Zavrieť

Porady

Pobyt v zahranici menej ako 6 mesiacov (mimo EU) - je potrebne doplatit zdravotne poistenie v slovenskej poistovni?

Dobry den, ocenila by som vase rady ohladom platenia zdravotneho poistenia. Bola som v Australii po dobu 5 mesiacov - studijny pobyt. Pocas tohto som mala zaplatene zdravotne poistenie tam a tu som bola z poistovne odhlasena. Teraz som bola v zdravotnej poistovni sa znova prihlasit a bolo mi povedane, ze musim za tych 5 mesiacov doplatit zdravotne poistenie tu na Slovensku, pretoze som bola mimo EU na menej ako 6 mesiacov. Je to skutocne tak? Pride mi to absurdne, kedze som mala poistenie zaplatene tam a tu som pocas tej doby nebola. Stretli ste sa s niecim takymto a ked ano, mozete mi poradit? Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pobyt v zahranici menej ako 6 mesiacov (mimo EU) - je potrebne doplatit zdravotne poistenie v slovenskej poistovni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.