Zavrieť

Porady

Aký má zmysel založiť na Slovensku pobočku zahraničnej spoločnosti?

Študujem to celý deň, ale nepochopila som, prečo mám založiť napr. v maďarsku firmu a u nás jej pobočku? Alebo aj v daňovom raji založiť firmu a podnikať s ňou u nás? Veď aj tak dan z príjmu PO musím platiť tu na Slovensku, tak aký to má zmysel?
Ďakujem pekne za vysvetlenie alebo aspoň link, kde to zistím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    napríklad si tade prepláchneš príjmy,
    volá sa to aj práčka špinavých peňazí
    alebo si takto umelo navýšiš zisk, preženie tovar cez firmu, podfimu, všade našupuješ maržu a predávaš, do podfiriem si dosadíš kamarátov a rodinných známych, super to hádže keď máš taký papierik- výhradný distribútor, výhradný dovozka, licencovaný predaj a podobne, nemusíš si tam založiť len firmu, môžeš si spraviť nadáciu a tváriť sa skoro ako boh, vykazovať, že tam minieš prachov a prachov, ktoré legálne zarobíš v súlade a tam si ich uložíš, je to čistý pelech, bez odvodov a ešte aj dobre vyzeráš. Tu na slovensku si zo svojich firiem odvedieš 2% +dary- dary zdaníš ale to sa stratí v pridanej hodnote tak si to ani nevšimneš, daňovákov a nikoho by ani len nenapadlo, že kam to mizne z toho slovenska a ono sa to stráca na rodinné sídla niekde v latinskej amerike alebo v ázii a afrike a vypadá to ako sa dobrodinci starajú o chorých a chudobných a tak. Alebo ľudia chcú len zmiznúť od rodiny a mať diety, to je veľmi lukratívne, lebo niektoré štáty ti preplatia nie len tvoj zákonný nárok na dietu, ale aj iné náklady do neurčenej výšky, či ubytovanie na deň rovnajúce sa 1-5násobku dennej diety na zahraničnej pracovnej ceste, lebo ked ty si tam ako živnostník a tu si spravíš pobočku ... už chápeš? To potom nemusíš ani chodiť do bruselu a na to roky študovať. Len v štáte v ktorom podnikáš, musíš mať slušne etablovanú firmu, ktorá ti dokáže utiahnuť vysoké nákladové fa z materskej firmy.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Mozno preto, lebo je v Madarsku nizsie danove zatazenie?
    Vvykon bude na Slovensku, ale "materska" zahranicna firma stiahne k sebe peniaze, takze sa vacsina penazi zdani v state s mensim danovym zatazenim a na Slovensku zaplatis len nejake povinne minmum

    Aký má zmysel založiť na Slovensku pobočku zahraničnej spoločnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.