Zavrieť

Porady

Druh a druzka

Dobry den,potrebovala by som poradit,ako to spravit,sme všade vedeni ako druh a družka,a chceli by sme to zrušit,mame spolu dieta.Rozišli sme sa.Chcem aby platil vyživne na dieta ale nechcem to riešit sudne,vieme sa dohodnut,len chceme aby nas nebrali ako druh a družka.Ak vie niekto poradit,tak vas velmi prosim.
14 komentárov     zbaliť
Mária27 kde je to vedené,
tilda33 ahoj ked som na urade prace žiadala o podporu v nezamestnanosti,poslali ma na socialku a tam v žiadosti som uviedla že som slobodna a mam dieta,ta pracovnička mi vravela že nie slobodna ale družka pretože jednoducho mame spolu dieta tak preto,darmo som jej vysvetlovala že nežijeme spolu,teda v spoločnej domacnosti,on je u svojich rodičov ja u svojich.tak som v koncoch neviem čo s tym.
Mária27 Buď nie je tá pracovníčka moc múdra, alebo ste sa tam kedysi nahlásili ako druh a družka (napr. nejaké dávky či úľavy). Ak už spolu nežijete, tak sa tak nevoláte.
tilda33 Ani sme spolu nežili,on žiadal davku v hmotnej nudzi lebo nemal pracu,ja mam pracu a preto mu ju zamietli,pretoze ja mam dobry prijem,nezahlasili sme sa ako druh a družka,bola som na sude ako mam to riešit,chcela som poradit tak mi vravel aby som si najala advokata samozrejme za eurička,ale nemam nan,jednoducho chcem len poradit,som zufala neviem na koho sa obratit.
tilda33 alebo si vyhladat na internete,hladala som to,ale nič nenašla akurat len kto je druh a družka,ale o mojom probleme ani slovo.
kopretinka s čím si bola na súde? na čo si máš zobrať advokáta,kto ti to povedal?
veronikasad tilda33, nejako sa tvoje odpovede rozchádzajú, v prvom komentári si písala, že si žiadala o podporu v nezamestnanosti, ďalej píšeš, že máš dobrý príjem.
veronikasad Možno nebude problém pri posudzovaní nároku na dávku v HN vzťah "druh a družka", ale to, že výživné nie je stanovené súdom ...
tilda33 Boli sme v čechach,tam sa nam narodila dcera,,prisli sme byvat na slovensko,skončila mi materska,nahlasila som sa na urad a ziadala podporu,potom som si našla pracu,on pracu nemal tak ziadal davku v HN,zamietli,pretože ja mam prijem dostacujuci,tak nema narok on.
veronikasad Poberala si dávku v nezamestnanosti, alebo dávku v hmotnej núdzi ?
tilda33 a ja potrebujem poradit ohladom zrušenia teda aby nas nebrali ako druh a družka,a na vyživnom sa vieme dohodnut,nechcem cez sud riešit vyživne,na sude som bola preto lebo je tam poradkyna v tychto veciach len som sa k nej nedostala,pretože mi vravel aby som si to našla na internete,alebo najala advokata.
kopretinka choď tam,kde máš zaevidované,že ste druh a družka a tam to zruš
veronikasad Nechceš pochopiť, že ak žiadate o dávku v HN, dohoda o výživnom musí byť potvrdená súdom.
tilda33 ziadal davku zamietli mu ,uz pracuje aj ja,čitaj čo sa tu piše,dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tym, ze mate spolu dieta, este neznamena, ze ste automalicky druh a druzka. To nie je ziaden "oficialny" vztah. Takze ak nemate nejake "oficialne registrovane partnerstvo", tak nemate co rusit...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Sťažuj sa u vedúcej, žiadaj si písomné vyjadrenie podľa akého zákona takto postupujú. Nie si povinné živiť ho, nech on podá odvolanie. Výživné na dieťa dohodou? Asi budú chcieť od teba súdne rozhodnutie. Doplním večer.

    Doplnené: tak ako som písala, nemôžu vás spolu posudzovať, jedine výživné na dieťa, dohoda musí byť potvrdená súdom. Pozor na termíny, píšte vždy odvolania.

    PS.
    Ak potrebujete informácie, žiadajte doplniť otázku a nevyslovujte dohady a neposudzujte zadávateľku. Nemáme dôvod neveriť jej.
    Na žiadosti o dávky je formulka o pravdivosti údajov a podpis žiadateľa.
    Naposledy upravil kukučka : 14.04.14 at 17:25

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Dobry den,potrebovala by som poradit,ako to spravit,sme všade vedeni ako druh a družka,a chceli by sme to zrušit,mame spolu dieta.Rozišli sme sa.Chcem aby platil vyživne na dieta ale nechcem to riešit sudne,vieme sa dohodnut,len chceme aby nas nebrali ako druh a družka.Ak vie niekto poradit,tak vas velmi prosim.

    Ak sa viete dohodnúť,tak sa dohodnite,kde je problém? Dohodnite sa a viac nemáte čo riešiť. Druh a družka nič neznamená.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Problém je na UPSVaR pri posudzovaní spoločnej domácnosti pri žiadosti o dávku v hmotnej núdzi ...
    kopretinka ale veď nemajú spoločnú domácnosť,nikdy nežili spolu....on chce platiť,chcú sa dohodnúť bez súdu,tak prečo,ak má peniaze na výživné,pýta dávku v hm.núdzi? to je celé nejaké divné
    veronikasad Spoločná domácnosť nemusí byť spoločné bydlisko, ak nemajú súdom stanovené výživné, pracovníčka ÚP to možno (na základe interných predpisov) hodnotí inak. Píše, že v Čechách boli spolu ... Ktovie, čo "medzi rečou" na UP prezradila ...
    tilda33 pytal predtym než si tiež našiel pracu,teraz ma pracu
    tilda33 Ano ale chce niečo vybavovat,tak stale ,chcu bud moje udaje alebo moj prijem stale nas skratka tak beru.
    kopretinka kde konkrétne čo vybavujete? už obidvaja pracujete,žiadne dávky nežiadate,tak nechápem,kde furt vás berú ako druh a družka
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ide asi o to, či žijete v poločnej domácnosti.
    O výživnom sa môžete dohodnúť, nech ti len začne platiť.
    veronikasad Pokial žiada o dávku v HN, asi spoločná dohoda musí byť potvrdená súdom ...

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Aj keď sa viete dohodnúť na výživnom,dohodu vám musí schváliť súd.Tu je vzor (bohužiaľ v češtine,ale pochopíš,ako to má vyzerať) a takúto dohodu predložíš súdu.Doporučujem ti,aby si zašla na UPSVaR v mieste bydliska na odd. starostlivosti o deti a oni by ti mali pomôcť event. poradia,ako sa to podáva na súd.
    http://www.zbynekmlcoch.cz/informace...zor-ke-stazeni
    kopretinka 14.04.14 13:34 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.