Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

BXLmiami
A mimochodom,odteraz máte nárok na jednu skúmavku pri odbere a šuvix.Nové zmluvy.Tak sa snažte,aby sa to jednou skúmavkou dalo vybaviť :-)).
jeden odber s výkonom 250x za skoro 3 €??? pokiaľ viem, zmluvy nie sú postavené na jednu skúmavku pri odbere krvi, ale to platí pre 25 poisťovňu......
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

BXLmiami
A mimochodom,odteraz máte nárok na jednu skúmavku pri odbere a šuvix.Nové zmluvy.Tak sa snažte,aby sa to jednou skúmavkou dalo vybaviť :-)).

Pacient sa pýta lekára.
- Pán doktor, budem žiť?
- Nie, prečo?
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ja by som si riadne omrkla tie poisťovne a nielen ZP, či SP, ale komplet všetky....a kua ako vraví buchač mať moc, tak by horko "poistovne-kriminálnici" horko zaplakali...
No, nemám, tak si aspoň trochu strážim poplatky à platby za ošetrenia v rodine...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Ja nechápem jedno;prečo nie je súčasťou preventívnych prehliadok sono karotíd.Denne mám v okolí nové prípady po CMP a je to sakra drahé liečenie a ťažké stavy po CMP,nech mi niekto povie,prečo sa nepredchádza týmto stavom. Určite by sa tomu dalo zabrániť a bolo by to lacnejšie...Aj tých rodinných tragédií by ubudlo.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Mila123
BXLmiami
A mimochodom,odteraz máte nárok na jednu skúmavku pri odbere a šuvix.Nové zmluvy.Tak sa snažte,aby sa to jednou skúmavkou dalo vybaviť :-)).
jeden odber s výkonom 250x za skoro 3 €??? pokiaľ viem, zmluvy nie sú postavené na jednu skúmavku pri odbere krvi, ale to platí pre 25 poisťovňu......
Dnes prišla nová zmluva,je to aj na joj.Platia jednu nech spravíš koľko chceš.Vyšetri pacienta ako chceš,my dáme necelé 3ečka.A je to.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Takže treba si priniesť do labaku na odber so sebou skúmavky zo zdravotníckych potrieb? Tie sú už sterilné? Pretože mne napĺňajú viac skúmaviek takmer vždy, naposledy jednu, ale dosť dávno. ako sa mám zariadiť? Práve pôjdem v dohľadnej dobe.
Dôvera.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Takže treba si priniesť do labaku na odber so sebou skúmavky zo zdravotníckych potrieb? Tie sú už sterilné? Pretože mne napĺňajú viac skúmaviek takmer vždy, naposledy jednu, ale dosť dávno. ako sa mám zariadiť? Práve pôjdem v dohľadnej dobe.
Dôvera.
Túto otázku považujem za vtip.



Predsa nejde o tie skúmavky.
Tu predsa ide snáď o samotné vyšetrenie krvičky v labáku.
Mne občas aj tri skúmavky naplnia.
Jedna skúmavka na ABC a druhá na XYZ a tá tretia na 123 ...rôzne vyšetrenia na rôzne parametre, kde nestačí jedna skúmavka na tie všetky úkony.

Ale asi aj škoda námahy, Ty predsa všetko vieš...
Naposledy upravil buchač : 25.07.14 at 22:01
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

BXLmiami
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
BXLmiami
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....
Povedal kto ???
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

To viem, že raz, myslela som si z tohto vášho odborného diškurzu, že zatiaľ iba na materiáli škrtia. Takže uvidím.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
Mila123
BXLmiami
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....
Povedal kto ???
jak,že kto povedal? veď napichnú jednu ihlu a len skúmavky podkladajú.......šak by som mala ruku ako rešeto,keby na každú skúmavku mi mali pichať novú ihlu.....
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač
Mila123
BXLmiami
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....
Povedal kto ???
jak,že kto povedal? veď napichnú jednu ihlu a len skúmavky podkladajú.......šak by som mala ruku ako rešeto,keby na každú skúmavku mi mali pichať novú ihlu.....
Budem Ti trošku oponovať, môžem ?

Ide o to, že nie vždy sa podarí na prvý pokus zadrieť tú prvú ihlu do žily. Dokonca aj pri opakovanom vpichu na inom mieste.
Že prečo to tvrdím ?
Holt, šak ako vždy .....len a len z vlastných skúseností.
Keď idem na odber, kde ma sestra nepozná, tak ju vždy vopred upozorním na fakt, že mám dobabrané žily.
Raz sa mi stalo dokonca, že sestrička začala na klasickom mieste-v zhybe predlaktia. Vystriedala obe ruky a potom sa vybrala smerom k zápästiam. Nakoniec sa jej podarilo napichnúť žilu na chrbáte ruky...ihlou pre dojčatá.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
kopretinka
buchač
Mila123
BXLmiami
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....
Povedal kto ???
jak,že kto povedal? veď napichnú jednu ihlu a len skúmavky podkladajú.......šak by som mala ruku ako rešeto,keby na každú skúmavku mi mali pichať novú ihlu.....
Budem Ti trošku oponovať, môžem ?

Ide o to, že nie vždy sa podarí na prvý pokus zadrieť tú prvú ihlu do žily. Dokonca aj pri opakovanom vpichu na inom mieste.
Že prečo to tvrdím ?
Holt, šak ako vždy .....len a len z vlastných skúseností.
Keď idem na odber, kde ma sestra nepozná, tak ju vždy vopred upozorním na fakt, že mám dobabrané žily.
Raz sa mi stalo dokonca, že sestrička začala na klasickom mieste-v zhybe predlaktia. Vystriedala obe ruky a potom sa vybrala smerom k zápästiam. Nakoniec sa jej podarilo napichnúť žilu na chrbáte ruky...ihlou pre dojčatá.
jáááááááááj,buchač,ale to si ty.... a nešikovná sestra..............hneď mala pichať na chrbte ruky.....za celý môj život som ja nemala problém napichnúť žilu......tiež hovorím iba zo svojich skúseností........
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ako kto,aj tých druhých je dosť,po chemách,opkoch,úrazoch.Jedného máš za chvíľu a s druhým sa babreš pol hpdinu.Predsa oni platia ambulancii za výkon,tá platba má pokryť materiál aj prácu sestry a teraz 3 eurá na každého nech pichoš koľkokoľvek a akokoľvek dlho?
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Kukám "jaka dyskrymynacija"...Po bašaveli budíček,to také sa robí? Nenechajú ťažko pracujúcich vyspať...Veru by som bola nasr...tá:
http://usti.idnes.cz/straznici-v-dec...sti-zpravy_alh
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač
Keď idem na odber, kde ma sestra nepozná, tak ju vždy vopred upozorním na fakt, že mám dobabrané žily.
Raz sa mi stalo dokonca, že sestrička začala na klasickom mieste-v zhybe predlaktia. Vystriedala obe ruky a potom sa vybrala smerom k zápästiam. Nakoniec sa jej podarilo napichnúť žilu na chrbáte ruky...ihlou pre dojčatá.
jáááááááááj,buchač,ale to si ty.... a nešikovná sestra..............hneď mala pichať na chrbte ruky.....za celý môj život som ja nemala problém napichnúť žilu......tiež hovorím iba zo svojich skúseností........
jááááááááá,kopretinka ....ale to nie som iba ja ...

Určite ale nemáš ( chvalabožku pre Teba ) skúsenosti s onkologickým oddelením.
Lebo onko pacienti sú najväčšia skupina pacientov, ktorí majú po tej chemoterapii dosexované žily...praskajú jak konáriky pri tajfúne, keď sa ich ihla dotkne.
... a sebelepšia sestra sa môže niekedy aj poondiať, aj tak sa jej nezadarí niekedy na prvý šup.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

mám aj onko skúsenosti......v rodine.........ale sťažovala sa iba raz.........lebo má problémy so žilami dávno......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka
Kukám "jaka dyskrymynacija"...Po bašaveli budíček,to také sa robí? Nenechajú ťažko pracujúcich vyspať...Veru by som bola nasr...tá:
http://usti.idnes.cz/straznici-v-dec...sti-zpravy_alh
Možno si niekedy niekde postrehla v určitej tej téme z mnohých " Problémy so susedom " , kde som podobné návody dával.
Tie platia nie iba na tmavých, ale aj bielych " inteligentov " .
Jeden nemusí hneď policajtov volať, veď kvalitná hi-fi súprava dokáže zázraky...hlavne ak ide na plné pecky dychovka alebo opera.


P.S.:
Moja hi-fi značky Panasonik má solídne decibely, najlepšie vyznejú pri rocku. Občas ju nechám realizovať sa, keď mladej susedke o poschodie nižšie trochu drbká. Zvyčajne pochopí...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač,tak s týmto návodom by som u nás nepochodila.......keď horný dostane amok a začne kladivom rozbíjať stenu........ani policajti nič nezmôžu.......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať