Zavrieť

Porady

Dobropis ku kovovému šrotu

Vystavili sme fa na kovový šrot bez dph - dod. tovaru § 69 písm. g) na 24000 eur. Potom na 4400 eur k tejto fa bol vystavený dobropis tiež bez dph . OF ide do KV odd. A2 , a čo dobropis ? Program mi ho nezahrnul nikde do KV, je to tak správne ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Do A2 sa uvádzajú faktúry nad 5000 EUR za položky uvedené v § 69 odst 12 f, g, h, i, t.z. "obilniny", "kovy" iné ako šrot a konštrukcie, mobilné telefóny a integrované obvody. Teda ani pôvodná faktúra nemala byť v A2 a ani v A1 (v A1 sa uvádzajú iba faktúry u ktorých je osobou povinnou platiť daň dodávateľ, t.z. "normálne" faktúry s DPH)
    Záver: Ani pôvodná a ani opravná faktúra nevstupujú do KV
    adrika osrpavedlnujem sa, zle som sa vyjadrila, išlo o "iné kovy", nie šrot...., teda tie určite majú ísť do KV odd A2, ale neviem čo s tým dobropisom (ten bol vystavený presne k tomu istému tovaru,) ...
    KloferHladny Má to miesto v C.1. , uvediete iba rozdiel základu dane. colný sadzobník a prípadne rozdiel v množstve (ak to nie je iba cenový dobropis).
    Horší je tento prípad: Niekde na porade som uviedol otázku čo v prípade, ak pôvodné plnenie s tuzemským prenosom bolo napr. 6000 EUR a opravou napr. o 2000 EUR sa celkovým plnením dostanete pod 5000 EUR (v uvedenom prípade na 4000 EUR). Má sa stornovať celé samozdanenie a 4000 EUR dodaniť dodávateľom ?? V tom teda nemám jasno.

    Dobropis ku kovovému šrotu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.