Zavrieť

Porady

splnomocnenie

Pekny den,
viete mi niekto poradit ako by malo vyzerat splnomocnenie a co by malo obsahovat, ak chcem niekoho splnomocnit na predaj pozemku a nehnutelnosti na tomto pozemku a tiez splnomocnit na nasledne narabanie s peniazmi za predaj? existuje nejaky predpisany vzor? treba priviest k notarovi obidvoch - cize toho kto splnomocnuje aj toho kdo bude splnomocneny?
Dakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

nikulik Pozri príspevok
Ahojte, bratovi vystavoval zamestnavatel splnomocnenie k predaju a prepisu služobného automobilu. Koľko má platnosť takéto splnomocnenie? Lebo to auto sa nepredalo, pretože ho trebalo ešte poopravovať, a teraz ho chcu predať, a nevieme či mu treba znova splnomocnenie, alebo môže použiť to prve.
V splnomocnení sa zvykne uvádzať, na akú dobu sa vystavuje. Ak tam nie je žiadne obmedzenie, tak platí až do odvolanie splnomocniteľom.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Nie je tam doba, takze do odvolania. Dakujem pekne.
0 0
plochy plochy

plochy je offline (nepripojený) plochy

Dobry den,
potreboval by som surne poradit. Momentalne sa nachadzam v zahranici a dal som mojej spoluziacke splnomocnenie, aby ma zapisala pre nasledujuci skolsky rok a splnomocnenie som nedal overit notarovi. Pravdaze studijna referentka splnomocnenie neuznala. Ma na to pravo? Nema moj podpis dostatocnu dokaznu mieru? Ak ma nejake pochybnosti o jeho pravosti moze si ho dat overit znalcovi, myslim si, ze jej postupom obmedzila moje prava. Hovori sa niekde v zakone, ze kazde splnomocnenie musi byt overene?
Za pomoc vopred dakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

plochy Pozri príspevok
Dobry den,
potreboval by som surne poradit. Momentalne sa nachadzam v zahranici a dal som mojej spoluziacke splnomocnenie, aby ma zapisala pre nasledujuci skolsky rok a splnomocnenie som nedal overit notarovi. Pravdaze studijna referentka splnomocnenie neuznala. Ma na to pravo? Nema moj podpis dostatocnu dokaznu mieru? Ak ma nejake pochybnosti o jeho pravosti moze si ho dat overit znalcovi, myslim si, ze jej postupom obmedzila moje prava. Hovori sa niekde v zakone, ze kazde splnomocnenie musi byt overene?
Za pomoc vopred dakujem.
O zastupovaní na základe plnomocenstva pojednáva obč. zákonník v § 31 - 33. Tam síc enie je priamo napíasné, že plná moc musí byť overená notárom, ale ten, u koho sa konanie na základe plnej moci robí, môže vyžadovať overenie podpisu. Najmä ak ide o závažné záležitosti a tretia strana chce mať istotu, že splnomocnenec koná skutočne na základe plnej moci od splnomocniteľa a že plná moc nebola sfalšovaná. Niekedy to vyžaduje priamo zákon (napr. pri prevode nehnuteľností), niekedy to majú inštitúcie v nejakých predpisoch.

Konanie v mene študenta pri zápise je dosť závažná vec a ak študijný odbor vyžaduje overenú plnú moc, tak je v práve.

plochy Pozri príspevok
Nema moj podpis dostatocnu dokaznu mieru?
Dokladov s tvojim podpisom si môže každý vyhotoviť koľko len chce. Keby sa to neoveroevalo, mal by si na krku kopec pochybných úverov a prišiel by si o všetky nehnuteľnosti, aj ktoré nevlastníš.

plochy Pozri príspevok
Ak ma nejake pochybnosti o jeho pravosti moze si ho dat overit znalcovi,
Prečo by mali oni znášať náklady na znalca? Nie oni žiadajú vykonať nejakú právnu skutočnosť, ale ty. PReto ty musíš preukázať, že tvoj podpis na plnej moci je pravý. Ťaháš za kratší koniec. Bez toho ti zápis nemusia vykonať.
plochy Pozri príspevok
myslim si, ze jej postupom obmedzila moje prava. Hovori sa niekde v zakone, ze kazde splnomocnenie musi byt overene?
Za pomoc vopred dakujem.
Neobmedzila tvoje práva, len postupovala dôkladne, aby nedošlo k neoprávnenému zapísaniu študenta. Vopred si treba overiť, či na určitý právny úkon treba overené splnomocnenie.
0 0
plochy plochy

plochy je offline (nepripojený) plochy

Ide o to, ze ak to skutocne vyzaduju, mali by to niekde uviest. V nasom studijnom poriadku sa neuvadza, ze splnomocnenie musi byt overene. Nemalo by sa studijne oddelenie riadit vnutornymi predpismi fakulty? Ak by to bolo vyslovne uvedene v studijnom poriadku, nemal by som s tym najmensi problem, pred odchodom by som si to dal overit, ale som si precital studijny poriadok a tam nic take nebolo. Referentka ma nejake nepisane pravidla a ja sa nemam ako k nim dostat. Najblizsie povie, ze podpis musi byt ciernou farbou a nie modrou. Myslim si, ze taketo dolezite veci by mali byt upravene minimalne v studijnom poriadku a nie na svojvoli referentky, ked ina referentka s tym nema najmensi problem.
Dakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

plochy Pozri príspevok
Ide o to, ze ak to skutocne vyzaduju, mali by to niekde uviest. V nasom studijnom poriadku sa neuvadza, ze splnomocnenie musi byt overene. Nemalo by sa studijne oddelenie riadit vnutornymi predpismi fakulty? Ak by to bolo vyslovne uvedene v studijnom poriadku, nemal by som s tym najmensi problem, pred odchodom by som si to dal overit, ale som si precital studijny poriadok a tam nic take nebolo. Referentka ma nejake nepisane pravidla a ja sa nemam ako k nim dostat. Najblizsie povie, ze podpis musi byt ciernou farbou a nie modrou. Myslim si, ze taketo dolezite veci by mali byt upravene minimalne v studijnom poriadku a nie na svojvoli referentky, ked ina referentka s tym nema najmensi problem.
Dakujem.
A prečo si si predtým nezavolal na študijné oddelenie a nespýtal sa na tvoj prípad? Teda že budeš v zahraničí a či sa môžeš zapísať na základe splnomocnenia. Povedala by ti, že to musí byť overené a mal by si po starostiach.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

plochy Pozri príspevok
Ide o to, ze ak to skutocne vyzaduju, mali by to niekde uviest. V nasom studijnom poriadku sa neuvadza, ze splnomocnenie musi byt overene. Nemalo by sa studijne oddelenie riadit vnutornymi predpismi fakulty? Ak by to bolo vyslovne uvedene v studijnom poriadku, nemal by som s tym najmensi problem, pred odchodom by som si to dal overit, ale som si precital studijny poriadok a tam nic take nebolo. Referentka ma nejake nepisane pravidla a ja sa nemam ako k nim dostat. Najblizsie povie, ze podpis musi byt ciernou farbou a nie modrou. Myslim si, ze taketo dolezite veci by mali byt upravene minimalne v studijnom poriadku a nie na svojvoli referentky, ked ina referentka s tym nema najmensi problem.
Dakujem.
mas absolutnu pravdu, don quijote.
0 0
druzgal druzgal

druzgal je offline (nepripojený) druzgal

viete mi niekto poradit ako by malo vyzerat splnomocnenie a co by malo obsahovat, ak chcem niekoho splnomocnit na zapis na vysoku skolu? dakujem
0 0
madulka madulka

madulka je offline (nepripojený) madulka

Som studentka stredoeuropskej vysokej skoly v Skalici odbor medzinarodne vztahy ...viac
Viete mi prosim poradit ,ako sa ma napisat splnomocneie, aby som mohla vybavovat vsetky potrebne uradne povolenia a potvrdenia pre farsky urad na prerabku a opravu kostola ?
Dakujem
0 0
gabooz gabooz

gabooz je offline (nepripojený) gabooz

advokátsky koncipient
nie je potrebne overovat notarom.
0 0
olasova olasova

olasova je offline (nepripojený) olasova

Ja by som urcite overila splnomocnenie na predaj a pripadne prevzatie financnych prostriedkou. Zoberte si, ze by ste vy kupovali, v tejto dobe by ste verili niekomu kto by Vam povedal, ze predavajuci mu dal splnomocnenie, ale nema ho podpisane u notara. Ja by som neverila. Je to moj osobny nazor a skusenost.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

gabooz Pozri príspevok
nie je potrebne overovat notarom.
gabooz, keď odpovedáš na nejaký príspevok, je dobré keď ho vo svojej odpovedi odcituješ. Napr. teraz čitateľ nevie, na ktorú otázku si odpovedal. Otázok aj prípadov bolo v téme zadaných viac.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

olasova Pozri príspevok
Ja by som urcite overila splnomocnenie na predaj a pripadne prevzatie financnych prostriedkou. Zoberte si, ze by ste vy kupovali, v tejto dobe by ste verili niekomu kto by Vam povedal, ze predavajuci mu dal splnomocnenie, ale nema ho podpisane u notara. Ja by som neverila. Je to moj osobny nazor a skusenost.
olasova, pre teba platí to isté, čo pre gabooz. Navyše treba si pozrieť, kedy bola otázka zadaná. Vidím, že si odpovedala na prvý príspevok - ten bol zadaný pred dva a pol rokmi. Na ten už odpovedať netreba.
0 0
madulka madulka

madulka je offline (nepripojený) madulka

Som studentka stredoeuropskej vysokej skoly v Skalici odbor medzinarodne vztahy ...viac
madulka Pozri príspevok
Viete mi prosim poradit ,ako sa ma napisat splnomocneie, aby som mohla vybavovat vsetky potrebne uradne povolenia a potvrdenia pre farsky urad na prerabku a opravu kostola ?
Dakujem
Prosim Vas, ako to tu vlastne funguje, odpovie mi niekto? Ako dlho sa caka na odpoved?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

madulka Pozri príspevok
Prosim Vas, ako to tu vlastne funguje, odpovie mi niekto? Ako dlho sa caka na odpoved?
Tí, čo poskytujú rady, tak to robia dobrovoľne. Nikto tu nie je profesionálny radca. Odpoveď na tvoju otázku nemáš zaručenú. Ak sa niekto nájde, kto vie odpovedať a je ochotný to urobiť, tak ti odpovie. Ak nie, tak je možné, že odpoveď nedostatneš.

A ako dlhlo čakať? - dokedy chceš. Pokiaľ ti nikto neodpovedal, mohlo sa stať, že si tvoju otázku nikto nevšimol, tak môžeš svoj príspevok posunúť (aktualizovať) tak, ako si to teraz urobila, alebo len odcituješ svoj pôvodný príspevok a do nového dáš text "Posúvam...".
0 0
monymon monymon

monymon je offline (nepripojený) monymon

nepises, z akeho titulu (akej pozicie )ides konat, - splnomocnujes, budes splnomocnencom? Ak budes konat ty, budes zastupovat subjekt (napr. farnost), alebo len jej statutara? co obnasa pojem "prerabka kostola"? takze sa ti radi dost koplikovane. Ides robit co? aj vybavovat nejake peniaze? uzatvarat zmluvy? konat voci stavebnemu uradu, pamiatkarom? Tvoja otazka je tak vseobecna ze az. Ale aby to nebol prispevok o nicom, tak len cisto vo vseobecnej rovine - ak si ty splnomocnencom - teda plna moc znie na teba, musi obsahovat to, kto ta splnomocnuje , na aky ukon (presne identifikovat, ak je vci konkretnemu organu v konkretnom konani, uviest oznacenia oboch), rozsah splnomocnenia, trvanie splnomocnenia a podpis. Tazko povedat, ci aj overeny, lebo nepises na ake ukony to bude ale velmi zovseobecnene - ak je primarny pravny ukon podmieneny overenim podpisov aj Pm-ko musi byt podpisane s overenim.
0 0
angua angua

angua je offline (nepripojený) angua

dobrý,
mala by som otázku ohľadne splnomocnenia.
môj klient živnostník a zároveň spoločník v inej firme, chce splnomocniť svoju pracovníčku na bežnú komunikáciu so štátnou správou, telefónnymi spoločnosťami, proste na činnosti bežného chodu spoločnosti aj živnosti.
skúšala som hľadať, či sa tu nenájde nejaký vzor takého všeobecného splnomocnenia, ale nič som nenašla. neviete mi niekto poradiť aspoň približnú formuláciu takéhoto splnomocnenia?
vopred ďakujem.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

v prílohe nájdete vzorové splnomocnenie, ak niekomu pomôže budem len rada
Naposledy upravil dracica : 28.01.09 at 20:57
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dracica Pozri príspevok
v prílohe nájdete vzorové splnomocnenie, ak niekomu pomôže budem len rada
Dracica, pridaj ten vzor aj do sekcie Tlačivá:

http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=19

Tam je pohromade väčšina tlačív a formulárov.
0 0
Kerwal Kerwal

Kerwal je offline (nepripojený) Kerwal

zdravim vsetkych,
moj problem je tiez dost specificky.
mam zaujem odkupit jednu nehnutelnost, ale majitel je cudzinec (konkretne japonec), tak neviem, ci je tu moznost vsetko vybavit aj cez nas, v pripade, ze by jeho slovensky zastupca mal splnomocnenie k tomuto ukonu.
v pripade, ze ano, tak aky je celkovy postup? da sa to splnomocnenie vyriesit aj tak, ze by majitel tej budovy nemusel cestovat na slovensko? (fax, konzulat, notari, neviemco?)
vopred vdaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať