Zavrieť

Porady

ak niekto da na policii vypoved so znenim myslim si

dobry den bola som na policii vypovedat ako svedok a obvineny urobil zo mna akoze obvinenu a policii dal vypoved ze si mysli ze ten skutok neurobil on ale ja moze klamat na policii ak je to nepodlozene ohovaranie,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    § 345 / 1 Trestny zakon
    (1) Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
    slavkask ale ak som na policii povedala ze je to ohovaranie policajt povedal ze on povedal ze pocul ze ja som agresivna a bijem poskodeneho a obvineny ktory bol je nevinny a ak by som chcela dat trestne oznamenie za ohovranie trva to dlho,poradte mi moze ma niekto do spise na policii ohovarat sposobom pocul som ze jedna povedala atd?
    misoft To tzv. "počul som..." je svedectvo z druhej ruky a na to by polícia NEMALA prihliadať, pretože to nie je výpoveď svedka, je to sprostredkované a nepodložené svedectvo.
    V tvojom prípade - podať tr. ozn. na neznámeho páchateľa (už radili), pre tr. čin krivej výpovede, tr. čin ohovárania.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    § 345 / 1
    preto sa trestné oznámenia dávajú na "neznámeho páchateľa", aj keď máte v ruke jeho občiansky...
    Mariana B. 16.04.14 10:01 priradil do Porady
    Mariana B. 16.04.14 10:01 odstránil(a) z Porady

    ak niekto da na policii vypoved so znenim myslim si

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.