Zavrieť

Porady

Nesúhlas s dátumom ukončenia PP

Prosím o info.Od 5.2.2014 som na PN. Telefonicky ma kontaktovali z personálneho ,že so mnou ukončuju PP (org.zmeny )k 30.5. s odstupným.Môžem nesúhlasiť s týmto dátumom a žiadať až ukončenie k 31.6,vzhľadom k mojej PN.? Môžu so mnou ukončiť PP aj počas PN-ky?.Posledná otázka,ak by sme ukončili PP k 30.5. ako sa mi vypočíta odstupné. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
veronikasad Aké organizačné zmeny ? Ruší sa celá firma, alebo len tvoje pracovné miesto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nedochádza k zrušeniu firmy, počas PN-ky sa na teba vzťahuje zákaz výpovede. Nepodpisuj dohodu o skončení pracovného pomeru - a už vôbec nie, ak tam nebude uvedený výpovedný dôvod.

    Ak pracovný pomer skončí v II. štvrťroku, odstupné sa bude počítať z priemerného zárobku za I. štvrťrok 2014.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nela70 Ukončuju z dôvodu nadbytočnosti, firma ostáva.Môžu aj v takom prípade ukončiť PP počas PN? Čo v prípade, ak nechcem ukončenie k 30.5,ale až o mesiac neskôr .? Na PN-ke ostávam naďalej.Bude platná výpoveď ak ju nepodpíšem s ich dátumom ukončenia,? Má ísť o §63 ods. 1.Vopred ďakujem
    veronikasad Do skončenia PN-ky ti nemôžu doručiť výpoveď, pokial neide o skončenie pracovného pomeru na dobu určitú. (vtedy by si ale nedostala odstupné).
    Ak podpíšeš dohodu o skončení prac.pomeru v zmysle § 60 - pracovný pomer končí dňom uvedeným v dohode. Nemáš zmluvu cez agentúru ?
    Nela70 Niesom cez agentúru, vo firme som zamestnaná na TPP 8 rokov.Potom nerozumiem ako môžu pripravovať zmluvu o ukončení, keď som ešte stále PN.Tento týždeň by som ju mala ísť podpísať. Mňa ale zaujíma čo s tým termínom ukončenia,ak im ho nepodpíšem,čo následuje v takom prípade a s odstupným.01/14 mám celý odpracovaný a vo februári som odpracovala 3 dni. Ostatok do teraz som PN,Odstupné sa vypočíta v tomto prípade z hrubej mzdy?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si stale na PN a firma sa nerusi, tak ti ziadnu vypoed dat zamestnavatel nemoze.
    to moze urobit az po skonceni PN a po vypovedi nas;leduje klasicka vypovedna doba.
    cize budes na PN napr. do 10.5., 11.5. ti dorucia vypoved kvoli zruseniu prac. miesta a od 1.6. ti zacina bezat 3 mesacna vypovedna doba. PP potom skonci 31.8. - kedze po 8 rokoch trvania PP mas 3 mesacnu vypovednu dobu. Narok na odstupne ti nadalej ostava a bol by vyplateny v augustovej vyplate.

    Ty nic nikam podpisovat pocas PN nechod. Oznam zamestnavatelovi, ze dodrziavas liecebny rezim a jeho sucastou nie je navsteva zamestnavatela.

    Jedine, co ti mozu pocas PN ponuknut, je dohoda o skonceni PP, s ktorou ty ale suhlasit nemusis.

    To, z akeho obdobia bude pocitasne odstupne, bude jasne az potom, ked budes mat dorucenu platnu vypoved a bude jasne, dokedy bude trvat PP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nela70 Pletie sa mi výpoveď a dohoda.Počas PNky výpoveď nemôžem dostať a ukončenie dohodou počas Pn môžu dať?? Informovali ma o dohode s odstupným,Pri dohode je tiež nejaká výp. lehota, alebo musím podpísať k 30.5.Ja chcem až k 30.6 nakoľko ešte budem aj v 06/14 práceneschopná.
    ivka70 Dohoda je dohoda, lebo sa 2 strany musia dohodnut. Pre teba ale dohoda pocas trvania PN nie je vyhodna, preto nemas dovod s dohodou suhlasit vobec, nie to este cez PN. Ty im odkaz, ze s dohodou nesuhlasis, nakolko mas narok na vypovednu dobu a odstupne a vypoved ti mozu dat az po ukonceni PN. To je vsetko ... a liec sa, zvysok doriesis po ukonceni PN v juni.
    Nela70 Ďakujem :-)
      zbaliť

    Nesúhlas s dátumom ukončenia PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.