Zavrieť

Porady

Písomné vyhlásenie o schválení alebo neschválení ÚZ do zbierky listín.

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Napriek tomu, že je zriadený register účtovných závierok ostáva dotknutým osobám povinnosť zaslať

530/2003 Z. z. Zákon o obchodnom registri

§ 9
(6) Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.

Volala som na Ministerstvo spravodlivosti a tam mi potvrdili, že v tomto prípade je legislatívna diera a pripravujú novelu zákona, aby sa tieto vyhlásenia nemuseli predkladať. Účinnosť ale bude asi až od budúceho roka.
Usporiadat
Carsgirl Carsgirl

Carsgirl je offline (nepripojený) Carsgirl

samouk, účtovníčka
Povinnost je aj pri zaslani schvalenej UZ? A prave som si pozrela register, a nieje tam este zverejnena uctovna zavierka, cim to moze byt sposobene?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
To znamená, že treba dávať aj na DÚ aj na OR?
To čo za znižovanie administratívy?
2 0
Centrum Centrum

Centrum je offline (nepripojený) Centrum

Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac
Kontrolovala som tiež uloženie v OR a jedna PO ešte nie je zapísaná, hoci ostatné sú, myslím, že je to závislé od daného správcu na DÚ, ktorý to spravuje, lebo u všetkých som to riešila rovnako.Treba počkať.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

To vyhlásenie o schválení ste teda posielali na súd?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jarkra
To vyhlásenie o schválení ste teda posielali na súd?
na du elektronicky ako pdf dokument
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

posiela sa to len na DU elektronicky a DU to potom postupuje do registra účtovných závierok...
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Posielala som dotaz na FS - prikladám odpoveď

Otázka znela: Posielala som účtovnú závierku za s.r.o. už schválenú, je potrebné posielať na DU ešte aj oznámenie o schválení UZ a vyhlásenie spoločníka o schválení UZ?

Dobrý deň,

v prípade, ak ste účtovnú závierku poslali elektronicky už schválenú, nie je potrebné posielať oznámenie o schválení účtovnej závierky a rozhodnutie spoločníka o schválení.

---
S pozdravom,
Ing. Markéta Babišová
Kontaktné centrum podpory
Finančné riaditeľstvo SR
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

martina2006
Posielala som dotaz na FS - prikladám odpoveď

Otázka znela: Posielala som účtovnú závierku za s.r.o. už schválenú, je potrebné posielať na DU ešte aj oznámenie o schválení UZ a vyhlásenie spoločníka o schválení UZ?

Dobrý deň,

v prípade, ak ste účtovnú závierku poslali elektronicky už schválenú, nie je potrebné posielať oznámenie o schválení účtovnej závierky a rozhodnutie spoločníka o schválení.

---
S pozdravom,
Ing. Markéta Babišová
Kontaktné centrum podpory
Finančné riaditeľstvo SR

ale nevyjadrili sa k vyhlaseniu - to nespada do ich kompetencie ... rozhodnutie spolocnika a vyhlasenie su dve rozdielne veci
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

martina2006
Posielala som dotaz na FS - prikladám odpoveď

Otázka znela: Posielala som účtovnú závierku za s.r.o. už schválenú, je potrebné posielať na DU ešte aj oznámenie o schválení UZ a vyhlásenie spoločníka o schválení UZ?

Dobrý deň,

v prípade, ak ste účtovnú závierku poslali elektronicky už schválenú, nie je potrebné posielať oznámenie o schválení účtovnej závierky a rozhodnutie spoločníka o schválení.

---
S pozdravom,
Ing. Markéta Babišová
Kontaktné centrum podpory
Finančné riaditeľstvo SR
Tak, ako si sa pýtala, takú odpoveď si dostala. Mala si sa pýtať konkrétne na to, čo tu avalik pricapila. A otázku si mala adresovať Okresnému súdu a nie na DÚ. Písomné vyhlásenie na základ § 9 zákona 530/2003 sa podáva VŽDY (teda, zatiaľ, kým to neráčia zmeniť). Bude to od Teba požadovať OR a nie DÚ. DÚ je len "sprostredkovateľ", ktorý im to tam prepošle.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Ďakujem za vysvetlenie
0 0
Carsgirl Carsgirl

Carsgirl je offline (nepripojený) Carsgirl

samouk, účtovníčka
Dobry den, dana povinnost sa vztahuje na vsetky spolocnosti?Ak nie, tak na ktore sa to vztahuje?
A ma to nejaku formu?
Naposledy upravil Carsgirl : 30.06.14 at 07:25
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Carsgirl
Dobry den, dana povinnost sa vztahuje na vsetky spolocnosti?Ak nie, tak na ktore sa to vztahuje?
hore je citat zo zakona o obchodnom registri ... a v texte sa uvadza "zapisana fyzicka osoba" a "zapisana pravnicka osoba"
0 0
Carsgirl Carsgirl

Carsgirl je offline (nepripojený) Carsgirl

samouk, účtovníčka
avalik
Carsgirl
Dobry den, dana povinnost sa vztahuje na vsetky spolocnosti?Ak nie, tak na ktore sa to vztahuje?
hore je citat zo zakona o obchodnom registri ... a v texte sa uvadza "zapisana fyzicka osoba" a "zapisana pravnicka osoba"
Uz rozumiem, dakujem
0 0
Carsgirl Carsgirl

Carsgirl je offline (nepripojený) Carsgirl

samouk, účtovníčka
Uz len taku vec, k vyhlaseniu uz neprikladam kopie listin UZ?
(Kedze som to este v marci popri RUZ neposlala, teda to vyhlasenie)
Naposledy upravil Carsgirl : 30.06.14 at 08:08
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nie neprikladas

Obchodny zakonnik
§ 40
(4) Povinnosť podľa odsekov 1 až 3 sa považuje za splnenú uložením účtovnej závierky v registri účtovných závierok podľa osobitného zákona.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ja som dnes volala do Zbierky listín do Nitry kvôli tomu vyhláseniu podľa §9 ods.6 a pani mi povedala, že všetky listiny teda závierku a oznámenie o schválení sa posiela na finančnú správu, že im už netreba nič posielať.
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

zuzana
Ja som dnes volala do Zbierky listín do Nitry kvôli tomu vyhláseniu podľa §9 ods.6 a pani mi povedala, že všetky listiny teda závierku a oznámenie o schválení sa posiela na finančnú správu, že im už netreba nič posielať.
--------
1. Pani má z časti pravdu - im sa to posiela prostredníctvom DÚ - je to tu už niekoľkokrát riešené
2. pani je zákonodarca? Máš to písomne?
3. Rob ako chceš, nik Ťa nenúti....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zuzana
Ja som dnes volala do Zbierky listín do Nitry kvôli tomu vyhláseniu podľa §9 ods.6 a pani mi povedala, že všetky listiny teda závierku a oznámenie o schválení sa posiela na finančnú správu, že im už netreba nič posielať.
ano zavierku a "oznamenie" ... tu ale ide o "vyhlasenie" - a to v tvojej odpovedi od pani zo zbierky nevidim
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ja som sa konkrétne pýtala na vyhlásenie podľa §9 zákona 530/2003 a ona ma hneď zrušila, že im sa už nič nezasiela a pani nie je zákonodárca to je fakt, ale pani by mala mať základné informácie, aj keď nie vždy je to tak Takže vy to zasielate, nevadí, že to už je neskoro, ak závierku sme mali schválenú v apríli?
0 0
Relax200 Relax200

Relax200 je offline (nepripojený) Relax200

zuzana
Ja som dnes volala do Zbierky listín do Nitry kvôli tomu vyhláseniu podľa §9 ods.6 a pani mi povedala, že všetky listiny teda závierku a oznámenie o schválení sa posiela na finančnú správu, že im už netreba nič posielať.
Ahojte, ja som dnes tiež volala do Zbierky listín, ale v BA. Vyhlásenie je potrebné, ak som ho nepridala k schvalenej UZ na DÚ (malo sa to podavat spolu), mam to teraz odniest osobne na súd, zavierku vraj nemusim uz prikladat. (Nezabudol prizvukovat, ze malo byt podavane spolu :-) ).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať