Zavrieť

Porady

Má OZ povinnosť predkladať závierku?

Prajem všetkým krásny slnečný deň.
Prosím Vás, má OZ účtujúce v jednoduchom účtovníctve povinnosť niekomu predkladať účtovnú závierku aj keď nepodáva daňové priznanie? (má len príjmy nepodliehajúce dani)
Alebo to platí len pre podvojné účtovníctvo:
Všetkým vopred pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinaj je offline (nepripojený) martinaj

    martinaj
    OZ nie je povinná nikomu predkladať účtovnú závierku, ak jej nevznikla povinnosť podať DP. Ak by DP podávala, závierku by predkladala len DÚ ako prílohu DP.
    Helacat ak OZ nepredkladá daňové priznanie, má povinnosť o tom informovať daňový úrad? Alebo ho jednoducho nepredloží?
    Mishok Nema, avsak ak ma pridelene DIČ osobne odporucam informovat DU, ze nema povinnost podat danove priznanie

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    OZ nema povinnost predkladat uctovnu zavierku ak uctuje v JU a nema povinnost podat danove prizanie.
    ak presiahne obrat 200 000€ musi nasledujuci rok uctovat v PU a vtedy musi predlozit uctovnu zavierku
    tak isto ak uctuje v JU a ma zdanitelne prijmy
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubocka Ďakujem za odpoveď.
    Lucia Lašová Dobrý deň. Viete mi prosím niekto poradiť ako je to v prípade OZ, ktoré účtuje v systave PJ? Taktiež nepodávalo DP, lebo nemalo zdaniteľné príjmy. Moja otázka je či je tiež oslobodené od zasielania účtovnej závierky a výročnej správy do registra. Ďakujem
    Mishok v pripade PU mate povinnost predlozit uctovnu zavierku v kazdom pripade (v prispevku som to uviedol)
    Lucia Lašová mozte mi prosim este napísať, na aký zákon sa to odvoláva. Za rok 2012 som tiež účtovala OZ v podvojom účtov. a priznanie sme na DÚ nepodávali. Dakujem
    Mishok Musím sa opraviť: Povinnosť ukladať dokumenty podľa § 23 ods. 2 zákona oúčtovníctve sa nevzťahuje na účtovnú jednotku, ktorá nie je založená alebo zriadená na účel podnikania okrem pár výnimiek:
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...cia_NO_RUZ.pdf

    Pomýlilo ma ze UZ už nie je povinnou prílohou daňového priznania aj keď sa povinne prekladá v lehote na podanie DP
      zbaliť

    Má OZ povinnosť predkladať závierku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.