Zavrieť

Porady

Založenie živnosti - reklama na webovej stránke

Zdravím Vás,

mám pár otázok, na ktoré sa chcem spýtať.
Neviem ako mám postupovať.
Chcem na svoju webovú stránku umiestniť reklamný baner obchodu, ktorý má záujem sa takto zviditeľniť.

Som študent VŠ. Web je môj.

Musím si založiť živnosť?

Ak áno tak ma prosím opravte.
Ak teda treba založiť živnosť tak:
1.Bude to voľná živnosť, reklamné a marketingové služby - 31.5.3 šírenie reklamy rôznymi spôsobmi.
2. Založím si živnosť.

A teraz sa chcem spýtať:
1. Sociálnej poisťovni nemuísm nič oznamovať, pokial som ešte nemal živnosť, je tak?
Po roku prinesiem do sociálnej poisťovne daňové priznanie, ale platiť nemusím nič, ak nepresiahnem hodnotu (myslím, že 12 násobok min. mzdy) ano?

2. ako je to so zdravotnou poisťovňou? Tam sa musím zahlásiť hneď po vydaní živnostenského oprávnenia?
Ako je to s preddavkami? Tomu nerozumiem celkom. Niekedy som čítal, že netreba platiť 1. rok a potom podla výšky príjmu, niekde som čítal, že radšej niečo platiť.
Príjmy zrejme nebudem mať veľké.

3. Ako neplatitel DPH, nemusím podávať každé 4 mesiace nejakú správu? teda stačí až za rok podať daňpvé priznanie?
Do sociálnej ani zdravotnej nemusím rok nič posielať?

Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    1. nič neoznamovať, DP sa tam nenosí, sú v prepojhení s DÚ ak sa nepresiahne hodnota-nič sa neplatí.
    2. Do ZP je povinnosť zo zákona hneď platiť min. odvody a to mesiac pozadu vždy do 8. v mesiaci.
    3. ako neplatiteľ sa nič nepodáva na DÚ, stačí podať na konci roka DPFO.
    Sony123 Ďakujem za odpoveď,

    trochu som ešte googlil a našiel som, tiež sa niekto pýtal podobnú otázku ohľadom ZP a odpovedali mu, že platiť preddavky nemusí pokiaľ je študent VŠ. A až po roku, keď bude mať daňové priznanie a RZZP (ktoré by mi mala poslať poisťovňa) tak to tam má doniesť a z toho mu vyrátajú koľko má zaplatiť, ale len zo zisku. Ak bude zisk viac ako cca 3000€ tak potom za mňa nebude štát platiť a ja si musím doplatiť aj preddavky.
    Ak bude môj zisk do 3000€ tak zaplatím iba čo mi vyráta zdravotná poisťovňa z môjho zisku nejakým koeficientom...

    Alebo som to nesprávne pochopil?

    Ďakujem pekne

    Tu je spomínaný link:
    http://poradna.hnonline.sk/otazka/st...p#.U0acsuZ_tXI
    maped "Vy ako študent zaplatíte odvody len zo zisku (na budúci rok po podaní DP a RZZP od poisťovne ) Ak by ste nezarobili v čistom nič - nezaplatíte nič, ostatní živnostníci platia aj keby boli v strate ! ) " OK toto som sa dočítala aj ja. Správne to chápete. :-)

    Založenie živnosti - reklama na webovej stránke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.