Zavrieť

Porady

Predpokladany priemer na dovolenku

ahojte,
z-nec nastupil do prace 1.1.2006, pevny plat ma 20.000.-
31.3.2006 si vzal dovolenku.

Je spravy moj postup na vypocet nahrady, ak beriem do úvahy
predpokladany prijem - 20000 / pocet pracovnych hodin v mesiaci-184?

(184=23prac.dni v marci * 8 hodin)

Nakolko predchadzajuci stvrtrok u nas nepracovala, nejde o vypocet skutocnej priemerky na dovolenku ale o predpokladany-kde vychadzam z udajov od nastupu z-nca do zamestnania.

dakujem za cenne rady
Usporiadat
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

odpoviem si asi sama ale aj tak by mi to niekto mohol skontrolovat:
nastudovala som par. 134 ZP a tam stoji, ze ak z-nec predchadzajuci stvrtrok nebol zamestnany, beriem PREDPOKLADANY prijem, teda si ho vyratam:
3*20000 = 60000 / 520 hodín - 115,3846

520 hodní = 168+176+176 teda počet pracovných hodín za predpokladaný predchádzajúci kvartál - 10-12/2005

Pekný víkend želám.
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

Ja používam koeficient priemerného počtu prac. dní v mesiaci 21,74

20000 / 21,74 / 8 = 115.- na hodinu.

Ak má v zmluve nejaké mesačné prémie alebo odmeny, treba pripočítať
k 20000.
0 0
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

prosím ešte mi niekto bude vedieť k tejto téme poradiť? je správny postup ten,ako si si v druhom príspevku odpovedala?
vopred vďaka, a úspešný apríl.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
baninka
prosím ešte mi niekto bude vedieť k tejto téme poradiť? je správny postup ten,ako si si v druhom príspevku odpovedala?
vopred vďaka, a úspešný apríl.
súhlas, len by som výsledok zaokrúhlila na 115,38 Sk/hod
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ako stanovíš pravdepodobný priemer - je na Tebe. Môžeš zobrať aj porovnateľného pracovníka a vziať jeho priemer. Alebo môžeš zobrať aj zárobok, ktorý dosiahol za odpracované hodiny v priebehu mesiaca január a február. Osobne postupujem najčastejšie tak, že vezmem plat z pracovnej zmluvy - t.j. v tomto prípade 20.000/173,92 - koeficient pri osemhodinovej pracovnej smene. Je to vlastne to,čo píše Janko. 21,74 x 8
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Môže mi program, zle vypočítať priemer na dovolenku??...ako si to môžem skontrolovať ručne???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AMajka22 Pozri príspevok
Môže mi program, zle vypočítať priemer na dovolenku??...ako si to môžem skontrolovať ručne???
Spočítaj si hrubú mzdu bez náhrad (dovolenka,sviatok,§) za predch.štvrťrok a vydel počtom odpracovaných hodín

Mala si nejakú zložku mzdy, ktorá bola vyplatená za dlhšie obdobie (napr.príspevok na dovolenku, ročnú odmenu) ?
1 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Nie nič také som nemala..Takže stačí ak spočítam HM a vydelím počtom odpracovaných hodín?..Ale to musím spraviť ku každému zamestnancovi osobitne že??



Ahoj.. chcela by som sa opýtať ak máte v MRP....kontrola dovolenkového priemeru tak hodnota parametra má byť minimálny mzdový nárok??a ešte ak v pracovnej zmluve mám napísané že mzda je 317eur...aj mi ju tak zadáva... ale na výplatnú listinu mi dáva 315,61 ..môže to súvisieť s tým, že mali dovolenku??a že mi to prepočítalo??..Tých 315,61 mi dáva ako vymeriavací základ a z toho mi počíta poistné aj všetko...
Naposledy upravil AMajka22 : 19.08.11 at 05:55
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

AMajka22 Pozri príspevok
Nie nič také som nemala..Takže stačí ak spočítam HM a vydelím počtom odpracovaných hodín?..Ale to musím spraviť ku každému zamestnancovi osobitne že??



Ahoj.. chcela by som sa opýtať ak máte v MRP....kontrola dovolenkového priemeru tak hodnota parametra má byť minimálny mzdový nárok??a ešte ak v pracovnej zmluve mám napísané že mzda je 317eur...aj mi ju tak zadáva... ale na výplatnú listinu mi dáva 315,61 ..môže to súvisieť s tým, že mali dovolenku??a že mi to prepočítalo??..Tých 315,61 mi dáva ako vymeriavací základ a z toho mi počíta poistné aj všetko...
To, že majú zadanú mzdu 317 a v páske im nakoniec dá 315,61 je úplne normálne, samozrejme iba vtedy ak mali dovolenku, alebo ošetrenie u lekára, prípadne iný §. Je to práve tým priemerom, ktorý môže byť o trošku nižší, pokiať nemáte nejaké ročné odmeny alebo tak.
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Ale práveže mi vyjde priemer za dovolenku vyšší ako normálna hodinová mzda, ktorá je 1,8220..a v páske im vyjde nižšie ta to mi nesedí...a som prepočítavala ten dovolenkový priemer a mne vychádza iný..ako ten ktorý vypočítal program...




Nemôže to mať nič spoločné s tým,že som mzdy robila až 8.augusta a aj tie priemery mi potom urobilo...že som to neurobila na začiatku mesiaca... A ak mám sviatok odmeňovaný ako odpracovaný deň, tak ho počítam do tých odpracovaných dní.???
Naposledy upravil AMajka22 : 19.08.11 at 07:43
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Doplatok do minimálnej mzdy nepočítam, že??..A ešte ak sviatok mi počíta aj odmeňuje ako odpracovaný deň..tak ho mám odpočítať??Len neviem ako rpísť na tú hodnotu toho sviatku....
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Priemerný hodinový zárobok vypočítam ako: 317 delené počtom odpracovaných dní v danom mesiaci??alebo 317delené 168=1,8869..toto je moja hodinová mzda??čiže aj náhrada mzdy za sviatok??
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Ak som k HM pripočítala aj doplatok do minimálnej mzdy tak mi to teraz sedí aj s počítačom..takže sa má započítať aj doplatok do minimálnej mzdy, ktorý som mala v apríli???
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

AMajka22 Pozri príspevok
Ak som k HM pripočítala aj doplatok do minimálnej mzdy tak mi to teraz sedí aj s počítačom..takže sa má započítať aj doplatok do minimálnej mzdy, ktorý som mala v apríli???
Doplatok do minimálnej mzdy myslím určite áno, však aj to bola tvoja mzda, ktorú si dostala. No a sviatok sa platí ako odpracovaný deň, takže aj to sa počíta. Odpočítavajú sa náhrady za neodpracované dni, prekážky, dovolenky. Takže nakoniec to program vypočítal správne .
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Tak to ma teší ,ale aj tak ďakujem veľmi pekne za pomoc veľmi si mi pomohla ešte raz Ďakujem
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Ahojte..chcela b y som sa opýtať, že koľko krát sa dá predĺžiť pracovná zmluva..lebo ja viem tak, že sa dá predĺžiť 2 - krát na dobrú určitú a keď chcem ešte predĺžiť raz tak už musí byť na dobu neurčitú..nie??
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

A ak chcem ukončiť pracovnú zmluvu a to preto, že mu končí.a nechceme už predlžiť ..môžem dať, že dohoda o rozviazaní pracovnej zmluvy......a to preto, že pracovný pomer zamestnanca končí...???
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

AMajka22 Pozri príspevok
A ak chcem ukončiť pracovnú zmluvu a to preto, že mu končí.a nechceme už predlžiť ..môžem dať, že dohoda o rozviazaní pracovnej zmluvy......a to preto, že pracovný pomer zamestnanca končí...???
Ziadna dohoda, naco?
Ak PP konci, posles (das podpisat) zamestnancovi oznamenie o ukonceni PP dohodnutym dnom, kde napises, ze vzhladom na to, ze zamestnavatel sa rozhodol nepredlzit dalej pracovnikovi PP, jeho PP konci datumom ako bolo dohodnute.
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Chcem sa opýtať, ak sme so zamestnancom nepredĺžili pracovnú zmluvu, ktorú mal na dobu určitú...do 31. 08. 2011a ani mu ju už nechceme predĺžiť.....môžme mu dať dohodu od 02. 09. 2011???
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

AMajka22 Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, ak sme so zamestnancom nepredĺžili pracovnú zmluvu, ktorú mal na dobu určitú...do 31. 08. 2011a ani mu ju už nechceme predĺžiť.....môžme mu dať dohodu od 02. 09. 2011???
Myslíš Dohodu o vykonaní práce, alebo Dohodu o prac. činnosti ? Môžte. K 31.8.2011 ho odhlásiš zo SP a ZP ako zamestnanca a od 2.9.2011 ho prihlásiš do SP ako dohodára.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať