Zavrieť

Porady

Môžem šoferovať pod vplyvom alkoholu?

Zdar, mam trochu nezvycajnu otazku, snad sa na nu bude dat odpovedat.

Je podla zakona, mozne soferovat pod vplyvom alkoholu z nejakeho dovodu? Napriklad ak by bola pri mne tehotna zena atd, pod vplyvol alkoholu povazujem to, ze by to bolo na cloveku viditelne. Ak na to je nejaky zakon alebo vyhlasku tak prosim vas napiste aky. V prvom rade ma zaujima ci to povoluje zakon, podla mna toto zakon nepovoluje priamo, ale ak by to bolo nutne napriklad pri ohrozeni zivota, tak by sa to bralo ako polahcujuca okolnost, napriklad nad 1 promile by sud prihliadal na situaciu kedy ste soferovali, pod 1 promile nizsia sadzba pokuty atd. stale sa na to pozerajme tak, ze sa vie ze ste soferovali pod vplyvol alkoholu a je na to dokaz, ako by sa to riesilo.

Druha otazka nadväzuje na prvu otazku. Moze policajt dovolit soferovat taketo vozidlo soferom, ktory je pod vplyvom alkoholu (je jedno kolko) ale policajt o tom vie ze je pod vplyvom alkoholu a dovoli to z nejakeho dovodu pretoze bol ohorzeny zivot napr.
Dam priklad, soferoval by som pod vplyvom alkoholu, napr nad 1 promile co je uz trestny cin s tehotnou manzelkou, pozerajme sa na to tak, ze fakt nebola ina moznost, vobec ziadna moznost, no policajt ma tusaka ze som opity, zastavi vozidlo. Realne si to predstavujem tak, ze zoberu napriklad manzelku aj mna oni, odstavia moje vozidlo atd, ale co potom? Mohol som soferovat pod vplyvom alkoholu? Nebude sa to dalej riesit? Alebo to bude tak ako som pisal v prvej otazke, ze to bude polahcujuca okolnost (riesit sa to bude, kedze to je zakonom zakazane soferovat pod vplyvom alkoholu, ale budu organy prihliadat na to ako na polahcujucu okolnost)

Dufam ze sa na to da odpovedat. Su to len otazky, nic z realneho zivota ale zaujima ma to, kedze som pocul na to aj rozdielne nazory a to take, ze policajt by v tomto pripade aj sprevadzal taketo vozidlo ktore soferuje clovek pod vplyvom alkoholu pri ohrozeni zivota, nebavme sa kolko promile, hoci 0.1 ale policajt by o tom vedel jednoznacne ze sofer je pod vplyvom.

Dakujem a berte to trosku s rezervou
Naposledy upravil Dav : 13.08.14 at 12:45
LukyKs Beriem to s rezervou

Furt sa k tomu vraciaš ako mucha k lajnu =

túto tému už neotvorím
Braňo kto sadne do auta s alkoholom cez jedno promile, to už je idiot a skutočne patrí do basy, tam by som sa nebavil ani o pokute. nerozumiem, ako keby tu nebolo milión taxíkov a kamarátov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Myslim, ze ak sa jedna o ohrozenie zivota a nie je ina moznost napr. doviest zraneneho do nemocnice,, tak toleruju...Ale iba vo vynimocnych pripadoch.
    Odviezt teh.manzelku do nemocnice asi nebude dovod, lebo mozes zavolat sanitku, ci zachranku, ktori ju odvezu.
    Soferovat ta dalej nepustia,musis odstavit auto.
    Ale osobnu skusenost nemam, su to tiez len veci z pocutia.
    Jozkooooo No toleruju, zaujima ma ako to je v zakone, ci to je fakt povolene a bez postihu
    misoft V zákone o tomto nikde nie je napísané - pretože platí nulová tolerancia. Jazdu pod vplyvom alkoholu by policajti riešili z hľadiska stavu núdze - teda pre odvrátenie ohrozenia života a aj to len na dobu potrebnú na odvrátenie tohto ohrozenia.
    Ďalej však môžu policajti urobiť niekoľko postupov:
    a) povoliť jazdu;
    b) jazdu dokončí príslušník PZ (samozrejme vodič bude vedľa neho;
    c) použijú dostupné prostriedky na privolanie zdravotníckej pomoci -vysielačka..., alebo použitie služobného vozidla na riešenie stavu ohrozenia....

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Neviem ako je to teraz, ale keď som robil vodičák ja v r.1984, tak nás veru učili, že v prípade ohrozenia života ajeho záchrany, smie vodič viesť vozidlo pod vplyvom alkoholu, ale iba do miesta kde by mu mohla byť poskytnutá pomoc, alebo dala sa privolať lekárska pomoc.
    Myslím, že aj v tejto dobe sa na to pamätá. Osobne by som neváhal ak by to malo niekomu zachrániť život.

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Asi musis casto pozivat alkohol, ked sa na to pytas. Keby nahodou, ze? Jedno je iste: alkohol v ziadnom pripade nepatri za volant!!!

    "...Moze policajt dovolit soferovat taketo vozidlo soferom, ktory je pod vplyvom alkoholu (je jedno kolko) ale policajt o tom vie ze je pod vplyvom alkoholu a dovoli to z nejakeho dovodu pretoze bol ohorzeny zivot".............Sofer pod vplyvom alkoholu ani nahodou neohrozuje zivot a nielen svoj a svojej rodiny, co??? Nebud smiesny s takymito otazkami!!!
    Naposledy upravil erik555 : 22.03.14 at 07:47
    Jozkooooo jezis no precital si si to cele? Moj nazor je ze samozrejme ohrozuje. Ja nepijem skoro vobec, nikdy som nesoferoval pod vplyvom ani nebudem tak nekonzervuj. Zaujima ma to pretoze mame na to viaceri rozdielny nazor. Ja som jednoznacne za, ze sa takto soferovat nema a ak policajt o tom vie tak podla mna samozrejme nesmie pustit vodica dalej. Len ma zaujima ci to je niekde v zakone takto, ze je do to polahcujuca okolnost v takychto pripadov.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ako vlastne tolerujú kňazom omšové? Alebo je to tak nepatrné množstvo, že z toho sa nenafúka?
    LukyKs Pri kázni to vypustí ako jedovatú paru
    taiko whuaaaaa, paradny comment
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozkooooo No policajt sa vyjadril ze soferovat v takomto pripade moze, vraj je na to vyhlaska, no neviem ju teda najst.
    kopretinka nech ti to policajt ukáže čierne na bielom
    lujza.j tak nech poliš zistí aká....!!!lebo asi žiadna inak by človek , ktorý chcel tento argument využiť a úplne v reále dokázatelný neskončil ako obvinený.....ja osobne by som nikoho opilého dalej viest OV nepustila....dokonca by som mala obavu aj keby som mu robila policajný doprovod tam...spátky by išiel už po svojom...taxanom alebo inak.....lebo ak by sa počas cesty do špitálu niečo stalo....tam neviem-neviem....a zase odviesť niekoho policajnom aute na zadných sedadlách.... ja osobne radšej nie...
    Jozkooooo suhlasim, bolo to povedane ze to moze v krajnych pripadoch, neviem v akych konkretne vraj na to je vyhlaska, tak sa k tomu chcem dopatrat, pretoze mam tiez rovnaky nazor, dalo by sa to zneuzivat atd. Jedoducho soferovat v krajnych ked neni ine vychodisko mozes s tym ze zakon porusis ale mozno by sa to bralo ako polahcujuca okolnost, to si ale len myslim, nikde to nevidim cierne na bielom
    lujza.j hovorím ti ... ked to povedal poliš nech dá vyhlášku...ja som volala s kamošom -dopravákom..taký prípad ešte nemal a už nejaký "rôčik"slúži....o vyhláške nevie....a hento čo popisujem sa stalo!viem aj podrobnosti..ale nema význam rozpisovať....všetko svedčí o tom, že vyhláška žiadna čo by daný problém riešila nie je....zamysli sa nad tým, že akí sú slováci....vždy by mali, ak by to takto fungolavo "po ruke" niekoho čo mu ide o život...aj ked s takými vecami sa nezahráva!
      zbaliť

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    definuj nevyhnutný prípad!!! za hlbokého socializmu kedy telefón bol nadštandardným vybavením domácnosti, auto mal každý piaty sused... v práci sa končila smena o 14:00 a od 16:00 každý sedel v krčme... tak sa také niečo mohlo stať, že policajt súdruhovi nejaké to pivko dve odpustil ak viezol tehotnú manželku do nemocnice... vodičák mala len hlava rodiny.... uvedom si že v tej dobe nebolo aj toľko úmrtí na cestách cesty boli prázdnejšie, 100 km/h už bola rýchlosť, s ktorou auto riadne zápasilo... (dneska máš 100vku na tachometri a preraďuješ na trojku... každý deň niekto na ceste zomrie, telefonovanie za volantom je priestupok...

    v dnešnej dobe, mobilov, taxíkov na každom rohu (jedno aká dedina...) a dvoch troch autách v každej domácnosti, už každý člen domácnosti má vodičák.. nonstop čísla 112... si myslím, že nemáš šancu dokázať, že nebola iná možnosť...

    policajt si nezoberie na triko, že vedel o tom, že si pil a umožnil ti cestu ďalej... môže predsa zavolať cez vysielačku sanitku a ďalej sa venovať zdokumentovaniu priestupku... zase sudca sa ťa môže opýtať... čo všetko ste urobili pred tým, ako ste sadli za volant opitý? bude záznam na operačné stredisko, že si volal sanitku? kde ti povedali, jasné do hodinky dvoch prídeme... nemal si signál na mobile, čo susedia... bývaš niekde kde chodia aj vrany zomierať, že pustatina...

    ak sa aj niekedy niečo také stalo, že by policajt pustil niekoho pod vplyvom alkoholu ďalej za určitých okolností... tak skôr si myslím, že aj policajt je len človek a vyhodnotil, že koná správne, i keď myslím, že by si to fest odskákal, ak by sa niečo stalo a bolo by mu dokázané, že o danej veci vedel a nepostupoval tak ako mal...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozkooooo Nevyhnutny pripad by bol napriklad to, ze som na chate s niekym a bol by v ohrozeni zivota, teda hocico ale bol by v ohrozeni, sanitka by prisla neskoro, viem si to predstavit tak, ze by som siel len po miesto kde sa da, teda kam by dorazila napriklad sanitka. No neviem si predstavit to, ak by policia o tom vedele ze som pod vplyvom ze ma nechaju len tak prejst, pretoze som pod vplyvom tak predsa mozem. Vymena soferov trva par sekund a moze zachranit dalsie zivoty co by sa mohlo stat neskor pri soferovani pod vplyvom alkoholu stresom atd. Este by ma zaujimalo ako by mal postupovat policajt, dat mi fukat, zapisat o tom dokument a poslat to dalej? teda normalne na riesenie ci to bolo opravnene a ci to bola fakt krajna nudza. Myslim to hlavne ako by sa to malo riesit podla zakona. Ide o to ze mne bolo povedane ze sa moze viest vozidlo aj ked si ovplyvneny alkoholom ak by hrozila strata na zivote atd, povedal som ze samozrejme ak sa inak neda tak ok, ale nie je to povolene zakonom a ak by boli policajti informovany o tom ze si uzil alkohol jednoducho ta stopnu, vymenia, alebo prehodia pacienta a pokracuje to takto, nie sprievodom policajnym autom atd. ako mi to bolo povedane.
    LukyKs Icík si asi kúpil F1 , keď

    " dneska máš 100vku na tachometri a preraďuješ na trojku "
    točí dvojku na 100
    Ice dive na to ti stačí firemná fábia:-))) chcel som týmto povedať, že kedysi na 105ke bola stovka rýchlosť, že si si nepočul vlastného slova, a mal čo robiť aby to auto držalo pokope... dneska ideš 100vkou a máš pocit že stojíš na mieste..
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Priamo vo vyhlaske o premavke na cest.komunikaciach taketo ustanovenie neexistuje. V tomto pripade sa posudzuje toto protipravne konanie (jazda pod vplyvom alkoholu) ako konanie v krajnej nudzi. Co je krajna nudza v zmysle zakona ?

    Ide o okolnosť vylučujúcu protiprávnosť činu, a teda čin, ktorý by bol inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom. Nejde však o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.

    Takze ak neexistuje ina moznost (sesed - sanitka a podobne) a je to potrebne napriklad pre zachranu zivota tak jazda pod vplyvom alkoholu z dovodu okamziteho odvozu manzelky do nemocnice je konanie v krajnej nudzi. Ale jazda z vozidlom naspet domov by uz ustanovenie krajnej nudze nesplnalo.

    O krajnej nudzi pojednava § 23 Trestneho zakona.


    A pokial by ta zastavil policajt - myslim ze ta nemoze pustit dalej (ak by nevykonaval zaveznejsi zakrok) ale jeho povinnostou by bolo odviest tvoju manzelku do nemocnice na sluzobnom aute (ak sa inak neda).
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j krajná núdza § 24....
    Ide o okolnosť vylučujúcu protiprávnosť činu, a teda čin, ktorý by bol inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom. Nejde však o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.

    nebezpečenstvo priamo hroziace toto nie je.....lebo napr. je to útok psa, živelná pohroma....
    dmc moze sa jednat o priamo hroziace nemezpecenstfvo
    dmc citacia -Pravnicka fakulta Masarykova unverzita Brno.

    Zaujímavým prípadom oprávnenej krajnej núdze je aj prípad zo súdnej praxe (pozri Rt 19/1968), kedy
    vodič riadil vozidlo v podnapitom stave jedine preto, aby zranenému po dopravnej nehode zabezpečil
    lekársku pomoc. Treba tu ale prihliadať aj k tomu, či nebezpečenstvo ohrozenia života účastníka
    nehody nebolo možné odvrátiť inak, napr. privolaním záchrannej služby. Ak by lekárska pomoc mohla
    byť v rozhodnom čase na mieste nehody, a teda by bolo jasné, že ohrozenie života by mohli účinne
    odvrátiť privolaní záchranári, jazda v podnapitom stave by nemohla byť posudzovaná ako krajná
    núdza. Rozdielne by ale bolo toto konanie posudzované vtedy, ak by vodič po predchádzajúcom
    telefonickom kontakte s lekárskou službou zistil, že ohrozenie života účastníka nehody je tak
    vážne, že vyžaduje okamžitý zákrok, a záchranná služba by sa nemohla dostaviť dostatočne rýchlo,
    mohla by byť jazda pod vplyvom alkoholu, za účelom záchrany života, posudzovaná ako krajná
    núdza.[86]

    zdroj http://is.muni.cz/th/251820/pravf_m/...ca.txt?lang=en
    lujza.j je mi to fuk...ved daj ...špecifikuj čo je nebezpečenstvo priamo hroziace!?daj paragrafové znenie s judikátom...chlapa obv.presne v takej to situácii ako je zadaná téma.... prečo to nebola krajná núdza?!ked si mal takú kauzu tak daj....ja už nemusím myslieť nejaký ten "rok" v zmysle trestného zákona a poriadku.......
    Jozkooooo v tomto si aj ja viem predstavit to, ze ohrozuje takto cestujuceho v aute a aj ostatnych ucastnikov premavky. Samozrejme ak nie je ine vychodisko a je ohrozeny zivot atd tak ok. Ale chcem tiez vidiet niekde vo vyhlaske ktora mi bola spomenuta vraj existuje ze to je mozne
    Jozkooooo Ano, ale pri soferovani pod vplyvom alkoholu zase ohrozujes svoju manzelku a dalsich ucastnikov cestnej premavky, chapem ze ak nie je ine vychodisko tak sa to musi riesit takto, ale ci za to nemozu byt teda nejake pokuty za priestupok a podobne. Suhlasim s tym ze jednoducho policajt ti nemoze dovolit pokracovat v ceste ak vidi ze mas vypite, musia to odsoferovat oni alebo riesit inak, asi by to vyzeralo zle ak by sofer havaroval zistilo by sa ze bol pod vplyvol alkoholu a policajt mu soferovanie schvalil ci nebodaj by sa to stalo pri sprevadzani policajnym autom. Bolo mi ale povedane ze na to je vyhlaska, aka to som sa uz nedozvedel, mozno tym myslel krajnu nudzu, ale aj tak si myslim ze ak by si nadychal teda 1 promile alebo viac ci menej, postupilo by to dalej a dalsie organy by riesili okolnosti ci sa fakt jednalo opravnene o krajnu nudzu alebo nie. Viem si predstavit ze ak by to bolo v zakone povolene, soferovat pod vplyvom alkoholu ak hrozi nebezpecenstvo atd, tak by sa to asi inak zneuzivalo
    veronikasad jozkoooooooooo, zdá sa že sa veľmi nudíš ... Môžeš uviesť rozumný dôvod svojich úvah
      zbaliť

    bryan je offline (nepripojený) bryan

    bryan
    Na odvratenie velkej skody alebo hrozby ohrozenia zivota je mozne spravit menej zavazny priestupok. Ak by napriklad horelo auto s dietatom vnutri, tak rozbit vyklad obchodu a ukradnut z obchodu hasiaci pristroj je OK.

    Ak sa vsak jedna o poskytnutie pomoci platia zasady eskalacie rizika. Medzi zakladnu zasadu patri to, ze sa do ohrozenia nezatahuju dalsie osoby, co v pripade jazdy pod vplyvom alkoholu s narastom promile proporcne narasta. Podla zakona dokonca clovek nie je povinny poskytnut pomoc ak by seba uviedol do rizika ohrozenia zivota alebo zdravia.

    Je velmi caste, ze ten kto chce poskytnut pomoc sa casto stava vacsou obetou. kym povodna obet vyviazne sama.

    "Nepi, ked cakas deti."
    Jozkooooo To s tehotnou zenou bol len priklad aby som vysvetlil o co mi ide Tak to vyzera ze nic podobne v zakone neexistuje, ani vyhlaska ani nic, mozno sa opierat o krajnu nudzu akurat, aj to kto vie ako by to bolo potom posudene. Isla mi v teme o to, ze pri diskusii ohladom tohto, som dostaval argumenty, ze policajt v pripade hoci vie ze som ovplyvneny alkoholom, dovoli mi dalej soferovat, alebo ma bude dokonca sprevadzat atd, potom ze nacelnik policie sa vyjadril ze soferovat moze pri nejakych pripadoch vraj to je vo vyhlaske, pre to tato tema na diskusiu
    misoft Písal som v komentári vyššie, čo môže, ale NEMUSÍ policajt urobiť.
    Pretože vždy, za každých okolností platí
    http://www.scribd.com/doc/11381729/n...stnej-premavke - §4 ods.2, písm. c!
    Toto je ZÁKON! A keď náčelník polície povie takúto sprostosť - kua - Inšpekcia MV by s nim zatočila - možno by aj na križovatke stál a predpisy a zákony sa učil.....
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač kec

    Nekecaj !
    Nutná obrana je predsa úplne niečo iné....Ú P L N E !
    jslancik a tá krajná núdza?
    kec ? úplne iné ako čo?
    Si v slepej uličke, niekto ťa postrelil a chce ťa doraziť, sadneš do auta s 1,1 promile v žile, dotyčného úmyselne zrazíš, nakoľko stál pred autom, strieľal a ty si nemal inú možnosť - a odšoféruješ na najbližšie miesto s telefónom, odkiaľ voláš políciu a RZP.
    Scenár béčkového filmu, ktorý však teoreticky spĺňa podmienky NO aj KN.
    misoft Nie - nespĺňa. Pretože to zrazenie strelca si vykonal neprimerane väčšou zbraňou. A až po prvotnom čine, neodvraciaš hrozbu . ty sa mstíš! To už krajná núdza ani nutná obrana nie je - je to pokus o vraždu (ak zgegne - možno i vražda).
    kec Čítaj ešte raz, stojí pred autom a strieľa do teba. Pojem väčšia zbraň mi je nejasný, ak si pod ním predstavím primeranosť obrany vzhľadom k útoku, tak neviem prečo by som sa nemohol voči strelnej zbrani brániť autom, žeriavom, alebo hoci aj ropným tankerom.
    MirkaHa prečo ho musíš zraziť? stačí autom odísť.alebo auto je v malom murovanom bóxe a strelec ani nie meter pred autom? len to sú už iné podmienky
    bubkoch MirkaHa: lebo na teba striela ... a obycajnym odchodom na aute strelbu na seba nezastavis ...
    MirkaHa strelec počkal kým opitý nasadne, naštartuje a zrazí ho alebo opitý už skôr sedel v aute, zrazu strelec pred ním, strieľal, netrafil ho, vodič štartoval, vyrazil vpred, strelec stál a strieľal . slepými?
    kopretinka píšete detektívku?
    MirkaHa snažím sa predstaviť si tú situáciu
    buchač Eéééé... hoja, hoja...parnoja moja.

    Krajnú núdzu neriešim, už som v nej bol.

    Nutná obrana?
    ...a predstavivosť???
    Tak na to nie je potrebné veľa. Stačí mať len trochu fantázie.
    Na ten reál je potrebná aj odvaha ! Už len vytiahnuť kvér nie je len tak.

    Kto stál pred natiahnutou zbraňou, tak vie, o čom je reč.
    lujza.j občas sa mi sníva...že som to schytala....do brucha...nič moc.....
    MirkaHa lenže kec rieši NO a KN a ono to nebude také jednoduché
    buchač Moja reálna rana po tej 9 mm guľke je už zahojená.

    Len jazva sa pripomenie...občas svrbí jak fras.
    lujza.j poznám...jazvy svrbia niekedy svinsky moja 22cm
    pavol54 lujzi v tom sne máš výhodu nemusíš meditovať ako ten dedko dostal som lopatkou medzi guľky alebo guľkami...(do brucha ...)
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    1. Keď sa manželke blížil termín, dal som si max malé pivo, lebo stať sa môže čokoľvek a kedykoľvek. Deficit a novú radosť som dobiehal keď bola aj s dieťaťom v opatere lekárov a odomňa sa nič tri dni neočakávalo.

    2. Ani zdravý by nemal sadnúť k opitému za volantom, a nieto tehotná žena. A nieto moja.

    3. Tehotenstvo nie je choroba. Muselo by sa stať niečo naozaj závažné, aby sa nedalo počkať na sanitku. Vtedy sa dá hovoriť o život(y) ohrozujúcom stave.

    4. S tým jedným (!) malým pivom spomínaným v úvode, neviem si predstaviť, že ma zastaví policajt a pri pohľade na vysoko tehotnú (podľa bodu #3) ma bude zdržovať tým, že mi dá fúkať. To by som mu zavesil na krk tak ťažký paragraf, že by sa už v uniforme nevystrel.
    pavol54 malá desiatka je na nafúkanie ale nie na hodnoty pri odbere krvi(osobná skúsenosť) pri malej desiatke zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.