mala podať daňové priznanie a odviesť DPH ak faktúra bola vystavená 3.2.2014, uhradená bola 20.2.2014 a fyzicky nám literatúra prišla 19.3.2014?
Podľa zákona o DPH ked hoo čítam tak daňová povinnosť mi vychádza na deň 15.4.2014 a z toho sa mi odvíja, že zdaňovacím obdobím bude apríl a odviesť a podať daňové priznanie by som mala do 25.5.2014. Idem na to správne?

Ďakujem a pekný deň želám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    §20

    (1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

    a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
    b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

    V ktorom mesiaci podať daňové priznanie a odviesť DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.