Zavrieť

Porady

Program MS Access vztahy

dobry den cela by som sa opytat robim s tabulkami v access a ked vytvaram vstahy tak mi stale naskoci tabulka ked zaskrnem aj aktializaciu aj ostane ze chybná definícia pola ide v definici indexu alebo relacie nevem co s tym je uz som susala setko mozne neviete mi poradit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Pri definovaní vzťahov medzi dvoma tabuľkami, t.j. referenčnej integrity (najčastejšie sa definuje vzťah 1:nekonečno), doporučujem vopred si definovať na príslušných tabuľkách príslušné indexy:
    1) pre nadradenú tabuľku mať definovaný tzv primárny kľúč - inak nazývaný "unique" - ktorý je jedinečný pre každý riadok,
    2) pre podriadenú tabuľku definovať pole, ktoré má rovnaký typ ako pole primárneho kľúča nadradenej tabuľky a pre to definovať obyčajný index.


    Jednoduchý príklad je napr faktúra, kde hlavička faktúry sa ukladá do nadradenej tabuľky (napr fa_hlavicky) a jednotlivé položky fa do podradenej tabuľky položiek (napr. fa_polozky). Prepojovacie pole je potom číslo faktúry (napr. cFa), v tabuľke fa_hlavicky ako primárny kľúč, v tabuľke fa_polozky ako obyčajný index.

    Cez pole cFa sa potom vytvorí väzba, kde sa dá definovať aktualizácia i mazanie podriadených, pri zmazaní nadradenej položky.

    TIP: Indexy môžu byť vytvorené i z viacerých polí


    P.

    Program MS Access vztahy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.