Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Prepáčte, ešte dilemu ohľadom služby, alebo ostatné pochopím, ale prečo to chcete účtovať do zásob? Do zásob predsa idú "veci" - konkrétne chytateľné veci, vôbec žiadne služby ani poplatky.:

    https://www.pp.sk/1562/Uctovanie-v-p...dupp48144.aspx

    V stĺpci „Ostatné výdavky“ sa účtujú

    Do výdavkov ovplyvňujúcich ZD do stĺpca „Ostatné výdavky“ sa účtujú od 1. 1. 2013 podľa § 4 ods. 9 Postupov účtovania v JÚ kurzové rozdiely, odpisy dlhodobého majetku a tvorba rezerv podľa ZDP a ďalšie výdavky ovplyvňujúce ZD, ktoré nie je možné zaradiť do stĺpcov peňažného denníka podľa § 4 ods. 6 písm. e) bod 1 až 5 Postupov účtovania v JÚ, tzn. všetky výdavky, ktoré ovplyvňujú ZD (daňové výdavky), ktoré nemôže podnikateľ zaúčtovať do stĺpcov zásoby, služby, mzdy, poistné a príspevky a tvorba SF, zaúčtuje do stĺpca „Ostatné výdavky“. Sú to napríklad tieto výdavky:

    kurzové rozdiely,
    odpisy hmotného majetku,
    odpisy nehmotného majetku,
    odpisy hmotného majetku, ktorý podnikateľ obstaral lízingom (finančným prenájmom),
    odpisy hmotného majetku, ktorý podnikateľ obstaral úverom,
    zostatková cena predaného alebo likvidovaného hmotného majetku,
    zostatková cena predaného alebo likvidovaného nehmotného majetku,
    daň z motorových vozidiel.
    andre111 pomýlila som sa, myslela som služby-tam som dala daň z MV, ak je zaradené do OM a do ostatných výdavkov dávam, ak nie je zaradené do OM, len som si nebola istá, ak je prenajaté....

    Daňovník má MV v prenájme a používa ho na podnikanie. Platí daň z MV. Zaúčtujem mu ju do zásob alebo do ostatných výdavkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.