Zavrieť

Porady

Ziskanie licencie SFA inou osobou pre s.r.o.

Ahojte,

Som jedinym konatelom, spolocnikom v s.r.o.

Chcem rozsirit cinnost o Samostatneho financneho agenta v sektore uvery.

Problem je, ze na to aby mi to odklepli potrebujem 3 roky praxe odborne vzdelanie v rozsahu 15h a skusky.

Vzdelanie a skusky nie su problem, problem je prax, kedze v mojom veku ani nie je technicky mozne aby som ju mal v pozadovanom rozsahu.

Vycital som, ze licenciu mi udelia aj ak bude SFA aspon jeden clen staturaneho organu alebo veduci zamestnanec.

Otec robi dlhe roky (16r) vo financnom sektore a dohodli sme sa ze mi s tym pomoze.

Nenarokuje si na ziadnu odmenu - proste pomaha synovi v jeho podnikani.

Existuje moznost zapisat ako statutarny organ osobu ktora nie je konatelom ani inak spojena s firmou?

Alebo existuj moznost zamestnat ako veduceho zamestnanca, cloveka ktory si nenarokuje mzdu ? (to je myslim v rozpore s nejakym zakonom)

Dakujem velmi pekne za prip. rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Externý študent práva, konateľ dražobnej spoločnosti, asistent advokáta, venujem sa aj zakladaniu, zmenám a predajom spoločností. ...viac Erik Jakubík
    Dobrý deň,
    v s.r.o. môže byť Váš otec konateľ, ktorý vykonáva činnosť štatutárneho orgánu bezodplatne a nemusí byť ani zamestnaný v danej s.r.o. Prevádzkujem portal, kde 90 % s.r.o. má konateľa bez nároku na odmenu a bez prac. zmluvy, t.j. nie je zamestnaný v danej s.r.o. príp. zodpovedný zástupca.
    Naposledy upravil Mariana B. : 28.04.14 at 12:14 Dôvod: Reklama - nedavajte prosim linky na svoj web do prispevkov.

    Ziskanie licencie SFA inou osobou pre s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.