Zavrieť

Porady

Obec užíva časť môjho pozemku ako kanál na dažďovú vodu, ako postupovať pri náprave?

Pri plote rodinného domu mi končí upravený kanál (járok) na dažďovú vodu a cca 70m mi tečie voda cez pozemok. Po silných dažďoch mám nánosy blata a odpadkov po pozemku, podmýva mi to plot ktorý je tým už znehodnotený. Ako postupovať a donútiť obec konať? Písal som im už dva listy, ale odpoveď žiadna...
Ďakujem za rady.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Otázka evokuje odpoveď vo význame " OBEC UŽÍVA " , že si sa s obcou dohodol na užívaní ...
Text ale následne toto neguje .

Písal si listy ... no záleží aj od obsahu a aj štylizácie .
No niet nad osobný kontakt .
Takže na Tvojom mieste by som šiel za starostom a pekne žiadal o vyvetlenie , konanie a odstránenie danej situácie .

Druhá možnosť je , že by si sa realizoval a na vlastné náklady urobil nejaké opatrenia na zabezpečenie odtoku vody ( situáciu poznáš len Ty ) . Následne by si poslal faktúru obci .

Nepomôže , nereflektuje , nie je ochota ...ale len výhovorky a hlavne bude argumentácia ohľadom nedostatku financií v obecnej kase ?

Ja len predpokladám - dúfam , že máš aj nejaké fotky .
Tieto by som pripojil k žalobe , kde by som aj vyčíslil tie škody na mojom majetku .

Majetok má predsa aj obec , ak by si vyhral súd , tak následne môžeš posunúť vymáhanie pohľadávky exekútorovi .

Otázka :
Ty nemáš poistku ???

P.S.:
Za seba poviem .
Na určité veci upozorňujem iba dva krát . Následne konám ... a kua , že bez výstrahy .
Naposledy upravil buchač : 24.06.14 at 03:29

charles91 je offline (nepripojený) charles91

charles91
Ako ste to nakoniec vyriešili ? Mám ten istý problém, až na to že vedľa na pozemku je kanál ktorý patrí obci, a o ktorý sa vôbec nestará. Je v dezolátnom stave, a obec nie je ochotná kanál opravovať, pretože to nie je v rozpočte.

Obec užíva časť môjho pozemku ako kanál na dažďovú vodu, ako postupovať pri náprave?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.