Zavrieť

Porady

mám nárok na podporu aj na MD?

dobrý deň, v práci som pracovala od roku 2011 presne o rok neskor v auguste 2012 som isla na PN(riz.tehotenstvo), 1.feb.som si vycerpala dovolenku, 15.feb.2013som nastupila na MD, v oktorbri na RD.V práci mi 31.augusta 2014 končí zmluva na dobu určitú-mamickam na Rd nepredlzuju zmluvy. Min.tyzden som zistila ze som opat tehotná. Aký je dalsí postup, môzem íst od septembra na pol roka na podporu v nezamestnanosti na ktoru mam narok a nasledne od polovice februara 2015 na MD?mám na MD nárok?Niekde mi poradili ze nato aby som mala nárok na MD mi musi zamestnavatel dat aspon den dovolenky aby sa obnovilo poistenie.je to pravda?co v prípade, že mi dovolenku nedá, ako mam postupovat (nejake dobrovolne nemocenske poistenie?) Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a čo takéto riešenie - teraz napíšeš zamestnávateľovi, že napr . 18-teho, alebo 25-teho augusta nastúpiš do práce?
    za rok 2013 asi nemáš vyčerpanú dovolenku.
    podľa mňa by si takto mohla mať všetko - a nemusíš prosiť zamestnávateľa, či ti dá, alebo nedá dovolenku (možno sám aj ponúkne)
    Naposledy upravil Katy a R : 15.07.14 at 10:33

    mám nárok na podporu aj na MD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.