Zavrieť

Porady

danove priznanie a prijem z Rakuska

Dobry den, znamy mal prijem aj na Slovensku, aj v Rakusku. Vyplnam danove priznanie A , vpisala som do r.32 uhrn prijmov aj SR aj zahranicie. Do r.33 uhrn povinneho poistenia SR aj zahranicie. No zasekla som sa na riadkoch 33a a 33b. Tu ma byt rozclenene poistne na socialne a zdravotne. Pri prijme zo SR to neni problem, ale z Rakuska mam len jednu sumu, takze to neviem rozclenit. Poradte mi prosim, mam tam uviest to rozclenenie len zo SR? Ale to mi potom nebude sediet sucet v r.33.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Do r. 33 dáš celkové poistné v SR aj v AT a do r. 33a a 33b rozčleníš len poistné na SK. Nevadí, že r. 33 nebude sedieť so súčtom riadkov 3a a 33b. Poistné zaplatené v AT uvedieš aj v oddieli IX do stlpca výdavky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivuska1212 Dakujem a este jedna otazka. Robim este jedno danove priznanie, kde je prijem len zo zahranicia. Do r.33 vpisem sumu poistneho, do r.33a a 33.b nebudem uvadzat nic. Az v oddieli IX. uvediem vlastne tto iste ako v r. 32 uhrn prijmov a vysku poistneho ako v r. 33. Je to tak spravne?
    mondes Ak tiež nie sú tie odvody rozdelené, tak postupujete tak, ako píšete.
    ivuska1212 Dakujem
      zbaliť

    danove priznanie a prijem z Rakuska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.