Zavrieť

Porady

príloha 1 - riadky 10 až 16

potrebujem pomoc, hlavne pri riadkoch 10,11,12 - tam by som mala vyplniť predpísané poistné ? a potom do riadkov 13 až 16 zaplatené ?

Teda, cez kalkulačku na net-e som si vypočítala akú výšku odvodov som bola povinná platiť za rok 2013 - to som dala na 10 až 12
a z účtovníctva som si zobrala preukázateľne zaplatené sumy odvodov - tie som dala na riadky 13 až 16, ale riadok 14 som nevyplňovala.
Bude to tak dobre?
Tie odvody sú tak komplikované !!
Naposledy upravil ani1 : 24.03.14 at 14:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomasmatus je offline (nepripojený) tomasmatus

    žena tomasmatus
    Na riadku 10-12 sa uvádza poistné zamestnanca z potvrdenia o príjmoch FO zo ZČ za rok 2013, ktoré dáva zamestnávateľ. To sa uvedie úhrnom aj na r. 35 DP. R. 10 - úhrn, r. 11 - sociálne, r. 12 - zdravotné. Čiže r. 10 = 11 + 12. Na riadku 13 až 16 sa uvádza poistné preukázateľné zaplatené napr. zo živnosti a súčet riadkov 13 a 15 sa musí rovnať preukázateľne zaplatenému poistnému z príjmov na strane 3 DP VI. oddiel, pod tabuľkou č. 1.

    príloha 1 - riadky 10 až 16

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.