Zavrieť

Porady

Prepočítavať DPH koeficientom?

Ahojte, prosím Vás o radu. Môj klient mal v r. 2012 a 2013 aj príjmy oslobodené od DPH, (sprostredkovateľ poistenia PSS), ktoré mu boli raz ročne vyplácané. Preto som výdavky, ktoré som nevedela presne rozdeliť, prepočítavala koeficientom. (PHM a telefón). Ročný koeficient mi vyšiel 0,98. Ale teraz robím 1.Q.2014 a našla som doklad - "Výmaz Vašej osoby z podregistrov prijímania vkladov a prijímania úverov NBS k 03.02.2014."
Z toho dedukujem, že už nie je sprostredkovateľom poistenia. A moja otázka:
Ak nemá v r. 2014 žiadne príjmy oslobodené od DPH, tak nemusím DPH prepočítavať koeficientom, však? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vodniksro je offline (nepripojený) vodniksro

    vodniksro
    § 50
    Pomerné odpočítanie dane

    (3) V jednotlivých zdaňovacích obdobiach v priebehu kalendárneho roka platiteľ použije koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka. Ak nemožno použiť koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka, určí platiteľ koeficient na príslušný kalendárny rok odhadom podľa charakteru svojej činnosti so súhlasom správcu dane.
    mondes Ďakujem, to mi je jasné. Ale mňa zaaujíma to, že ak už v r. 2014 nie je sprostredkovateľom poistenia a teda nemá žiadny príjem oslobodený od DPH, či je povinný prepočítavať DPH koeficientom. Podľa mňa už nie, ale rada si vypočujem aj Vaše názory.
    vodniksro no v zakone je, ze sa ma pocitat....
    ak zmena, treba so spravcom....

    podme na to ale prakticky
    v r.2012 a 2013 si mala dva "kastliky" - jeden - plny narok, druhy ciastocny narok
    takze rok 2014 - sice mas koeficient 0,89, ale nemas nic, co budes davat pod "kastlik" ciastocny narok, mas len plnenia v "kastliku" plny narok, nakolko ziadne plnenia ti nebudu spadat pod cinnost tykajucu sa aj tych oslobodenych cinnosti, nebudes mat co prepocitavat,

    Prepočítavať DPH koeficientom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.