Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typu B bez nedoplatku

Môžte mi prosím niekto poradiť, kde som mohla urobiť chybu, že mi vyšiel z daňového priznania nedoplatok?
Dá sa to urobiť tak aby bol radšej preplatok?
ďakujem za promptnú odpoveď Monika.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň, aké údaje si uviedla na str. 3, (odd. VI, riadok 2 - príjmy aj výdavky) ?
veronikasad Akú sumu NČZD si uviedla na r.73 - str.8 ?
Monika59 dakujem za odpoved, na str.3 odd.VI.,riadok 2 som uviedla prijmy 2450 a vyd.980. r.73 str.8 je prázdny
Katy a R nuž - keď je prázdny, tak dane treba platiť! Ak si starobný dôchodca - tak OK .. ale ak nie si - tak si to oprav!
veronikasad Doplň do r.73 sumu 3735,94€ (ak nie si poberatelom star.dôchodku)
Monika59 prijmy 2450 a vydavky 980
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prepáč, máme čarovať? začarovať, aby si mala preplatok? to sa ako dá????
    Monika59 ale nie, ja som zrejme bud nieco vynechala a nezarátala alebo som niečo preratala... Robim prvy krat danove priznanie sama...A niekde som sa zrejme pomylila....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    uviedla si v DPFO odpočitateľnú sumu?
    alebo inak - aký si mala príjem a aké si zaplatila v priebehu roka 2013 preddavky?
    Monika59 dakujem za odpoved, zivnost sa mi spustila opät v septembri. Teda prijmy mam ratane za sedem mesiacov t.j. 2450 eur
    Monika59 a co sa tyka preddavkov, mam 6mesačný nedoplatok na zdravotnom pois.
    Vieš mi poradiť? Ďakujem za promptné vyjadrenie

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Uprav svoju otázku, dopíš riadky a sumy na tých riadkoch a skontrolujeme to.

    Bez údajov si to s malíčku nevycucneme.

    Dedukujem, že si mala príjmy zo zamestnania a zo živnosti, v DP by si mala mať vyplnené riadky: 34,35,36 v VI oddiely r.2,9 potom r.37, 38, 39 alebo 40
    potom 65 (ak si nemala stratu), 67, 72, 73, 76, 77, 78, 79
    potom 88, 92, ak uplatnuješ bonus na dieťa tak 93, 94, možno 95....a ak máš zo zamestnania strhnutú nejakú daň, tak r.102 a z toho ti MOŽNO vyjde daňový preplatok na r.109
    Naposledy upravil kn-alka : 28.03.14 at 20:00
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika59 ake riadky mam dopisat?
    avalik no predsa cislo riadku z DP a sumu, ktoru tam mas uvedenu
    Monika59 myslis prijmy a vydaje?
    kn-alka všetky riadky, ktoré si vyplnila v DP
    Ani nevieme, či máš príjmy z podnikania, zo zamestnania príp. výhry, alebo z úrokov v banke, či čo..... písala si, že sa ti živnosť spustila v septembri, dovtedy si bola teda zamestnaná a potom si mala nejaké príjmy a výdaje zo živnosti?
    Ak z teba idú údaje ako z chlpatej deky, odpovede sa nedočkáš.
    Monika59 velmi pekne dakujem za odpoved... inak mam prijmy len zo zivnosti, pred tym som bola na UP(kym som mala pozastaveenu zivnost)
    Monika59 riadok 78 mi vyšiel na nulu..to je asi zle vsak, A riadok 43 samo prečo? Na riadku 73 je políčko že na daňovníka ak naň kliknem tak mi vyskoči suma 3735,94 a od toho kliknutia mi na zaver vyjde nula. Ja si chcem priznať prijmy len nechcem mať nedoplatok.ďakujem za odpovede
    Monika59 prosim poradte mi kde som urobila chybu???
    veronikasad Monika, už som ti to napísala včera, nemáš vyplnenú NČZD, na ktorú má nárok každý daňovnák (s výnimkou star.dôchodcov). Ak ho vyplníš, základ dane bude nula, teda aj celková daň na úhradu nula.
    Katy a R Čítala si vôbec poučenie k DP ? - asi nie? .. a vyššie máš aj odpovede!
    Monika59 ale ano!
    Monika59 Veronika, prepáč, že toľko otravujem ktorý riadok je NČZD? dakujem
    Monika59 už to mám to je riadok 73, a o ňom som akurát písala, že ak ho zaškrtnem tak mi na záver vyjde nula. A to je správne zrejme, keď to tak píšeš. Ďakujem za rady
      zbaliť

    Daňové priznanie typu B bez nedoplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.