Zavrieť

Porady

Komunal.odpad: prechodny pobyt v inom meste znasobuje platby poplatkov?

Poplatky za komunal.odpad: po prerstahovani do ineho mesta na prechodny pobyt ale ponechani si formalneho trvaleho pobytu v povodnom meste sa poplatok bude musiet platit na oboch miestach? A to plna vyska v oboch pripadoch? Je toto vobec mozne? Vztah k bytu v oboch pripadoch je iba najomny... P.S. to administrator - tiez mohol na stranke upozornit ze v prvom kroku sa zadava iba nazov otazky a nie cely text otazky...ked je nejaka kolonka formulara olabelovana s "Otazka:", ako moze zadavatel otazky vediet ze sa jedna o nazov a nie o cely text????
3 komentárov     zbaliť
misoft K P.S. - mal si si najskôr toto preštudovať:
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
http://www.porada.sk/t217751-navod-a...u-poradou.html
http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html
až potom kritizovovať.
Každý (teda skoro každý) - ak má niečo nové, pozrie si návod.
tictac7 ...si všimni jeho príspevky (aj tie staršie) - len kričať, biť a kopať okolo seba....
misoft No čo už.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    582/2004

    § 77

    (1) Poplatok sa platí za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktoré vznikajú na území obce, okrem elektroodpadov,26a) použitých batérií a akumulátorov pochádzajúcich od fyzických osôb a biologicky rozložiteľného kuchynského a reštauračného odpadu.26b)

    (2) Ak ďalej nie je ustanovené inak, poplatok platí poplatník, ktorým je

    a) fyzická osoba, ktorá má v obci trvalý pobyt27) alebo prechodný pobyt28) alebo ktorá je na území obce oprávnená užívať alebo užíva byt, nebytový priestor, pozemnú stavbu29) alebo jej časť, alebo objekt, ktorý nie je stavbou, alebo záhradu,30) vinicu,31) ovocný sad,32) trvalý trávny porast33) na iný účel ako na podnikanie, pozemok v zastavanom území obce okrem lesného pozemku34) a pozemku, ktorý je evidovaný v katastri nehnuteľností ako vodná plocha35) (ďalej len „nehnuteľnosť“),

    b) právnická osoba, ktorá je oprávnená užívať alebo užíva nehnuteľnosť nachádzajúcu sa na území obce na iný účel ako na podnikanie,

    c) podnikateľ, ktorý je oprávnený užívať alebo užíva nehnuteľnosť nachádzajúcu sa na území obce na účel podnikania.

    ...

    doplnenie:

    tie tri bodky na konci znamenaju, ze to pokracuje dalej, ak si zakon cital ako tvrdis, tak by si sa docital aj toto:

    § 82
    Vrátenie, zníženie a odpustenie poplatku

    (1) Obec vráti poplatok alebo jeho pomernú časť poplatníkovi, ktorému zanikla povinnosť platiť poplatok v priebehu zdaňovacieho obdobia a preukáže splnenie podmienok na vrátenie poplatku alebo jeho pomernej časti ustanovených vo všeobecne záväznom nariadení.11)

    (2) Obec poplatok zníži podľa najnižšej sadzby alebo odpustí za obdobie, za ktoré poplatník obci preukáže na základe podkladov, ktoré obec určila všeobecne záväzným nariadením,11) že viac ako 90 dní v zdaňovacom období sa nezdržiava alebo sa nezdržiaval na území obce.

    (3) Obec môže na základe žiadosti poplatníka na zmiernenie alebo odstránenie tvrdosti zákona vyrubený poplatok znížiť alebo odpustiť rozhodnutím.
    Naposledy upravil avalik : 08.04.14 at 13:41
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanusvas Myslsi si ze som si predtym ako som sem otazku zadal zakon neprecital???? Lenze, zakonom na SK neverim, lebo su zamotane, nezrozumitzelne a gumove. Su napisane tak, aby vyhovovali uradnikovmu subjektivnemu roizhodnutiu (si kamarat? nie si kamarat?) A okrem toho sa mi stake nechce verit tej miere amoralnosti zakonov v tejto prasivej krajine. A Co je najdolezitejsie, nie je ani tak podstatne kto je poplatnikom v mieste kde osoba fakticky zije =prech.pobyt, ale ci jej zrusia poplatky tam kde nezije, ale z titulu byrokratickych obstrukcii musi ponechat formalne trvaly pobyt. Proste by som ocakaval, ze tam kde si platil predtym Ti ho zrusil ak sa preukazes, ze si zaplatil niekde inde. o tomto v Tvojom texte nevidim ziadnu zmienku. Ale, dakujem za usilie...
    avalik doplnila som odpoved ... len nechapem, preco ostavas "v tejto prasivej krajine" a robis dusno aj na porade ... nech sa paci, vystahuj sa ... v inych krajinach to je urcite jednoduchsie
    kopretinka nemôže sa vysťahovať,ešte nezistil,kde sedí Norika
    misoft So sťažnosťami sa obráť na našich "hlavných" zákonodarcov - my sme zákony netvorili - tak sa na nás nevŕš.
    hanusvas takuto vec s tebou urcite rozoberat nebudem.Keby si sa drzala nadalej temy, bolo by to urcite uzitocnejsie....
    hanusvas takuto vec s tebou urcite rozoberat nebudem. Drzat sa temy, by bolo urcite uzitocnejsie....
    hanusvas neviem preco sa to zaraduje sem...Klikal som na ikonu Komentovat pri prispevku avalik (08.04.14 16:43)
    hanusvas to avalik: ano, tu pasaz za 3 bodkami som necital. A ani zakon som necital cely. To by som sa nikam nedostal ak by som pri rieseni kazdej blbosti ku ktorej ma nuti nejaka skorumpovana autorita musel studovat kompletnu sadu zakonov, pretoze to sa obvykle nejedna o 1 zakon, ale o kopec odvolavok. A som presvedceny, ze ty toto velmi dobre vies....Ale, k veci, tak dakujem za tu pasaz za 3 bodkami. Jedine tato Tvoja odpovd sa priblizila k podstate mojej otazky (na rozdiel od ostatnych nenavist plujucich obsmmmrdacov/ciek tejto diskusie). Takze si proste potvrdila co som o slovenskej legislative napisal v niektorom prispevku - absolutne gumove a zakerne ustanovenia, ktoreho sa slabsia strana nikdy drzat nemuoze, pretoze ho bude vykladat vzdy ta silnejsia. Vid. spojenia ako ...obec poplatok znizi podla najnizsej sadzby, alebo odsti. (co je najnizsia sadzba? ake alebo? Kto urci ci sa bude postupovat podla ...pred alebo, alebo ...za alebo? dalej bod 3...obec MOZE...moze, ale nemusi....to MOZE v zakone pre mne vobec nemusi byt. Naco je tam ak si aj tak ci to "bude" alebo "nebude" vylozi silnejsia strana?) Mimochodom, moja prakticka skusenost z jedneho zakerneho mesta je, ze si primator aj tak vysvetluje kazde MOZE jednoducho podla toho ci si jeho znamy, alebo znamy jeho znameho. Presnejsie povdane, primator ti slubi aj modre z neba, ale jeho uradnik potom urobi uplne nieco ine.
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    naučím sa najskôr čítať s porozumením. Otázka - vystihnite podstatu jednou vetou. Pod tým máš rámeček Upresňujúce podrobnosti.
    hanusvas no tak sa uc! Potrebujes to. Nedala sa podstata otazky vystihnut jednou vetou. Bolo by to nezrozumitelne. A tak ich tam bolo viac. Ale to nesuvisi s problemom zle olabelovaneho popisu kolonky. Neviem o akom "ramecku" pod tym hovoris Ziaden tam nebol, aspon o nom neviem. Ale nejde to zopakovat a ani nemam cas na nejake rekonstrukcie.
    kopretinka 08.04.14 16:27 odstránil(a) z Porady

    Komunal.odpad: prechodny pobyt v inom meste znasobuje platby poplatkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.