Zavrieť

Porady

moze si dodatocne uplatnit nezadnitelnu cast zakladu dane 2013 na manzelku, ktora pracovala 1 mesiac v roku?

Dobry den,

od 1/2013 do 11/2013 som bola nezamestnana. 12/2013 som nastupila do prace na TPP. Zamestnavatel mi spravil danove priznanie za rok 2013. kde som mala preplatok dane len vo vyske dane zaplatenej za r.2013 .
Hruby mesacny prijem za 12/2013 som mala 764Eur.

Chcela by som sa opytat ci si manzel mal v tomto pripade upalatnit nezdanitelnu cast zakladu dane na manzelku. Jeho rocny hruby prijem bol 17019,64 Eur. Ak ano je mozne podat opravne danove priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Manžel si mohol na teba uplatniť NČZD o výške rozdielu medzi ročnou NČZD a vlastným príjmom manželky, zníženým o zaplatené poistné - za 11 mesiacov roku 2013 (obdobie evidencie na UP).

    Ak tak neurobil, môže podať dodatočné DP (nie opravné, to sa podáva do termínu na podanie DP). Prílohou je sobášny list.
    Mila123 SL sme nikdy na DU nepredkladali, pritom DU PP žiadal potvrdenie z UP a zárobok, DU v KK nežiada nič......
    v tomto prípade si vyber

    moze si dodatocne uplatnit nezadnitelnu cast zakladu dane 2013 na manzelku, ktora pracovala 1 mesiac v roku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.