Zavrieť

Porady

Zadrzany VP v Nemecku

Dobry den.
Nedavno mi bol nemeckou policiou zadrzany VP za jazdu pod vplyvom alkoholu kedze som prekrocil povolenu hranicu.
Po porade s nemeckym pravnikom som sa dozvedel ze budem musiet zaplatit pokutu a dostanem zakaz vedenia motoroveho vozidla na uzemi nemecka na priblizne 6 mesiacov. Teda tento zakaz sa bude tykat iba nemecka.
Moj VP bude-bol nasledne odoslany na slovensko kedze majitelom je stat.
Chcem sa teda spytat ci by mi niekto vedel poradit ako mam postupovat a ci ma caka postih aj zo strany slovenskej policie alebo si ho jednoducho vyzdvihnem a budem moctaj nadalej jazdit mimo uzemia nemecka?
Podla pravnika by to tak malo byt ale nevedl mi to povedat s urcitostou.
dakujem za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ty jeliman. Tebe by som vodicsky nevydal uz nikdy, ked si sadas za volant ozraty. Takych mam najradsej, Jazdia ozrati a este vymyslaju ako to ojebabrat, ked im vezmu vodicak. Co keby si sa tou prepitou hlavou zamyslel nad tym co si urobil, prijal trest a prestal vymyslat?
    Mimochdom, ako chces jazdit mimo uzemia Nemecka, ked nemas vodicsky prekuaz? Ci chces u nas nahlasit stratu a vybavit si novy?
    No nevadi, odpustam Ti ze som sa musel kvoli Tebe rozculit.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    duves, denis_m6, jslancik, Excise Duty, maja
    Neužitočné (1)
    4
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    embe1 Jelimanko moj zlatucky...ja som prekrocil povolenu hranicu o 0,2 promile
    Nevymyslam a nechcem jazdit bez vodicskeho. To by som si nikdy nedovolil. Chcem moj stary ktory bude na Sk. Keby si si precital co som napisal tak sa dozvies ze vp bude odoslany na Slovensko. A chcel som sa len dozvediet aky je potom postup slovenskej policie ci mi ho vydaju alebo budem musiet nieco podstupit aj na slovensku. Kedze z pohladu pravnika v De sa skutok stal v De a z toho vyplyva ze zakaz je iba v De a nikde inde.
    Hai capito?
    Som si vedomy svojho preslapu zaplatim zan a nechcem sa vyhybat trestu. Vsetko zaplatim a pretrpim. Chcel som sa len dozvediet ako bude postupovat slovenska policia a co mam ja urobit. To je vsetko. Nic viac nic menej.
    Dakujem za pochopenie
    taiko Nic to nemeni na verci, ze len absolutne hovado si sada za volant ozrate. A este sa budes ospravedlnovat, ze "sak som len o 0.2 prekrocil". Do smrti by Ti mali vodicak vziat.
    Boyka Prosím Ťa už sa nerozčuľuj pretože tu sú iní ľuďia.
    Nič sa nedeje vraia ti VP na slovensku a môžeš ďalej jazdiť po celej EU okrem DE kde si dostal zákaz.Pre policajtov SR si úplne čistý ako by sa nič nestalo.Nepočúvaj ľudí ktorý to nezažili.
      zbaliť

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    § 95
    Vydanie vodičského preukazu
    (3) Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo podľa § 71 po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania možno vydať nový vodičský preukaz; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    embe1 Dakujem za odpoved!
    sosak http://auto.sme.sk/poradna/1099-zadrzanie-vp-v-cudzine
    marek11222 Ak polícia odoberie cudzincovi vodičský preukaz, ten následne putuje do krajiny pôvodu vodiča - české úrady ich zašlú príslušným tamojším úradom, napríklad teda na Slovensko. Slovenské úrady potom hriešnikovi v ČR zadržaný vodičský preukaz vydajú. Takto postihnutý vodič potom môže šoférovať na území Slovenska, ale nesmie riadiť na území ČR. toto mi tvrdili aj cesky policajti a aj policajti u nas na slovensku
    marek11222 http://www.czsk.net/svet/clanky/cr/b...stempresr.html
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Zákaz je zákaz

    Faktom však je, že ak vodičovi odobrali slovenský vodičský preukaz a má zakázané viesť motorové vozidlo, nemôže si sadnúť za volant so žiadnym vodičským oprávnením. Nezáleží na tom, kde bol druhý vodičský preukaz vystavený, či už v Českej republike alebo v ktorejkoľvek inej krajine.

    "Pokiaľ by vodič viedol motorové vozidlo na našom území, dopúšťal by sa trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia, za čo mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky," uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky Denisa Baloghová.

    http://www.noviny.sk/c/krimi/ani-dva...u-sa-nevyhnete

    Jazdiť mimo Nemecka nemôžeš, bolo by to marenie úradného rozhodnutia.
    Naposledy upravil sosak : 10.07.14 at 06:57
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    embe1 Lenze podla nemeckeho pravnika sa zakaz vztahuje iba na uzemie nemecka kedze skutok sa stal v nemecku. Keby sa stal skutok na slovensku tak je jasne ze zakaz plati vseobecne. On uz mal s tymto skusenosti a jeho predosly klient dostal zakaz iba v nemecku a do vodicaku dostal cervenu nalepku s preciarknutym D. Po uplynuti zakazu zaplateni pokuty a vybaveni papierovaciek moze potom jazdit nadalej aj na uzemi nemecka.
    Teda som sa chcel spytat ci je nieco nove alebo to stale plati ako v predoslom pripade...
    V linku ktory si pridal hovoria o vp odobratom na slovensku teda to je ina vec a to je jasne.
    Keby mam nemecky vp tak je jasne ze mam zakaz vseobecne ale kedze mam slovensky tak sa podla nemeckych zakonov vztahuje iba na uzemie nemecka.
    Teda neviem ci vlastne nejake postihy mozem ocakavat...
    A dalej ja nemam ziadny druhy vp otazka sa tyka konkretne toho zadrzaneho.
    taiko ako chces jazdit mimo uzemia Nemecka, ked nemas vodicsky prekuaz? Ci chces u nas nahlasit stratu a vybavit si novy?
    sosak http://auto.sme.sk/poradna/1099-zadrzanie-vp-v-cudzine
    marek11222 mimo uzemia nemecka moze jazdit ale az ked mu pride VP na slovensko, co moze trvat mesiac,2 alebo 3 . tu mu ziadne vodicaku nehrozi,a ani pokuta, vsetky pripadne nasledky bude znasat v nemecku lebo tam sa skutok stal, na slovensku priestupok neurobil tak mu nemaju dovod vodicak nevratit, aspon tak to mne vysvetlili u dopravakov. a tak jak embe pisal, marenie uradneho rozhodnutia by to bolo vtedy keby mal zakaz od slovenskych policajtov jako slovensky obcan a jazdil by bez VP , a je jedno ci na SR, alebo v DE. slovensky zakaz plati vseobecne v celej unii takto zaplati pokutu do nemecka a tym to haslo pre nho ,mozno rok dva tam nemoze jazdit zalezi jaky trest mu vameraju nemcuri
    misoft @sosak: aby si bol v obraze: ak zadržia VP v cudzine, sú ich štátne orgány ho vrátiť do štátu, ktorý ho vydal. Za ako dlho - to sa neuvádza - je tam formulka neodkladne. Uvedom si, že VP je majetkom štátu, je to úradný dokument a pokiaľ štát, ktorý ho vydal, nedá zvolenie k jeho zadržiavaniu v inom štáte (hoci aj v štáte EÚ) - NESMÚ ho zadržiavať - musia ho vrátiť (ale nie držiteľovi, len tomu, kto ho vydal - teda PZ SR - resp. MV SR). Držuiteľ bol potrestaný zákazom vedenia v Nemecku, ale nie na Slovensku. Takže môže požiadať DI o jeho vrátenie, pretože na SK sa nedopustil priestupku, na SK nebol v tomto smere riešený.

    Preberala sa možnosť v rámci EÚ, že ak sa potrestá v jednom štáte, platí trest všade, ale zatiaľ to neplatí! Zatiaľ!
    Boyka Môj zlatý SOSAK vieš to ako si obkomentoval môj názor na to čo tu tvrdíš o zadržaní VP v nemecku.To či ja sedím za volantom alebo si sadnem,myslím že o takýchto veciach ty nerozhoduješ a jedna vec je že mám odjazdene asi toľko koľkokrat si sa ty v živote nadýchol.Alebo lepšie povedané čo ani nikdy neojazdíš.
    Ale myslím že inteligencia a tvoje argumenty hovorí sama za seba,pretože neviem kde si vyčítal že mne sa to stalo.
    Sa uvedom.
      zbaliť
    mne sa toto stalo v čr, zadrzali mi vp, ale s tym,ze nesmiem soferovat na ich uzemi,na sr sa to nevztahuje,tu ti ho maju vratit, riesit ma tiez bude pčr, na slovensku si nic nespachal,tak mozes byt kludny,som sa na to pytal aj na inspektorate. takze zakaz len v nemecku,pokuta tiez tam sa bude platit,snad ti odpoved pomohla
    embe1 dakujem za odpoved
    , Embe 1 chcem sa ta spytat ako si dopadol s tym vp, zadrzanom v nemecku, kolko to trvalo kym ti to poslali na sk, a či ti ho potom vydali slovensky policajti bez problemov spat alebo si musel čakat na uplynutie trestu.
    Chem sa spitat:policia v Nemecku mi zadrzala VP.za alkohol.moja otaska je:je mozne ze ked som nesoferoval a ni nesedel v aute mozu mi odobrat vodicak.aj ked bolo auto zle zaparkovane.dakujem
    denis_m6 ked si nesedel v aute, nemozu ti odobrat vodicak za alkohol za volantom, neskusal si to auto nahodou preparkovat?

    denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

    denis_m6
    Embe1, neviem ako na tvoju otazku odpovedat slusne, bez emocii. Asi len tolko, ze co si si navaril, to si zjedz. Byt v Nemecku tak ozraty, ze ti vezmu vodicak, bohvie kolko si v skutocnosti mal.. a k tomu, co ti vravel pravnik, predstav si ze sa nieco stane, a ty budes vsetkym tvrdit, ze ved som mal len trosku nad limit, tak co teraz, ved jazdit mozem dalej...
    prave ze ani to som neurobil.auto mi preparkoval policajt,pretoze som povedal ze som pil a vtedi nesadam za volant.Ale podla nich som prisiel na aute pod vplivom alkoholu co je len ich domienka.ale nie je to pravda,bol som aj u pravnika,ale nepomohlo hoci v zazname jasne stoji ze som nesoferoval a ani nesedel v aute.policajti nemaju ziadni dokaz ze bi som soferoval pod vplivom alkoholu.Iba sa domnievaju.a na tej domnienke mi bol odobrati vodicak.Sud nariadil zakaz soferovania a este aj dost vysoku pokutu.nie som pravnik,takze sa tomu nerozumiem,kde by som sa mal obratit alebo ako postupovat?Da sa to riesit aj inak ako prostrednictvom advokata ale je lepsie si znovu najst advokata,.este podotknem us bol vineseny rozsudok.dakujem za radi
    misoft Najmi si právnika na to. Podať odvolanie voči rozhodnutiu nem. súdu - dôvod - neboli predložené žiadne dôkazy o tom, že si riadil vozidlo. Domnienka nem. polície, že asi si prišiel predtým, nie je dôkaz. Až dosiehneš odvolacie konanie, cez právnika (preto ti odporúčam si ho najať) nech polícia predloží rukolapné dôkazy - a to obrazový záznam, zvukový záznam. Inak je to len vykonštruované tvrdenie Polizei.
    Moze mi niekto poradit kde mam hladat znenie nemeckych zakonov prelozene z nemciny do slovenciny?Popripade poradit ak sa niekto vyzna v Nemeckych zakonoch,by som poprosil kontakt.dakujem
    Je to pravda ze ak je zadrzany vp v nemecku tak ti ho odoslu na Sk .A ako to je z vratenim na Sk
    sosak Máš pravdu v tom, že som to nezažil a ani určite nezažijem, pretože si ožratý nesadám za volant. Zato Boyka určite nepatríš medzi príkladných vodičov, keď si to zažil a ožratý sadáš za volant. Tebe by som VP nevrátil a doživotne by si nemal sadnúť za volant. Prečítaj si odpoveď v linku a nemachruj.http://auto.sme.sk/poradna/1099-zadrzanie-vp-v-cudzine
    draik § 95
    Vydanie vodičského preukazu
    Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo zadržaný podľa § 71 možno vydať nový vodičský preukaz po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.