Zavrieť

Porady

detska pistol

Kamarata raz nebezpecne predbiehalo ine auto, a ked mu potom kamarat zacal trubit a blikat, ten dotycny z okna vystrcil detsku umelu pistol na kapsle a strelil do vzduchu Samozrejme ta pistol len buchla a iskrila - podobnu ma aj moj syn a potom mu vypadla z ruky ... Kamarat ju potom nasiel a zistil, ze je to detska hracka....

Previnil sa tymto ten dotycny nejako?

Viem, ze napr. ked clovek ide vykradnut banku, tak aj keby mal hrackarsku zbran, aj tak je vinny. Ale co v takomto pripade?
Naposledy upravil Dav : 24.04.14 at 20:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kamarata raz nebezpecne predbiehalo ine auto, a ked mu potom kamarat zacal trubit a blikat, ten dotycny z okna vystrcil detsku umelu pistol na kapsle a strelil do vzduchu Samozrejme ta pistol len buchla a iskrila - podobnu ma aj moj syn a potom mu vypadla z ruky ... Kamarat ju potom nasiel a zistil, ze je to detska hracka....
    Kamarát sa mal ukludniť , škodí to nervom...
    Previnil sa tymto ten dotycny nejako?
    Áno ...
    Viem, ze napr. ked clovek ide vykradnut banku, tak aj keby mal hrackarsku zbran, aj tak je vinny. Ale co v takomto pripade?
    Nič ...povzniesť sa nad blbosťou iných .
    V súvislosťami by sa dalo uvažovať o nejakom trestnom čine vyhrážania , alebo ohrozovania zbraňou .
    ALE
    Jedno je isté ...dôkazný materiál by bol na kamošovi ...
    Dlabať na to ...
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan tiez si myslim, ze sa s takymto netreba zaoberat... navyse ten dotycny neohrozil nikoho (okrem toho predbiehania), len vystrelil do vzduchu z detskej pistole, na nikoho ani nemieril, to asi zakazane nie je strielat do vzduchu s hrackou
    Peggynka Nie je to celkom tak;videla som v TV prípad,kedy tiež za jazdy pri predbiehaní namieril na auto a dotyčný mal v aute deti,strhol volant doprava a havaroval.Policajti vtipkára chytili,bola to detská pištoľ,ale brali to ako ohrozovanie normálnou zbraňou a mal z toho súd.Viem,že sa to nesmie,otázkou je,či to závisí od toho,do akej miery je hračka podobná skutočnej zbrani (asi oranžovo-pinžová by nikoho nevydesila).
    Wotan ano nieco na tom bude... ale v tomto pripade nemieril na nikoho a v podstate len tak si niekto vystrcil ruku z auta a strelil do vzduchu... kto nevie, ze co tomu predchadzalo, tak si mohol mysliet ze nejake dieta sa hra s pistolou cize toto by sa podla mna tazko dokazovalo, kedze ako som pisal, na nikoho nemieril a nikoho tym neohrozil, jedine ten kamarat si mohol mysliet, ze to jeho kvazy zastrasuje... ale kamarat to nechcel nijako riesit, ja som bol skor len zvedavy na nazory. Inak nie je ziaden dokaz - ze hracka patrila dotycnemu, ze sa skutok vobec stal atd. Ten tvoj popisany pripad to uz ano, to uz by som bral ako nebezpecne zastrasovanie so sposobenim nehody...
    Chobot Dnešný svet je zvrátený. Včera bolo v správach, že chlapík očural policajné auto. Niekto ho pri tom natočil na mobil a na základe tej nahrávky ho policajti chytili, on sa priznal, čin oľutoval a aj tak mu hrozí basa na 3 roky, lebo na kapote auta bol ŠTÁTNY ZNAK SR!!!!!

    http://www.cas.sk/clanok/279566/vytr...y-vazenia.html

    Pár minút pred tým bola reportáž, že iný chlapík, Štefan Sz., odsúdený na doživotie za 2 vraždy bol prepustený najvyšším súdom na slobodu z dôvodu procedurálnej chyby:

    http://www.teraz.sk/slovensko/sr-naj...73-clanok.html

    To v akom svete žijeme? Mal aj ten prvý niekoho zabiť, možno by ho pustili skôr.
    buchač Peggy

    Spomínaš farbu pištole ???
    Dobre , tak sa Ťa opýtam .
    Rozoznáš pri určitej rýchlosti farbu zbrane ? Vôbec nejde o to , či a ako sa podobá hračka reálu . Sú také napodobeniny , ktoré rozpozná jeden len vtedy , ak ju vezme do ruky .

    Otázka znie aj inak ...dám príklad :
    Srandista neznesie , že ho niekto predbehol a začne na ceste vystrájať . Záver je ten , že vytiahne nejaký plyňák a začne pukotať . Zvuky sú podobné a laik ich nespozná . Čo včul ? Buď sa stiahneš so stiahnutými polovičkami na krajnicu a predýchaš .
    Alebo sa dá aj reagovať . Čo urobí srandista , ak ten druhý vytiahne reálny kvér a spustí odvetnú paľbu a následky budú pre srandistu katastrofálne ?
    Stalo by sa následne to , že :
    - Krimi noviny by mali o čom kecať
    - Pozostalí by o srandistovi vraveli , že aký dobrý človek to bol . Ja doplním , že ale aj strašný kus pohlaváka .
    - Súd by strelca oslobodil z titulu nutnej obrany .

    P.S.:
    Pre takéto prípady nenosím so sebou žiadne hračky oranžovo-pinžovej farby ...ja radšej klasickú čiernu - kovovú ...
    misoft Myslím, že niečo podobné (ale nie na ceste) sa stalo.... chlapík prišiel, detskú pištoľku vytiahol (ale skoro dokonalý model) v obchode, majiteľ vytiahol tiež - ale skutočnú. Výsledok: "srandista" to nepredýchal.....
    Peggynka Mňa napríklad zarazilo,že v poslednej dobe bolo viac prípadov,kedy legálni majitelia kvérov v opitom stave strieľali zo zábavy a čakala som,že vyjadrenie hovorcov bude o.i. obsahovať aj vyjadrenie o odobratí zbrane a aj preukazu - doživotne! Predsa takýmto nezodpovedným ľuďom do rúk zbraň nepatrí! Nedočkala som sa a zaujíma ma,či sa tieto prípady takto riešia alebo sa čaká na tragédiu...
    buchač Peggy

    Akých hovorcov máš na mysli ???
    Ak tých z Tv Roleta alebo Tv Hnoj ...tak to sú odborníci jak vyšitý ...

    Vyjadrenie hovorcov z radov polície sú jasné .
    Predsa zákon vraví jasne .
    Preukaz a aj zbraň mu odoberú . Preukaz natrvalo a zbrane sa musí ( môže ) majiteľ zbaviť sám - darovaním , alebo predajom ..

    Riešenie prípadov je na súdoch ...tie rozhodujú podľa okolností .
    Peggynka Aspoň,že tak,aj keď o tom zbavení sa zbrane...no pritvrdila by som...Vďaka za info.
    buchač Peggy ...to zbavenie nejde len tak , respektíve nie vždy tak .
    Ide o rôzne činy ...ak sa jedná o nejaký menší , tak majiteľ môže so zbraňou naložiť ako chce - je to totiž jeho majetok .
    Veď ani auto majiteľovi nezhabú , ak spôsobí dopravnú nehodu .

    Ak sa jedná ale o niečo horšie , tak kvér sa proste zabaví a prepadá v prospech štátu .
    Ale v oboch prípadoch zbroják putuje tatam ...
    Peggynka Sú štáty,kde s tým zhabaním nemajú problém...a funguje to.Ak si opitý sadne za volant, auto sa stáva zbraňou a treba mu ho zhabať.Ak ti štát dal dôveru v podobe nejakého povolenia a ty ju zneužiješ,treba to riešiť radikálne.Môj názor.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Táto otázka mi pripadá ako sondovanie priameho aktéra, ktorý nemá čisté svedomie a hľadá, na čo by sa mohol vyhovoriť, ak by bol predvolaný. Totiž pripadá mi nedôveryhodné, tvrdenie, že " a potom mu vypadla z ruky...Kamarát ju potom našiel a zistil, že je to detská hračka...
    Kedy ju kamarát našiel? Na druhý deň? Zbraň totiž tak ľahko z ruky nevypadne ak máš prst na kohútiku aj keď je z plastu. V každom prípade ide o nezodpovedné konanie, pretože v idúcom aute je ťažko rozoznať plastovú hračkársku pištol od ozajstnej a druhá strana ju náhodou bude mať u seba, môže v takomto prípade vyhodnotiť situáciu ako ohrozenie svojej osoby a použil by zbraň, úplne v súlade o krajnej núdzi. Odpoveď je: Áno, previnil sa nebezpečným vyhrážaním zbraňou.
    Naposledy upravil sosak : 24.04.14 at 18:50

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    primitívne chovanie aktérov v oboch autách....presne takto to vyzerá na SK cestách...cesty plné idiotov...jeden väčší ako druhý!!!..a inak neviem Wotan z čoho si ty taký vysmáty....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan vysmiaty som z toho celeho nonsensu...toto mi kamarat vsetko rozpraval a nemam dovod mu neverit... tu pistol nenasiel na druhy den ale hned potom co tomu vodicovi vypadla... lahka umela hracka navyse ked clovek jednou rukou soferuje, preco by mu nemohla vypadnut? Inak ma napada, ked sme boli mali chlapci, sme sa hravali s kapslovymi pistolami na pieskovisku, strielali sme a nikto to za ohrozenie nepovazoval... teraz kebyze si vezmem taku hracku a budem pred barakom len tak do vzduchu strielat, ohrozujem niekoho... nechcem samozrejme chranit toho vodica, len chcem poukazat na nezmyselnost situacie, ze by to bolo takmer nemozne dokazat ak osom uz spominal. A dakujem za vase nazory, clovek nikdy nevie ci sa neocitne v podobnej situacii...
    buchač Wotan ....

    1. Tak Ty si vysmiaty ??? Hm ...a vieš Ty , že takých vysmiatych je už viacero na cintorínoch ???

    2. To čo som ja zažil , tak Tebe sa ešte ani len nesnívalo ...

    3. Niektoré veci sa ani v telke nevysielajú ...a iné nemá význam spomínať ...

    4. Škoda reči ....niekedy nemá zmysel ani reagovať na stupídne chujoviny ...
    Wotan buchac...
    1. vysmiaty uz na cintorinoch nie su, tam su uz vazny.

    2.nevies co som zazil ja, tak nemozes tvrdit, ze si zazil nieco viac...

    3. TV nepozeram

    4. suhlasim

    myslim dozvedeli sme sa co sme chceli k tejto teme...
    misoft Wotan: zlá interpretácia buchača
    1. Vysmiatí boli, potom už nie - a ani vážní nie - len tuhí....

    2. Zažil si menej ako buchač (a ja) - nám sa nesnívalo....

    3. telka vysiela len to, čo chce - iné veci sú skryté - a ani telku netreba....

    4. Toto si pochopil....
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Veru,keď tak na to pozerám:
    https://www.google.sk/search?q=detsk...h=619#imgdii=_
    Na mňa keby mieril aj tou teplovzdušnou (čo tam vyhodilo v tom linku) myslela by som,že nový model a vzala by som to krížom cez pole,hehe...Nebezpečné...

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    by to bolo takmer nemozne dokazat ak osom uz spominal. A dakujem za vase nazory, clovek nikdy nevie ci sa neocitne v podobnej situacii... ..

    myslím, že ty to vieš až moc dobre....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.