Zavrieť

Porady

oprava základu dane

čavte,
prosím vás keď mám dobropis za tovar nakúpený v marci s dátumom dodania 4.4. tak opravu základu dane urobím až za zdaňovacie obdobie apríl? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Dobropis zaradis do DPH v tom obdobi, v ktorom ho dostanes, takze v tvojom pripade je to 04/2006.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ja k tomu len toľko:
    Je vôbec správna faktúra s dátumom dodania 4.4.2006 keď sa jedná o tovar dodaný v marci?

    Alebo nerozumiem a dátum dodania na dobropise je 4.4.2006?

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Tovar je kupeny v marci 2006, cize datum dodania je 03/2006, dobropisovane je v aprili 2006, cize oprava DPH bude v 04/2006.
    Aspon takto jednoznacne som to ja pochopila.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ivet.b
    Tovar je kupeny v marci 2006, cize datum dodania je 03/2006, dobropisovane je v aprili 2006, cize oprava DPH bude v 04/2006.
    Aspon takto jednoznacne som to ja pochopila.
    V príspevku č.2 píšeš o obdržaní dobropisu......to je správne. O dobropise sa účtuje s dátumom jeho obdržania (nie dobropisovania).
    Opravte ma, ak sa mýlim.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Áno v prípade došlého dobropisu sa o ňom účtuje v období, keď ho platiteľ obdrží - dostane.

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Ved ano, dobropisovane a aj obdrzane to bolo v 04/2006. Tu je zhoda obdobia. Ak by bolo napr. dobropisovane v 03/2006 a dobropis by dostali v 04/2006, do DPH to pojde v odbobi obdrzania dobropisu, teda 04/2006.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    ivet.b
    Tovar je kupeny v marci 2006, cize datum dodania je 03/2006, dobropisovane je v aprili 2006, cize oprava DPH bude v 04/2006.
    Aspon takto jednoznacne som to ja pochopila.
    No ono to je tak , že pri DP alebo ŤP máte uviesť datum dodania ak sa odlišuje od dátumu vystavenia §71. No a keď už oni tam dátum dodania uvádzali, tak tam nemal byť aprílový ale asi marcový, lebo k dodaniu došlo v marci.
    Dôležité je aby oni -dodávatelia opravili DPH v DP podľa dátumu vystavenia a odberateľ podľa obdržania.

    tarinko je offline (nepripojený) tarinko

    tarinko
    § 25 oprava základu dane
    rozdiel sa uvedie v tom zdaňovacom období v ktorom sa vystavil doklad o oprave základu dane

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Veľmi málo informácií a veľmi veľa dohadovania .-)

    Vo všeobecnosti vôbec nevieme dôvod vystavenia dobropisu. Nemusí sa predsa jednať iba o dôvody uvádzané v § 25. Zadávateľ ich neuviedol, takže dohadovaním nič nevyriešime.

    My však riešime otázku "prijatia dobropisu" A to snáď už bolo zodpovedané.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.