Zavrieť

Porady

Je možné "uspať" sro-čku?

Som jediný spoločník nečinnej sro bez zamestnancov, neplatím DPH. Dočítal som sa, že existuje možnosť nečinnú sro na neobmedzený čas "uspať". Viete mi, prosím, niekto povedať, čo presne to znamená? Je sro počas spánku povinná viesť účtovníctvo a odovzdávať DPPO a výkazy? Je spiaca sro povinná platiť daňovú licenciu? Čo bude obnášať prípadné opätovné "prebudenie" spoločnosti?
A ako sa účtuje uspatie sro? Za rady a info ďakujem.
Naposledy upravil vlado_11 : 20.07.14 at 12:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    neviem o uspatí, aj ked sro nevykonáva činnosť, každoročne musí podať RUZ a zaplatiť daňovú licenciu.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    tictac7, Mila123, Dav, JAJA11, bea, Mariana B., cacka, mojto, avalik
    9

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    jednou zo zákonných možností je vstup do likvidácie...
    JAJA11 je možné potom zrušiť likvidáciu?
    JankaO áno... zákon to nezakzuje (zatial...), ale musí to byť ešte pred prrocesom ukončenia likvidácie a rozdelení likvidačného zostatku..
    (§68/12 ObchZ.)

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    logo
    ECONOMIC SK s.r.o.
    Uspatie SRO neexistuje. Platí, čo napísala KEJKA.
    JankaO "uspatím" sa myslí vstup do likvidácie, ktorá môže trvať rôzne dlho, prípadne sa može rozhodnutie o vstupe do likvidácie aj zrušiť..)

    pisty01 je offline (nepripojený) pisty01

    pisty01
    Skor nie. To by sme tu boli uspani vsetci "Dane sa proste platit musia!" R.Fico
    Naposledy upravil pisty01 : 21.07.14 at 08:57
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado_11 Ďakujem za odpovede. Ale na internete som našiel firmu, ktorá ponúka uspatie ako svoju službu. Kliknite toto:
    http://www.spravaspolocnosti.sk/uspanie-spolocnosti

    Sú to podvodníci?
    KEJKA nemusia byť, však sa na nich obráť. Možno zrušia živnosti, alebo niečo také. Ale aj tak negarantujem, že by sa status voči DU zmenil. Možno oni áno.
    pisty01 Dakujem za link. Musim zmenit svoju predoslu odpoved Mozno by stalo za zmienku zistit podla akych zakonov a §§ postupuju.
    Braňo predpokladám, že za tých 199,- EUR ponúkajú odvolanie konateľa a zrušenie sídla spoločnosti.....
    vlado_11 A ako je to potom s daňovou licenciou? Sľubujú, že spiaca sro nebude musieť platiť daňovú licenciu, napriek tomu, že bude potrebné viesť formálne účtovníctvo a podávať nulové daňové priznanie. Myslíš, že je to možné?
    JankaO ak je spoločnosť v likvidácii, tak o podávaní DP platí: https://www.financnasprava.sk/sk/pod...anieLikvidacia
    vlado_11 Tie paragrafy a zákony, podľa ktorých sa pri uspatí postupuje, mi asi nebudú chcieť prezradiť, lebo potom by som si to možnoi mohol vybehať aj sám... Ale skúsim sa ich opýtať.
    JankaO je to § 68 odst. 12, Obch.zákonníka a je verejne dostupný
    vlado_11 Janka, ale čo presne tento paragraf znamená? Že uspatie spoločnosti je vlastne nedokončená alebo zastavená likvidácia sro? A aký dopad to má na platenie daňovej licencie?
    JankaO Že je spoločnosť stále v likvidácii a v čase, keď je spoločnosť v likvidácii, neplatí minimálnu daň..(" daň. licenciu) viď § 46/7 ZoDZP....Ak sa rozhodne, že chce podnikať, VZ sa uznesie na zrušení likvidácie. Viď moje príspevky a komentáre vyššie)
    vlado_11 Mne povedali na daňovom úrade, že daňovú licenciu nemusí platiť iba tá sro, ktorá stihne výmaz z Obchodného registra do 31.12.2014
    JankaO To je mi ľúto, že Ti na DÚ dali takúto informáciu.
    vlado_11 Takže je nesprávna...?
    vlado_11 Aha, už chápem. JankaO, ďakujem za radu!
      zbaliť

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Uspatie sro-čky ako také neexistuje, je len možnosť pozastavenia živnosti rovnako ako u fyzických osôb, teda s časovým obmedzením na 3 roky. Počas pozastavenia živnosti spoločnosť nesmie podnikať, platia rovnaké podmienky ako pri FO.
    JankaO Pozastavenie živnosti u s.r.o. nie je dôvod na neplatenie daňovej licencie.

    Je možné "uspať" sro-čku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.