Zavrieť

Porady

Oklamali ma na súde v informačnej kancelárii, ako dalej?

Chcem sa opýtať, či mal niekto z vás skúsenosť na súde ako Ja a ako by som to mala riešiť. V Januári 2014 som podala Návrh na Platobný rozkaz na majitelku bytu kt. mi prenajímala byt 2 roky a odmietla mi vrátiť preplatky na nájomnom 500,- Eur. Vsetky doklady (aj doporučenú žiadosť prenajimatelke o vrátenie 500,-) a odpisy stavov, výpočty v exceli... som doložila ako dôkazový material ku návrhu na PR. Naposledy ked som 16.4.2014 bola nahliadnuť do spisu či sa niečo deje , som nasla napísaný doklad že bol expedovaný - zaslaný Platobný Rozkaz dňa 14.4.2014 mne a dotyčnej. Ziadala som fotokopiu tohoto vydaného súdneho tlačiva. Odmietli mi to prefotiť a dať, že už to budem mať v poštovej schránke a potvrdím prevzatie tohoto sud. rozhodnutia podpisom. Dodnes - 23.4.2014 mi nič nedošlo, ani na poštu v mojom bydlisku. Ako mám postupovať? Je možné že sa takto zamestnankyne kryjú, alebo dokonca klamú, aby sa na to zabudlo? Je to už 3 mesiace, a súd nekoná. !!! Poradte ako mám postupovať ak niekto viete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Napíš sťažnosť predsedovi súdu - na prieťahy aj na nesprávny postup. V súdnom spise by malo byť zaznamenané, že si do neho nahliadla.

    Pozri vyhlášku č.543/2005 o Spravovacom a kancelárskom poriadku pre okresne súdy ...

    § 64
    Vydávanie úradných potvrdení zo súdneho spisu


    (1) Na žiadosť tých, ktorí to potrebujú na uplatnenie alebo obhajovanie svojich práv, možno vydať úradné potvrdenie o skutočnostiach známych zo súdneho spisu, prípadne odpis alebo rovnopis niektorej písomnosti; ustanovenia osobitných predpisov22b) tým nie sú dotknuté. Vydávanie úradných potvrdení, rovnopisov a odpisov zo súdneho spisu je spoplatnené podľa osobitného predpisu.23)

    (2) Zamestnanec súdu, ktorý vyhotovuje odpis alebo rovnopis písomnosti, spíše o vydaní úradného potvrdenia úradný záznam, ktorý založí do súdneho spisu.

    § 65
    Overovanie odpisov a kópií


    (1) Overenie odpisov a kópií sa vykoná tak, že na odpis alebo kópiu sa pripojí doložka potvrdzujúca správnosť odpisu alebo kópie. Odpis alebo kópia písomnosti pozostávajúcej z väčšieho počtu listov sa v ľavom hornom rohu spojí a v tomto mieste sa pripojí odtlačok úradnej pečiatky; odtlačkom úradnej pečiatky sa spravidla v pravom dolnom rohu opatrí každá strana kópie písomnosti. Na poslednej strane kópie písomnosti sa vyznačí overovacia doložka v znení "Táto kópia súhlasí doslovne s originálom nachádzajúcim sa v súdnom spise tunajšieho súdu pod sp. zn.:"; k doložke sa pripojí odtlačok úradnej pečiatky, dátum a vlastnoručný podpis zamestnanca súdu, ktorý doložku vyznačil.

    (2) Úkon podľa odseku 1 je spoplatnený podľa osobitného predpisu.24)

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    alaya1, Peggynka, Ing. Ľubomír Janoška, terezamaria
    4
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tigi1711 nemala by som napisať prislusnej sudkyni že preco nie je expedovaný Platob. rozkaz, ked je v nom napisane že bol expedovaný 14.4.2014 a nebol? Mozno je to chyba zapisovatelky...alebo...?
    Mária27 sudkyňa si s tebou dopisovať nebude, zo zákona sa píše sťqažnosť predsedovi súdu
    tigi1711 je niekde na nete podobne tlacivo ktoré by som použila ako vzor? Ale v tom prípade si to u sudkyne pokaslem a nájde spôsob ako ma potopiť však?
    Mária27 Napíš obyčajný list, k adrese pridaj spisovú značku.
    Sudkyňa ťa nemá prečo topiť, s platobným rozkazom nemá otálať, možno je chorá ...
    tigi1711 PR bol už napisaný, ale neodoslaný. Ale bolo v spise založené že už expedované 14.4., čo sa nestalo - expedovanie. Preto si neviem vysvetliť na koho sa mam obratiť so sťažnosťou a na koho sa sťažovať.
    Mária27 tam sa dá sťažovať len anonymne na "súd", tam nikto žiadnu vinu nenesie - ak sa aj platí náhrada za spôsobenú škodu,prieťahy a pod., ,zaplatí to štát, teda my všetci
    tigi1711 ...čo by si robila na mojom mieste? :-(
    Chobot Asi len čakať. Ja som riešil jeden platobný rozkaz vyše roka. Najprv zlá adresa, potom odporca podal voči PR námietky, vytýčenie pojednávania. Našťastie všetko sa vybavilo na prvom pojednávaní - neboli žiadne komplíkácie. Odporca zaplatil všetko, aj trovy, cestovné a deň mojej dovolenky.
    tigi1711 problém vidím v tom že sudkyna si svoju prácu asi urobila. PR je napísaný. Ale neodoslaný. Vsetci si teraz myslia že už treba len čakať na odpor odporcu. Ale nedočkáme sa, lebo to nebolo ani len poslané. Takto čakať môzeme fakt donekonečna. Nikoho to netankuje okrem mna. Neviem ako sa v tomto pripade zachovať...
      zbaliť

    Oklamali ma na súde v informačnej kancelárii, ako dalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.