Zavrieť

Porady

Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

K Helik3 prevencia.
To bola moja prvá myšlienka po založení témy. Kde je prevencia od tlaku zdravotníkov na potraviny, ich zloženie atď., až po prevenciu, aby sa zachytili stavy čo najskôr. Nedávno som si pozerala, kto to robí súkromne
http://www.procare.sk/individualni-k...ky/standardna/
alebo onko
http://www.procare.sk/individualni-k...pecializovana/
Ceny sú hore v tabuľkách.
A či sú dostatočné.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Stalo sa mi pred tromi rokmi, že som bola u jedného odborného lekára prvýkrát v živote. Výsledok z labáku bol negatívny. Napriek tomu mi chcel predpísať liek. Povedala som mu, že som po tej stránke v poriadku, že ak bude treba, prídem za ním. Ponúkol mi tenliek šesťkrát. Už mi to bolo trápne až morbídne. Doma som si ho pozrela má blog, doma tri deti, mladý človek.
Koľko lekár dostáva za predpísanie lieku? Jednak nechcem raňajkovať 10 piluliek, ale ja ten liek podnes nepotrebujem. Ak sa začne brať, berie sa stále.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

korela
Stalo sa mi pred tromi rokmi, že som bola u jedného odborného lekára prvýkrát v živote. Výsledok z labáku bol negatívny. Napriek tomu mi chcel predpísať liek. Povedala som mu, že som po tej stránke v poriadku, že ak bude treba, prídem za ním. Ponúkol mi tenliek šesťkrát. Už mi to bolo trápne až morbídne. Doma som si ho pozrela má blog, doma tri deti, mladý človek.
Koľko lekár dostáva za predpísanie lieku? Jednak nechcem raňajkovať 10 piluliek, ale ja ten liek podnes nepotrebujem. Ak sa začne brať, berie sa stále.
- dôkladné vyšetrenie jedného orgánového systému alebo kontrolné vyšetrenie vrátane rád a dokumentácie - 4,75 evri = aj s predpísaním liekov
- rádiológia končatiny alebo ich časti najmenej v dvoch rovinách - 9,50
- systém pre správu, archiváciu a komunikáciu obrazovej informácie v zdravotníctve - 1,86
- flector rapid 50mg - 0,99 a doplatok poistenca 4,37
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska
korela
Stalo sa mi pred tromi rokmi, že som bola u jedného odborného lekára prvýkrát v živote. Výsledok z labáku bol negatívny. Napriek tomu mi chcel predpísať liek. Povedala som mu, že som po tej stránke v poriadku, že ak bude treba, prídem za ním. Ponúkol mi tenliek šesťkrát. Už mi to bolo trápne až morbídne. Doma som si ho pozrela má blog, doma tri deti, mladý človek.
Koľko lekár dostáva za predpísanie lieku? Jednak nechcem raňajkovať 10 piluliek, ale ja ten liek podnes nepotrebujem. Ak sa začne brať, berie sa stále.
- dôkladné vyšetrenie jedného orgánového systému alebo kontrolné vyšetrenie vrátane rád a dokumentácie - 4,75 evri = aj s predpísaním liekov
- rádiológia končatiny alebo ich časti najmenej v dvoch rovinách - 9,50
- systém pre správu, archiváciu a komunikáciu obrazovej informácie v zdravotníctve - 1,86

hmm, a také, že od farma firmy už neexistujú bonusy, účasti na kongresoch a iné vymoženosti za predpis konkrétnych liekov?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_
srska
korela
Stalo sa mi pred tromi rokmi, že som bola u jedného odborného lekára prvýkrát v živote. Výsledok z labáku bol negatívny. Napriek tomu mi chcel predpísať liek. Povedala som mu, že som po tej stránke v poriadku, že ak bude treba, prídem za ním. Ponúkol mi tenliek šesťkrát. Už mi to bolo trápne až morbídne. Doma som si ho pozrela má blog, doma tri deti, mladý človek.
Koľko lekár dostáva za predpísanie lieku? Jednak nechcem raňajkovať 10 piluliek, ale ja ten liek podnes nepotrebujem. Ak sa začne brať, berie sa stále.
- dôkladné vyšetrenie jedného orgánového systému alebo kontrolné vyšetrenie vrátane rád a dokumentácie - 4,75 evri = aj s predpísaním liekov
- rádiológia končatiny alebo ich časti najmenej v dvoch rovinách - 9,50
- systém pre správu, archiváciu a komunikáciu obrazovej informácie v zdravotníctve - 1,86

hmm, a také, že od farma firmy už neexistujú bonusy, účasti na kongresoch a iné vymoženosti za predpis konkrétnych liekov?
doplnil som :-) predpísala flector za doplatok 4,37 evri :-)
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Česká realita:
http://leva-net.webnode.cz/products/...i-v-cr-lekare/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dáša_
srska
korela
Stalo sa mi pred tromi rokmi, že som bola u jedného odborného lekára prvýkrát v živote. Výsledok z labáku bol negatívny. Napriek tomu mi chcel predpísať liek. Povedala som mu, že som po tej stránke v poriadku, že ak bude treba, prídem za ním. Ponúkol mi tenliek šesťkrát. Už mi to bolo trápne až morbídne. Doma som si ho pozrela má blog, doma tri deti, mladý človek.
Koľko lekár dostáva za predpísanie lieku? Jednak nechcem raňajkovať 10 piluliek, ale ja ten liek podnes nepotrebujem. Ak sa začne brať, berie sa stále.
- dôkladné vyšetrenie jedného orgánového systému alebo kontrolné vyšetrenie vrátane rád a dokumentácie - 4,75 evri = aj s predpísaním liekov
- rádiológia končatiny alebo ich časti najmenej v dvoch rovinách - 9,50
- systém pre správu, archiváciu a komunikáciu obrazovej informácie v zdravotníctve - 1,86

hmm, a také, že od farma firmy už neexistujú bonusy, účasti na kongresoch a iné vymoženosti za predpis konkrétnych liekov?
teraz letia Mercedesy a pobyty na Mallorce.

Tato tema nemala byt vsetci voci jednej sukromnej lekarke, skoda, ze tu nechodia aj taki, nemocnicni, lebo sukromny lekar je nieco ale uplne ine.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
BXLmiami
:-))) No,práveže nemajú :-)).Boja sa toho a veľmi.
Celkom mi zaujímal tvoj pohľad ako lekárky, čo by sa malo zmeniť, aby nastala nejaká zmena. Ako by sa malo ísť, ktorou cestou.
lebo niečo napríklad vidíme ako ekonómovia, niečo ako tecxhnici, niečo ako pacienti. Ale vy máte na vec možno úplne iný názor a pohľad. je mi jasné, že sa to nemusí stretnúť, preto by ma zaujímal taký neskreslený lekársky pohľad
Musia sa stanoviť štandardy.Kto má na čo nárok,za akých okolností a vtedy to musí platiť poisťovna.Bez toho sa dalej nepohneme a toto práve určite bude čím neskôr,pretože to nikto nechce a nikomu sa to nebude páčiť.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Helik3
Teda samotné chodenie po lekároch a vyšetreniach (s tým súvisiace papierovačky, poplatky, nenormálne čakacie doby a mnoho nepríjemností) komentovať nebudem, lebo to je nadlho.
Ale môžem povedať, že som mala naozaj dobrú skúsenosť s vyšetreniami a prístupom lekárov, keď som sa bohužiaľ po autonehode dostala do špitála. Možno to bolo celou tou nešťastnou situáciou, ale ja verím, že taký prístup a dobornosť je poskytovaná viacerým, priala by som ju všetkým!
Jediné, čo ma žerie strašne na celom tomto systéme a neviem teda či sa to dá ovplyvniť a ako - prečo sa vrámci prevent.prehliadky nerobia testy na rakovinu??? Som z toho už naozaj unavená, veď je to všade okolo, takmer už ako chrípka. A nikto sa zatiaľ nezobudil, že treba zvýšiť prevenciu a nie už potom chemoterapie.
Nechcem sa nikoho dotknúť, snáď som nenaštvala nikoho, ale je to strašné. Je to peklo!
Obsah preventívnej prehliadky jej častosť atd stanovuje ten kto platí a to je ZP.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Musia sa stanoviť štandardy.Kto má na čo nárok,za akých okolností a vtedy to musí platiť poisťovna.Bez toho sa dalej nepohneme a toto práve určite bude čím neskôr,pretože to nikto nechce a nikomu sa to nebude páčiť.
to je niečo také, čo nazývajú DRG systém? Že sa platí za diagnózu?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mna nase zdravotnictvo prekvapilo ked pred mesiacom objednali na prijem-operaciu /13.5/ moju 89r babku.viem o pripade 70r nador na mozgu nechceli operovat,ze sa im to neoplati....babka dnes zoperovana a zije....bolo to bud,alebo.....
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
BXLmiami
Musia sa stanoviť štandardy.Kto má na čo nárok,za akých okolností a vtedy to musí platiť poisťovna.Bez toho sa dalej nepohneme a toto práve určite bude čím neskôr,pretože to nikto nechce a nikomu sa to nebude páčiť.
to je niečo také, čo nazývajú DRG systém? Že sa platí za diagnózu?
Štandard.Máš právo ako pacient na toto a toto za takých a takých okolností.Drg to bude riešiť len v nemocniciach.Ale celkove je to treba spraviť.A to vyletia z kože teda hlavne pacienti a novinári,takže sa rozhodne do toho nikomu nechce.Radšej voľný pád.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Mňa zaráža,že poisťovňa platí poskytovateľom,ale fakticky nekontroluje kvalitu poskytovaných služieb.Kontroluje formálne tzv. indikátory kvality;keď som sa na to pýtala,bolo mi povedané,že sa mám obrátiť na ÚDZS.Ja platím poisťovni a táto pseudoinštitúcia nemá žiadnu zodpovednosť! Týmto systémom sa vlastne vytvorila prekážka medzi pacientom a poisťovňou,prehadzujú si problém ako horúci zemiak a pacient nemá šancu domôcť sa svojich práv.Prečo sa mám dohadovať s lekárskou komorou,keď za moje liečenie zaplatila poisťovňa?
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
Dáša_
BXLmiami
Musia sa stanoviť štandardy.Kto má na čo nárok,za akých okolností a vtedy to musí platiť poisťovna.Bez toho sa dalej nepohneme a toto práve určite bude čím neskôr,pretože to nikto nechce a nikomu sa to nebude páčiť.
to je niečo také, čo nazývajú DRG systém? Že sa platí za diagnózu?
Štandard.Máš právo ako pacient na toto a toto za takých a takých okolností.Drg to bude riešiť len v nemocniciach.Ale celkove je to treba spraviť.A to vyletia z kože teda hlavne pacienti a novinári,takže sa rozhodne do toho nikomu nechce.Radšej voľný pád.
hádam nárok - teda ak štandard
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Alaya1 "Tato tema nemala byt vsetci voci jednej sukromnej lekarke, skoda, ze tu nechodia aj taki, nemocnicni, lebo sukromny lekar je nieco ale uplne ine."


Presne vystihnuté, sám som robil dlhé roky v dvoch štátnych nemocniciach, posledné roky mám súkromnú ambulanciu a naozaj môžem potvrdiť, že je to o niečom úplne inom.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nik zatiaľ nespomenul ešte aj pracovnú morálku lekárov ...

Serú ma tie vyvesené info tabuľky ohľadom ordinačných hodín , prípadne pracovnej doby .
Je nemysliteľné , ak je v ordinácii doktor len 4 hodiny - teda podľa vývesky . Ak vezmeme dochvíľnosť a iné aspekty , tak ten čas na pacientov cca 3 hodinky .
Bežne vidieť , že na papier v čakárni sa zapíše 12 - 15 pacientov a zvyšok má smolu .

...a ozaj , spomenul som , že takýto lekári majú aj 2 - 3 ordinácie ( alebo pracoviská ) , prípadne ešte aj prednášajú ...poznám aj takých . Ísť k takémuto je ako podanie tiketu a ak sa pacient dostane do ordinácie ( NIE ku sestričke !!! ) , tak je to hotový JackPot ...

P.S.:
Ešte šťastie , že k takým lekárom nechodím...
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pokračujem v tej kritike ...

Jedna stránka je pracovná morálka ...
Tou druhou je stránka odbornostná .

Čo si budeme navrávať o kvalite nášho vzdelávacieho systému ...je na houbes a to druhé .
Kto urobí promóciu , tak sa tlačí minimálne do Blavy ...ešte lepšie , hneď za hranice všedných dní .
Tí , ktorí skončili trochu skôr ( nie raz za úplatky v podobe obálok alebo naturálií ) , sú teraz na tých obvodoch alebo vo vidieckych nemocniciach . Sú skleslí , bez záujmu , bez života ...Ich jediné krédo je - zarobiť .
...a áno ...najmarkatnejšie to je na Východnom Slovensku ...úplatkový ( pardóoon , vďačnosť ) systém funguje dokonale .
No tá zdravotná starostlivosť je ale o hovne ( česť výnimkám ) a preto jednotlivci zháňajú , kde len môžu , tú protekciu . Vidiecke nemocnice nemajú pacientov , tie lepšie potom praskajú vo švíkoch ...
Tie najlepšie , kde bol neskutočne odborný personál , sa zasa rušia ...lebo chamtivosť politikov a záujmových skupín nepozná medze .
Veni , vidi , vici ...prišiel , zaplatil , žije .
Aj takto by sa dala v nadsádzke charakterizovať starostlivosť .
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
Nik zatiaľ nespomenul ešte aj pracovnú morálku lekárov ...

Serú ma tie vyvesené info tabuľky ohľadom ordinačných hodín , prípadne pracovnej doby .
Je nemysliteľné , ak je v ordinácii doktor len 4 hodiny - teda podľa vývesky . Ak vezmeme dochvíľnosť a iné aspekty , tak ten čas na pacientov cca 3 hodinky .
Bežne vidieť , že na papier v čakárni sa zapíše 12 - 15 pacientov a zvyšok má smolu .

...a ozaj , spomenul som , že takýto lekári majú aj 2 - 3 ordinácie ( alebo pracoviská ) , prípadne ešte aj prednášajú ...poznám aj takých . Ísť k takémuto je ako podanie tiketu a ak sa pacient dostane do ordinácie ( NIE ku sestričke !!! ) , tak je to hotový JackPot ...

P.S.:
Ešte šťastie , že k takým lekárom nechodím...
Do práce lekára patrí aj papierovanie,vypisovanie milion papierov a posudkov,popisovanie prístrojových vyšetrení komunikácia s poisťovnami,bankami a firmami u ktorých si kupuje materiál či prístroje atd.Nie je to len práca s pacientom.Okrem toho,12-15 pacientov je až veľa na 6 hodín práce,viac sa do pracovného času v dobe,ked pacienti útočia a žalujú nezmestí.Okrem toho sú tu limity.Môžeš byť v ambulancii 24 hodín a 7 dní v týždni,aj tak ideš do limitu a dosť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Do práce lekára patrí aj papierovanie,vypisovanie milion papierov a posudkov,popisovanie prístrojových vyšetrení komunikácia s poisťovnami,bankami a firmami u ktorých si kupuje materiál či prístroje atd.Nie je to len práca s pacientom.Okrem toho,12-15 pacientov je až veľa na 6 hodín práce,viac sa do pracovného času v dobe,ked pacienti útočia a žalujú nezmestí.Okrem toho sú tu limity.Môžeš byť v ambulancii 24 hodín a 7 dní v týždni,aj tak ideš do limitu a dosť.
Vieš, na jednej strane ste ako podnikatelia, na druhej strane to niekedy vyzera, že urobiť čokoľvek nad rámec zaplateného poisťovňami je nemožné. Teda, našťastie sú aj výnimky, ktoré to neberú tak striktne.

Je tu veľa ľudí, čo robí externe účtovníctvo. A tam teda nemôžeme hľadieť na hodiny. Proste niečo patrí do našej práce, tak to urobíme. Síce nadávame, ale urobíme. A nepozeráme na to, či máme presne každý jeden úkon zaplatený - či mám presne v zmluve každú jednu čiarku, čo urobím.

Napríklad, máte stanovený presný čas na jedného pacienta a tak obvodní lekari ráno vyložia 30 časeniek a dosť. To aby sa mohli každému pacientovi dostatočne venovať. OK. Beriem. Ale prečo vyžadujú (ak chcem predpísať lieky sebe a svojej mame) dve časenky, keď moju mamu ani nevideli a len zopakovali recepty, ktoré má už rok dozadu každý mesiacrovnaké, to napríklad nechápem.

Na druhú stranu, problém je aj s nami ako pacientmi. Chodime k lekarovi fakt s každou banalitou, s vecami, čo kedysi nikomu nenapadlo riešiť cez pohotovosť. Si spomínam kedysi na diskusiu na jednom ženskom webe - vyprsklo trochu oleja pri vareni na ruku. Povedzme fľak ako 1 centová minca. Ani omylom by mi nenapadlo bežať s tým na pohotovosť. Ale rady boli - okamžite pohotovosť. Dotyčná tam teda šla a tam jej jemne povedané dohovorili, že s takymi blbosťami netreba otravovať.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vieš, na jednej strane ste ako podnikatelia, na druhej strane to niekedy vyzera, že urobiť čokoľvek nad rámec zaplateného poisťovňami je nemožné. Teda, našťastie sú aj výnimky, ktoré to neberú tak striktne.

Je tu veľa ľudí, čo robí externe účtovníctvo. A tam teda nemôžeme hľadieť na hodiny. Proste niečo patrí do našej práce, tak to urobíme. Síce nadávame, ale urobíme. A nepozeráme na to, či máme presne každý jeden úkon zaplatený - či mám presne v zmluve každú jednu čiarku, čo urobím.

Napríklad, máte stanovený presný čas na jedného pacienta a tak obvodní lekari ráno vyložia 30 časeniek a dosť. To aby sa mohli každému pacientovi dostatočne venovať. OK. Beriem. Ale prečo vyžadujú (ak chcem predpísať lieky sebe a svojej mame) dve časenky, keď moju mamu ani nevideli a len zopakovali recepty, ktoré má už rok dozadu každý mesiacrovnaké, to napríklad nechápem.

Na druhú stranu, problém je aj s nami ako pacientmi. Chodime k lekarovi fakt s každou banalitou, s vecami, čo kedysi nikomu nenapadlo riešiť cez pohotovosť. Si spomínam kedysi na diskusiu na jednom ženskom webe - vyprsklo trochu oleja pri vareni na ruku. Povedzme fľak ako 1 centová minca. Ani omylom by mi nenapadlo bežať s tým na pohotovosť. Ale rady boli - okamžite pohotovosť. Dotyčná tam teda šla a tam jej jemne povedané dohovorili, že s takymi blbosťami netreba otravovať.[/QUOTE]
*
Lenže nemáš pravdu,každý z nás spraví kopu vecí nad rámec-ja som napr.dnes už spravila 2 odbery na ktoré som použila mnou kúpené skúmavky a viem že mi ich nikdy nikto nezaplatí.Keby mi dnes dali všetky peniaze čo som spravila zadara,zajtra kúpim za hotové dom na námestí.Nemôžem urobiť nad rámec,tu nejde o to,že to spravím,ale bude to vyhodnotené ako že som spravila poisťovni škodu a teda v rámci pokuty to zaplatím poisťovni ja.Je to bežné pri vyšetreniach a liekoch-toto ste nemala v právomoci,takže zaplatíte škodu.
Tebto stav trvá od roku 1997-myslím,že sme čušali dosť dlho.Dokedy my budeme ticho a Vy sa nebudete starať kam idú peniaze čo mesačne platíte do poisťovní?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať